Samochód firmowy i leasingowany podczas urlopu zagranicznego

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl
FmLeasing.pl
Posty: 905
Rejestracja: 31 mar 2009, o 13:12

Samochód firmowy i leasingowany podczas urlopu zagranicznego

Post autor: FmLeasing.pl »

Wiele osób posiadających samochód w leasingu zastanawia się jak postępować, chcąc wyjechać nim za granicę. Czy potrzebne jest uzyskanie zgody od właściciela, czyli firmy leasingowej na wyjazd zagraniczny?
...
Czytaj dalej: Samochodem w leasingu za granicę
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: news(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Samochód firmowy i leasingowany podczas urlopu zagranicznego

Post autor: Hoover »

Robienie problemu z wyjazdów zagranicznych samochodem będącym własnością firmy leasingowej jest śmieszne.
Nikt nie robi z tego problemu w żadnym kraju ja się z tym nigdy nie spotkałem.

90% klientów firm leasingowych wyjeżdża za granicę bez żadnych pozwoleń od firmy leasingowej i jakoś żyje. :roll:

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Samochód firmowy i leasingowany podczas urlopu zagranicznego

Post autor: Lui »

Hoover pisze:Robienie problemu z wyjazdów zagranicznych samochodem będącym własnością firmy leasingowej jest śmieszne.
Nikt nie robi z tego problemu w żadnym kraju ja się z tym nigdy nie spotkałem.

90% klientów firm leasingowych wyjeżdża za granicę bez żadnych pozwoleń od firmy leasingowej i jakoś żyje. :roll:
Jak wyżej. ;)

Nie ma za to żadnych konsekwencji, że jeździ się bez upoważnienia, bo to przecież nie jest samochód kradziony czy coś.
Problem jest sztuczny.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Samochód firmowy i leasingowany podczas urlopu zagranicznego

Post autor: Michał Krupiński »

Wiecie - zawsze się może trafić jakaś nadgorliwa jednostka i wtedy lepiej mieć kwit niż go nie mieć. :)

Ale zgodzę się, że to jednak raczej zbytek łaski. Dla świętego spokoju można poprosić leasingodawcę, żeby wystawił zgodę na na podróże zagraniczne, ale warto zauważyć, że część firm leasingowych nalicza opłatę rzędu kilkudziesięciu złotych netto za taki kwitek. ;)

Generalnie jak kto chce - ja nie napiszę, że to niepotrzebne, bo zawsze może się przydarzyć jakaś nietypowa sytuacja, ale osobiście też zawsze miałem to w nosie i nie słyszałem, żeby ktoś miał z tego powodu jakieś problemy. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Samochód firmowy i leasingowany podczas urlopu zagranicznego

Post autor: Spayker »

Wiecie - zawsze się może trafić jakaś nadgorliwa jednostka i wtedy lepiej mieć kwit niż go nie mieć.
W Polsce może się trafić zawsze ale w Europie chyba są na wyższym poziomie. :)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Samochód firmowy i leasingowany podczas urlopu zagranicznego

Post autor: Lui »

Spayker pisze:
Wiecie - zawsze się może trafić jakaś nadgorliwa jednostka i wtedy lepiej mieć kwit niż go nie mieć.
W Polsce może się trafić zawsze ale w Europie chyba są na wyższym poziomie. :)
Przecież u nas też już wiedzą łącznie z drogówką co to jest leasing i na kogo jest samochód zarejestrowany.
Dla mnie temat jest bezsensu. :?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Samochód firmowy i leasingowany podczas urlopu zagranicznego

Post autor: GBoy »

A pamiętacie motyw że samochody z kratką na przejściach granicznych cofali do kolejek razem z tirami? :D :mrgreen: :twisted:

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Samochód firmowy i leasingowany podczas urlopu zagranicznego

Post autor: Lui »

GBoy pisze:A pamiętacie motyw że samochody z kratką na przejściach granicznych cofali do kolejek razem z tirami? :D :mrgreen: :twisted:
Urban legend - mówiło się o tym, ale jakoś nie spotkasz kogoś kogo zawrócili. :roll:
Może były jakieś incydenty jedynie przez chwilę, na pewno nie była to reguła.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Samochód firmowy i leasingowany podczas urlopu zagranicznego

Post autor: Jarosław Król »

Wasze uwagi zostały uwzględnione przy aktualizacji artykułu, który od teraz znajduje się w FAQ o leasingu.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Samochód firmowy i leasingowany podczas urlopu zagranicznego

Post autor: Lui »

Jerry pisze:Wasze uwagi zostały uwzględnione przy aktualizacji artykułu, który od teraz znajduje się w FAQ o leasingu.
No to jest coś normalnego na ten temat, a nie znowu straszenie.
podpisuje si e.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ