Numer VIN na umowie leasingowej

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
maq
Posty: 19
Rejestracja: 16 sie 2018, o 23:13

Numer VIN na umowie leasingowej

Post autor: maq »

Witajcie,
na umowie do podpisania którą mi przedłożono, leasingodawca nie umieścił identyfikatora VIN pojazdu (nie podpisałem jej w tej wersji). Na moje pytanie odnośnie tego braku usłyszałem, że nie ma takiej potrzeby ponieważ numer ten jest w już ich bazie i na umowie nie musi go być. Jak to "nie musi"? Jest tam kratka z opisem w stylu: "numer VIN jeśli istnieje".

Numer VIN istnieje i jest już znany, ponieważ auto jest już wybrane i zaliczkowane, więc dlaczego mają problem z wpisaniem do do umowy?

Jest tam tylko marka i ichniejsze (wewnętrzne) oznaczenie wersji samochodu, które nic mi nie mówi. Ja to widzę tak, że podpisując umowę na parę lat, dobrze mieć w kwitach po mojej stronie identyfikator tego konkretnego samochodu, który będzie mi oddany w leasing. Jeżeli go nie będzie, to oznaczać będzie to, iż będę płacił za jeżdżenie modelem auta takiej a takiej marki i to wszystko, a nie tym konkretnym egzemplarzem, który sobie wybrałem. Kto wie, czy przy wykupie nie będzie wtedy jakichś jazd? Nie podobna mi się to.

Czy również uważacie, iż VIN (jeśli jest znany), to powinien być umieszczony w umowie?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Numer VIN na umowie leasingowej

Post autor: Lui »

Numery pewnie będą na protokole zdawczo-odbiorczym.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
justyna111
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2019, o 11:35

Re: Numer VIN na umowie leasingowej

Post autor: justyna111 »

Dokładnie jak mówi Lui. Numer będzie na protokole, a w przypadku umowy leasingu nie wpisuje się nr vin, a jedynie dopisek 'zgodnie z protokołem zdawczo-odbiorczym'. Wymóg wpisania vin w umowie jest jedynie w przypadku umowy pożyczki leasingowej


ODPOWIEDZ