Zerwanie umowy z winy leasingodawcy

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
benzior
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2020, o 13:42

Zerwanie umowy z winy leasingodawcy

Post autor: benzior »

Cześć,
Chciałbym się Was poradzić w kwestii możliwości zerwania umowy leasingowej z winy leasingodawcy.
W 2018 roku wziąłem na leasing samochód VW POLO od autoryzowanego dealera. Auto nowe, objęte gwarancją na cały okres trwania leasingu.

Przy przebiegu 12 000 km zaczęło się coś złego dziać z silnikiem. Samochód bardzo trząsł, tracił obroty, pracował na 2 cylindrach. Kontrolki Check engine i EPC stale włączone.

Oddałem auto na serwer w tym samym miejscu gdzie je zakupiłem. Wymienili świece. Tydzień później sytuacja się powtarza. Poprosiłem o auto zastępcze (wg gwarancji nie mam takiego prawa), ale argumentowałem to tym, że potrzebuje bardzo samochód do pracy, płacę raty na czas i nie mogę sobie pozwolić na tydzień bez samochodu. Tydzień - bo tyle czasu miała potrwać naprawa. Dostałem auto zastępcze, minął tydzień i odebrałem swoje auto. Minęło 5 miesięcy i sytuacja znowu ta sama - według mnie chociaż ekspertem nie jestem powinni wymienić silnik bo przy takim przebiegu niemożliwe żeby co chwile świece padały.

Dziś ponownie byłem w serwisie. Powiedziałem że już 3 raz w tej samej sprawie w odstępie 6 miesięcy. Czy mogę roszczyć o jakieś odszkodowania lub zerwać umowę leasingu jeżeli sytuacja znowu by się powtórzyła? U kogo mógłbym zasięgnąć porady w tej sprawie?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Zerwanie umowy z winy leasingodawcy

Post autor: Jarosław Król »

Wady przedmiotu leasingu nie są winą leasingodawcy.

Sądzę, że sporo wyjaśni ten poradnik: Leasingobiorca ponosi konsekwencje wyboru przedmiotu leasingu

ODPOWIEDZ