Leasing a wynajem długoterminowy (CFM) - porównanie

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Koneser

Re: Leasing a wynajem długoterminowy (CFM) - porównanie

Post autor: Koneser »

Szanowni,
Jestem kompletnie zielony w temacie wynajmu długoterminowego. Kilka dni pracodawca zaproponował mi samochód służbowy, który firma będzie wynajmować długoterminowo. Miesięczna rata ma być na poziomie 1600 PLN na 4 lata w opcji z ubezpieczeniem, serwisem i oponami. Generalnie fajnie, tylko nie mam pojęcia o przedziale cenowym takiego samochodu? I czy w ogóle można zakładać, że każdy samochód wart w salonie np. 50, 60, czy 80 tys. netto przekłada się na wynajem z ratą 1600 ?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
sepelele
Posty: 4
Rejestracja: 1 paź 2010, o 13:30

Re: Leasing a wynajem długoterminowy (CFM) - porównanie

Post autor: sepelele »

Koneser pisze:Szanowni,
Jestem kompletnie zielony w temacie wynajmu długoterminowego. Kilka dni pracodawca zaproponował mi samochód służbowy, który firma będzie wynajmować długoterminowo. Miesięczna rata ma być na poziomie 1600 PLN na 4 lata w opcji z ubezpieczeniem, serwisem i oponami. Generalnie fajnie, tylko nie mam pojęcia o przedziale cenowym takiego samochodu? I czy w ogóle można zakładać, że każdy samochód wart w salonie np. 50, 60, czy 80 tys. netto przekłada się na wynajem z ratą 1600 ?
nikt ci nie podał marki modelu jaki masz wybrać? na czym jeździ ta firma w której pracujesz?

Awatar użytkownika
Koneser

Re: Leasing a wynajem długoterminowy (CFM) - porównanie

Post autor: Koneser »

Powiedzieli: wybierz sobie co chcesz. My płacimy max. 1600 miesięcznie + 700 na paliwo.
Jak wybierzesz droższy to różnicę dopłacasz. Firma generalnie ma tylko kilka samochodów służbowych i to różnych marek. Nie ma jakiegoś narzuconego standardu. Samochody są traktowane raczej jako bonus niż narzędzie codziennej pracy. Więc każdy wybiera jak mu się podoba oczywiście w ramach tych zdefiniowanych, miesięcznych rat + ewentualnie dopłaca.
A ja za bardzo nie wiem, jak ta rata przekłada się na klasę samochodu :oops:

Awatar użytkownika
sepelele
Posty: 4
Rejestracja: 1 paź 2010, o 13:30

Re: Leasing a wynajem długoterminowy (CFM) - porównanie

Post autor: sepelele »

w tej kwocie to będzie dobrze wyposażona klasa kompakt coś w stylu Opel Astra III, Skoda Octavia, Ford Focus, Toyota Auris, Volkswagen Golf.
szukaj samochodów popularnych we flotach bez wynalazkow w typie Kia czy cos takiego

Awatar użytkownika
boogyman
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2010, o 15:48

Re: Leasing a wynajem długoterminowy (CFM) - porównanie

Post autor: boogyman »

Koneser w takiej racie uważam że spokojnie możesz mieć Forda focusa.Wedlug mnie najbardziej popularne autko flotowe. Ogólnie ostatnio chodliwym autem jest Opel Insignia, ale ciężko jest dostać obecnie u dilerów i wyjdzie na pewno lekko drożej:) Może warto dopłacić:P Jakie są Twoje wymagania? Nad czymś na pewno już myślałeś. Jeśli chcesz podaj namiary a z chęcią przygotuję CI kilka ofert do porównania.

Awatar użytkownika
Gość

Re: Leasing a wynajem długoterminowy (CFM) - porównanie

Post autor: Gość »

Zdecydowanie myślałem o samochodzie klasy Mondeo, Avensis, Passat.
Ciekawe, bo w firmie zapewniali, że w tej kwocie spokojnie uda się zbudować taką konfigurację i to nie tylko w podstawowej wersji.
Mamy na przykład 160 KM Passata TSI na podobnych warunkach. :shock:
Słyszałem też, że zwłaszcza w przypadku fordów i vw można liczyć na znaczące rabaty, zwłaszcza jeżeli transakcja dotyczy 4 - 5 sztuk ?

Awatar użytkownika
boogyman
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2010, o 15:48

Re: Leasing a wynajem długoterminowy (CFM) - porównanie

Post autor: boogyman »

Przede wszystkim ile samochodów wchodzilo by w gre? Jeżeli 4-5 sztuk to oczywiście rabat będzie zdecydowanie większy niż w przypadku 1 szt. Ostatnio robilem Mondeo w granicach Twojego limitu. Jeżeli jesteś naprawdę zainteresowany odezwij się na priv bądź maila
mar_kaminski@wp.pl
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing a wynajem długoterminowy (CFM) - porównanie

Post autor: Michał Krupiński »

Koneser, Zadzwoń do kilku firm i się wszystkiego dowiesz.
Na dole strony głównej forum masz namiary na firmy CFM.

Z pewnością możesz zadzwonić do Masterlease, do Arvala, LeasePlan, Carefleet, KBC, pewnie jeszcze paru innych. Powiedz jaki masz "problem", że chodzi o dopasowanie samochodu do raty nie większej niż... i z pewnością Ci wyliczą.

Moim osobistym zdaniem 1600 to może być trochę za mało na Passata jeśli to ma być full service leasing, ale może da się trochę naciągnąć. Możesz przecież zrezygnować np. z opon, które później sam sobie dokupisz, czy coś.

Opcji trochę jest...
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
JazzyG
PRO
Posty: 11
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 14:21

Re: Leasing a wynajem długoterminowy (CFM) - porównanie

Post autor: JazzyG »

nochikanin pisze: Byłbym wręcz zdziwiony gdybyś mógł jako firma je odkupić gdyż w leasingu operacyjnym leasingobiorca nie ma prawa odkupić przedmiotu leasingu. Istnieją sposoby aby to delikatnie "obejść" i np. w umowie może być zapis, że prawo pierwokupu ma użytkownik pojazdu wskazany przez firmę.
well... to umowy, które widziałeś nie były umowami leasingu zgodnie z ustawą CIT. Opcja wykupu (nie obligo) być MUSI, ponieważ suma wszystkich opłat przewidzianych umową (w tym wartość opcji) musi przewyższać wartość środka. A więc przy np. 35% wartości końcowej, spłacałbyś 65% kapitału + odsetki, a to daje zazwyczaj :) poniżej 100% wartości auta.

Awatar użytkownika
Mirko

Re: Leasing a wynajem długoterminowy (CFM) - porównanie

Post autor: Mirko »

No ja wynajmuje kilka samochodów od PKF (Polskiej Korporacji Flotowej) z Warszawy i nie widzę w tym problemu. Przeciwnie raczej sobie chwalę. Nic mnie interesuje oprócz płacenia stałych stawek. Jak się coś zepsuje w kazdej chili mogę liczyć na zastępczy samochód. Nie martwię się o żadną papierkową robotę, bo zajmuje się tym wynajęta przeze mnie firma. Jestem zadowolony innym tez polecam.


ODPOWIEDZ