[Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
3
43%
Przeciętnie
2
29%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
2
29%
 
Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
KUPERnick

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: KUPERnick »

Jestem właśnie po przerejestrowaniu auta na siebie po wykupie z FCA. Ogólnie nie było większych problemów. "Kara" za brak zgody na pobieranie rat z rachunku była, ale po kilku mailach przestali ją naliczać. "Kara" za wybór innego ubezpieczyciela była również, ale tylko w okresie trwania leasingu. Poza tym raz wg. mnie nie do końca słusznie wystawili fakturę za czynności administracyjne - było to wpisanie haka w dowód, pomimo, że hak był od początku w pojeździe.
Poza tym bardzo niskie oprocentowanie. Mam również leasing w innym banku i tam działanie jest podobne. Niską ratę próbują sobie odbić innymi usługami zawartymi w cenniku. Gdybym brał kolejny samochód w leasing nie skreślałbym FCA.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Dariusz Dobrucki
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2020, o 08:25

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Dariusz Dobrucki »

Niestety nie mam dobrej opinii o firmie dawne FCA obecnie Leasys Polska, szukają na siłę pieniędzy!!
Przestrzegam wszystkich którzy korzystają z ich usług i chcą zmienić ubezpieczyciela , z którym mają podpisaną umowę na inną firmę, która ma lepszy pakiet , czytaj pełny to po 2 miesiącach otrzymujesz fakturę i zapłacisz za to 244,77 zł brutto . Ciekawe za co taka stawka??, przyznacie, że mocno wygórowana!! Taka praktyka to skandal!!
Druga sprawa to kara za brak usługi polecenia zapłaty, tylko za co?? nikt mnie nie pytał, nie proponował, może to sposób na zarabianie.
Nie czyste zagrania i nie uczciwe!!!
Nie polecam

Awatar użytkownika
tomasz120

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: tomasz120 »

Witam, nie polecam !!!! najgorszy leasing na świecie, ciągłe problemy z komunikacją, pretensjonalna obsługa, faktury dostarczają po upływie terminów płatności, wystawiają faktury za mandaty których nie ma, przez baranów musiałem zapłacić podwójne ubezpieczenie ponad 14000 pln
firma działa obecnie pod nazwą LEASYS !!!!
szkoda tylko że JEEP się pod nimi podpisuje - traci na wizerunku. i klientów

Awatar użytkownika
mwis

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: mwis »

Masakra, najgorszy leasing jaki można sobie wyobrazić . Infolinia bezczelna i mega niepomocna: powiedziałem i tak będzie - słyszy się gdy sie dzwoni. Zdecydowanie odradzam i przestrzegam !!! Jak płacisz po terminie jeden dzień to z tym dniem wysyłają ponaglenie zapłaty za prawie 100 zł. płacisz 5 dni to dokładnie z tym terminem wysyłają ponaglenie. W umowie leasingu mam , że sama ubezpieczam auto ale uwaga!!!!! mam ich przesłać na 15 dni przed wygaśnięciem polisy nową polisę i od razu zapłaconą. Czyli mam zapłacić dwa tygodnie przed upływem poprzedniej. A dlaczego bo tak jest w ogólnych warunkach. No i się zdziwiłam bo dostałam właśnie polisę dwa razy wyższą niż tą którą zawarłam. Reklamacja ??? Z tą firmą to żart. Dostaliśmy mandat z Holandii. Za udzielenie organom ścigania LEASYS pobrał ponad 100 , dziś dostałam mandat z opłatami LEASYS!! opłaty to drugie tyle co mandat. Przekroczenie 5 km/h to wpłata do LEASSYS 500 zł. Uważajcie mega droga firma leasingowa. Nigdy więcej.

Awatar użytkownika
Yvserwis

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Yvserwis »

Fatalna firma. W trakcie trwania umowy naliczane są opłaty za każdy bzdet, natomiast po zakończeniu spłaty, gdy klient zapłaci wszystko, firma ma go w nosie, mijają dni , tygodnie, a firma nie kwapi sie wystawić fakturę i wysłać dokumenty. Telefony do firmy są po pierwsze prawie niemozliwe , po drugie nieskuteczne. Dziś na kolejną interwencje panienka odpowiada podniesionym głosem zniecierpliwionej sekretarki. Żenada- ogólnie zero kultury biznesowej . Nie polecam. Zdecydowanie nie polecam!!!!

Awatar użytkownika
Eryk

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Eryk »

Najgorsza Firma z jaką można się w tym kraju spotkać !!

Wysyłasz polisę na ich adres ubezpieczeniowy ....... nie dostajesz informacji o błędnym adresie wysyłki ( czyli jak wiadomo mejl dotarł - bo inaczej była by zwrotka że zły adres ) Po czym dwa tygodnie przed wysyłają swoją polisę ..... żart !!! Firma niedorzeczna - Absolutnie nigdy NIGDY WIĘCEJ NAWET JAK BYM MIAŁ PRZEPŁACIĆ W INNYM LEASINGU TO U NICH NIE WEZMĘ JUŻ NIC !!!!


I teraz najlepsze

Po spłaceniu pojazdu ..... dwa tygodnie czekam na dokumenty aby pojazd przerejestrować na siebie - Dokumentów nie dostałem więc dzwonię do nich

Pani uprzejmie mnie informuje że faktury jeszcze nie wystawili i mają na to czas do 15 dnia następnego miesiąca !!!

To jest po prostu skandal !!

Ps . Sprawa Trafi do prawnika , gdyż mam dowód na to iż Leasys zawartą polisę wysłałem , jak również w umowie leasingu jest napisane że przeniesienie własności następuje w dniu spłaty leasingu

Awatar użytkownika
Asor

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: Asor »

Dokładnie tak. Działania tej firmy nadają się do zgłoszenie do prokuratury jako wyłudzenie. Leasing spłacony 23 kwietnia do dziś nie otrzymałem faktury, nie odbierają telefonów albo kręcą. Skandal

Awatar użytkownika
agata

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: agata »

Mam u nich dwa auta. Nigdy więcej!!! właśnie poprosiłam o kalkulację wykupu. Dostałam maila (nawet nie fakturę), z kwotą netto do której mam sobie sama doliczyć VAT (?!). Dodam, że nie jestem Vat-owcem i oni to doskonale wiedzą. Ale uwaga: od razu wystawili dwie faktury na 86 zł za wykonanie tych "kalkulacji". To ma być kalkulacja? Proszę sobie policzyć samemu? Dodatkowo wysłali mi informację, że w przypadku 1 z aut ich "kalkulacja" jest ważna tylko przez kolejne 3 dni robocze, bo potem będzie kolejna rata, po której mam wystąpić o nową "kalkulację" kosztującą oczywiście kolejne 86 złotych !
Oczywiście na infolinii nikt się nie zająknął o tym, gdy dzwoniłam 6-krotnie (!!!) i pytałam o całą procedurę wykupu, o 86 zł panie na infolinii widocznie też nie wiedziały.

Dodam tylko, że dwa inne samochody mam w PKO Leasing. Tam jest normalnie. Dla porównania: w marcu 2020 PKO wysyła informację o możliwości zawieszenia spłat rat leasingowych na 6 miesięcy z powodu koronawirusa. Dodam tylko, że auta były tyle co kupione (opłacono tylko 1 ratę). Na szczęście nie musieliśmy korzystać, ale dobrze było mieć taką możliwość
Co zrobiło FCA? Przepraszam, Leasys? Wyłączyło infolinię, żeby czasem ktoś nie miał do nich jakiś pytań. Przez prawie miesiąc nie było możliwości kontaktu z leasingodawcą!

I na koniec hit: dzwoniłam grzecznie, dlaczego fakturę z opłatą za zawarte ubezpieczenie zewnętrzne dostałam z 4 miesięcznym opóźnieniem? Odpowiedź Leasys: BO JEST PANDEMIA I PRZEZ KORONAWIRUSA FAKTURY MAILOWE PRZYCHODZĄ Z OPÓŹNIENIEM. Pewnie czekają na dezynfekcję na serwerze... :/

Awatar użytkownika
michał

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: michał »

Przychylam się do krytycznych opinii. W szczególności w zakresie opieszałości obsługi, załatwiania tygodniami prostych wniosków, pobierania opłat za niezaistniałe zdarzenia np. wycofane wnioski, nieistniejące mandaty itp. Pazerność i naciągactwo to podstawa funkcjonowania tej firmy.

Awatar użytkownika
aniag2906
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2022, o 14:15

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Leasys (dawniej FCA Leasing)

Post autor: aniag2906 »

Z daleka od tej firmy.


ODPOWIEDZ