Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Ubezpieczenia GAP i komunikacyjne (AC/OC). Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu i wynajmie? Pytania dotyczące likwidacji szkód itp.
Awatar użytkownika
Cichy

Ubezpieczenie GAP w leasingu - pytań parę

Post autor: Cichy »

Witam

Mam pytań kilka do specjalistów :)

1. Posiadam od miesiąca auto w leasingu. Mam podstawowe ubezpieczenie w Allianz gwarantujące kwotę fakturową auta w momencie kradzieży w ciągo 1 roku. Czy mogę dokupić jeszcze ubezpieczenie GAP (pokrywające dodatkowo zobowiązanie leasingowe) ?

2. Które firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie GAP (czy Allianz to ma ? - pytałem agenta i nic nie wiedział)

3. Pytanie nie związane z w/w - czy leasing samochodowy trzeba zgłaszać w Urzędzie skarbowym, by móc odliczać 22 % Vat od paliwa ?


Za odpowiedzi na w/w pytania pięknie dziękuję.


//Czym jest GAP i jak kupić je możliwie najtaniej?//
Ubezpieczenie GAP w leasingu


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Ubezpieczenie GAP - pytań parę

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Cichy pisze:2. Które firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie GAP (czy Allianz to ma ? - pytałem agenta i nic nie wiedział)
"Tradycyjni" ubezpieczyciele chyba nie bardzo mają taką usługę.
Mam gdzieś namiary na ubezpieczenia GAP - dużo tego nie ma. Spróbuję jutro odszukać.
Cichy pisze:3. Pytanie nie związane z w/w - czy leasing samochodowy trzeba zgłaszać w Urzędzie skarbowym, by móc odliczać 22 % Vat od paliwa ?
Nie ma takiej konieczności.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Ubezpieczenie GAP - pytań parę

Post autor: Michał Krupiński »

Z tego co się orientuję to GAP najczęściej oferowany jest "w pakiecie". Leasing to nadal rzadkość. Częściej dotyczy to kredytu, gdzie po prostu podpisuje się umowę i od razu można dokupić różne ubezpieczenia.

Jako oddzielna usługa, którą można dokupić, to powiem szczerze, że nie słyszałem. Ale nie twierdzę, że nie ma takiej opcji.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Ubezpieczenie GAP - pytań parę

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Znalazłem notatkę i jest to firma Wagas i można u nich wykupić ubezpieczenie GAP fakturowe, ale nie później niż w ciągu 90 dni od zakupu samochodu. Może to być również samochód leasingowany.
Gdyby to było więcej niż 90 dni, to trzeba poczekać do wznowienia umowy autocasco i wtedy biorą wartość z polisy. Obowiązuje ona przez 3 lata.

Inne namiary, które mam dotyczą tylko umów generalnych. To co napisał Maichael, że takie ubezpieczenia GAP są wtedy dostępne tylko przez banki, firmy leasingowe albo dealerów samochodowych. Nie ma jak zawrzeć indywidualnie.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Ubezpieczenie GAP - pytań parę

Post autor: Lui »

Jest jeszcze Autoprotect Polska. U nich też można ubezpieczyć się jeśli umowa leasingu już trwa. Koszt około 1400 za 3 lata i można to zrobić nawet bez wiedzy leasingodawcy, bo jest się jednocześnie ubezpieczającym i ubezpieczonym.

Tak normalnie więcej jest ofert jak się od razu podpisuje z umową, ale wtedy beneficjentem może być finansujący, a nie klient. ;)
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Ubezpieczenie GAP - pytań parę

Post autor: Spayker »

Cichy pisze:1. Posiadam od miesiąca auto w leasingu. Mam podstawowe ubezpieczenie w Allianz gwarantujące kwotę fakturową auta w momencie kradzieży w ciągo 1 roku. Czy mogę dokupić jeszcze ubezpieczenie GAP (pokrywające dodatkowo zobowiązanie leasingowe) ?

2. Które firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie GAP (czy Allianz to ma ? - pytałem agenta i nic nie wiedział)
Takie ubezpieczenie lepiej mieć w innej firmie niż jest Autocasco.

Awatar użytkownika
Cichy

Re: Ubezpieczenie GAP - pytań parę

Post autor: Cichy »

Dziękuję za odpowiedzi :)

Będę się kontaktował z autoprotectem.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Ubezpieczenie GAP - pytań parę

Post autor: Lui »

Takie ubezpieczenie lepiej mieć w innej firmie niż jest Autocasco.
Jest to jakaś różnica?
:?:
Będę się kontaktował z autoprotectem.
Sprawdź ogólne warunki, bo przyznam się, że nie wiem jakie są.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Ubezpieczenie GAP - pytań parę

Post autor: Spayker »

Takie ubezpieczenie lepiej mieć w innej firmie niż jest Autocasco.


Jest to jakaś różnica?

Różnica jest taka, że jest to (może nie do końca) ubezpieczenie od ubezpieczenia, czyli lepiej, żeby nie było w tej samej firmie.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Ubezpieczenie GAP - pytań parę

Post autor: Michał Krupiński »

Różnica jest taka, że jest to (może nie do końca) ubezpieczenie od ubezpieczenia, czyli lepiej, żeby nie było w tej samej firmie.
Co prawda to prawda. Choć nie jest to aż tak typowe ubezpieczenie od ubezpieczenia jak np. DAS. Ale faktem jest, że tego typu ubezpieczenia lepiej mieć w innej firmie niż ma się podstawę.
Póki co firmy typu PZU i tym podobne często wybierane przy auto-casco i tak nie oferują takiego ubezpieczenia więc nie ma tematu, bo i tak trzeba brać w innej. :)

Najważniejsze to przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia. Konkurencja na rynku ubezpieczeń GAP w Polsce jest żadna - więc, żeby też nie okazało się, że jest tam szereg wyłączeń i innych cudów.
Oczywiście nie zakładam z góry, że tak jest - po prostu zwracam uwagę na to, że lepiej wiedzieć co się podpisuje. ;)
Ubezpieczenia są w tym względzie zbliżone do leasingu - niby wszystko takie same, ale w szczegółach potrafi się różnić. 8-)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ