Kalkulator leasingowy

Wybierz odpowiedni kalkulator leasingowy jeżeli chcesz zapoznać się z orientacyjnymi kosztami lub skorzystaj z Wyszukiwarki Leasingu jeżeli jesteś już zdecydowany na leasing i chcesz otrzymaćsei oferty bezpośrednio od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.

Jak działa nasz kalkulator leasingowy?

Nasz kalkulator umożliwia zapoznanie się z przybliżonym poziomem opłat leasingowych – z wysokością miesięcznych rat oraz kosztem całkowitym finansowania. W odróżnieniu od większości kalkulatorów dostępnych w internecie nasz jest na bieżąco aktualizowany (ostatnio 30 października 2020 r.) oraz nie pokazuje „pobożnych życzeń”, tylko realne, przeciętne stawki oferowane przez czołowych polskich leasingodawców. Mamy tę przewagę, że każdego dnia monitorujemy i analizujemy dziesiątki ofert, które otrzymują użytkownicy naszej Wyszukiwarki. Dzięki temu mamy pełną orientację w aktualnej sytuacji na rynku i znamy poziom obecnie stosowanych marż.

OpiniaMuszę przyznać, że Kalkulator Leasingu był bardzo pomocny w określeniu średniego kosztu. Skorzystałem później z Wyszukiwarki (już drugi raz) i oferty, które napłynęły odpowiadały po uśrednieniu temu co pokazywał Kalkulator. Pozdrawiam

Nie zmienia to faktu, że koszty, które pokazuje nasz kalkulator są uśrednione i przybliżone. Nie są to najtańsze możliwe do uzyskania stawki, ale w pojedynczych przypadkach mogą być nazbyt optymistyczne. Wszystko dlatego, że na ostateczny koszt leasingowy wpływ ma wiele zmiennych. Nie tylko takich, jak rodzaj środa trwałego, który ma być finansowany lub jego wiek, bo te zmienne akurat nasz kalkulator uwzględnia, co też jest wyjątkiem na tle innych tego typu narzędzi dostępnych online. Jednak w grę wchodzi także wiele „miękkich” danych, choćby takich jak odległość, którą handlowiec firmy leasingowej ma do pokonania do klienta, żeby podpisać z nim umowę. Tego typu rzeczy także uwzględniane są w marży.

Wybierz Kalkulator Leasingu jeżeli chcesz zorientować się w kosztach

Jednak nadal nasz kalkulator bardzo wiernie pokazuje aktualny, uśredniony koszt leasingu. Doskonale nadaje się do tego, żeby zorientować się w wysokości rat miesięcznych i nominalnym koszcie całkowitym. Wystarczy wybrać odpowiednią jego wersję: samochód osobowy lub dostawczy, samochód ciężarowy o DMC powyżej 3,5T, ciągnik siodłowy lub naczepa, maszyna, urządzenie lub sprzęt.

Wybierz Wyszukiwarkę Leasingu jeżeli jesteś zdecydowany na leasing

Jeżeli jesteś już zdecydowany na leasing i masz, przynajmniej wstępnie, wybrany przedmiot, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z naszej Wyszukiwarki Leasingu. Dzięki niej uzyskasz oferty bezpośrednio (bez pośredników) od wielu dobrze ocenianych leasingodawców i sam wybierzesz najlepszą.

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

4.76 1 1 1 1 1 4.76 (50)

Informacje z rynku dotyczące oprocentowania leasingu

Sierpień 2020 r.: Lekki spadek marży

Obniżki stóp procentowych sprzed kilku miesięcy, obniżyły także koszt finansowania leasingiem, ale niekoniecznie spowodowały spadek marży leasingodawców – często było wręcz odwrotnie. Jednak od jakieś czasu obserwujemy już stopniowe obniżanie marż, co przekłada się obecnie na jeszcze niższe oprocentowanie leasingu.

21 sie 2020, 9:17

Czerwiec 2020 r.: Aktualizujemy kalkulator po majowej obniżce stóp (trzeciej z rzędu)

Podczas majowego posiedzenia RPP po raz trzeci z rzędu zdecydowała się obniżyć stopy procentowe o kolejne 0,4 pkt proc. do poziomu 0,1%, a w ślad za decyzją Wibor 1M spadł do 0,24%. Jednak dopiero teraz aktualizujemy, czyli obniżamy stawki w Kalkulatorze, gdyż przez minione dwa tygodnie oferty leasingodawców nie za bardzo się zmieniały – tak jakby finansujący nie zareagowali od razu na obniżkę Wibor. Dopiero od ok. połowy czerwca 2020 r. obserwujemy, że kalkulacje leasingu stały się tańsze. I choć nadal nie dotyczy to każdego leasingodawcy, to jednak przeciętna oferta leasingowa ponownie potaniała – stąd aktualizacja Kalkulatora...

16 cze 2020, 16:56

Kwiecień 2020 r.: Kolejna obniżka stóp do 0,5%

RPP w dniu 8 kwietnia 2020 r. po raz drugi w ciągu trzech tygodni obniżyła główną stopę procentową o kolejne 0,5 pkt proc, do bezprecedensowo niskiego poziomu – 0,5%. W ślad za decyzją, Wibor 1M obniżył się do 0,65%, co przekłada się na jeszcze niższy koszt leasingu. Nowe stawki uwzględniliśmy już w kalkulatorze.

17 kwi 2020, 11:35

Marzec 2020 r.: Obniżka stóp procentowych do 1% - leasing jeszcze tańszy

Pandemia koronawirusa spowodowała, że we wtorek 17 marca 2020 roku Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o obniżeniu o 0,5 pkt proc. głównej stopy procentowej do rekordowo niskiego poziomu – 1%. Po decyzji Wibor 1M spadł z dotychczasowego poziomu 1,63-1,64% do 1,16%. Oznacza to, że oferty leasingu będą tańsze o około 0,5 pkt proc. rzeczywistego rocznego oprocentowania. Co to w praktyce oznacza? Dla przykładu: pięcioletni leasing z niską wpłatą, który miał koszt całkowity ok. 111,5%, teraz dla tych samych warunków będzie miał ok. 110%.

21 mar 2020, 18:46

Druga połowa 2019 roku powinna być tańsza

Od marca 2019 roku nie zdecydowaliśmy się jeszcze obniżyć w kalkulatorze przeciętnego oprocentowania oferowanego leasingobiorcom przez polskie firmy leasingowe. Zaczynamy jednak zauważać już trend nieznacznych obniżek marż przez niektórych leasingodawców – co sugeruje zwiększającą się rywalizację o uzyskanie jak najlepszego wyniku z końcem 2019 r. Spodziewamy się, że już we wrześniu/październiku finansujący zaczną agresywniej walczyć o klientów. Monitorujemy rynek i oczywiście na bieżąco będziemy aktualizowali oprocentowanie w naszym kalkulatorze leasingowym.

26 sie 2019, 12:35

Końcówka pierwszego kwartału 2019 – oferty potaniały

Od kilku dni obserwujemy spadek marż w ofertach leasingodawców – nie jest to jeszcze tak niski poziom, jaki był pod koniec 2018 roku, ale ewidentnie widać ruch w dół. Takie zachowanie ma zazwyczaj miejsce pod koniec kwartałów, gdyż firmy leasingowe starają się podkręcić plany i dobrze wypaść m.in. raportując swoje wyniki do ZPL. Dlatego tym razem postanowiliśmy nieco obniżyć wskaźniki w kalkulatorach, aby uwzględnić ten trend w uśrednionych kosztach oferowanego leasingu.

22 mar 2019, 17:24

Nieznaczny wzrost marż leasingowych na początku 2019 r.

Po rekordowej końcówce ubiegłego roku w branży leasingowej zauważamy, że od początku 2019 r. kolejne firmy leasingowe podnoszą swoje marże. Nie są to duże wzrosty – dla przykładu dla przedmiotu kosztującego 70000 zł proponowana obecnie przeciętna rata przy 3-letnim leasingu jest wyższa o około 5-10 zł w porównaniu z sytuacją choćby z grudnia ’18. Jednak z tego powodu podnieśliśmy także przeciętne oprocentowanie w naszym kalkulatorze, aby dobrze oddawał sytuację panującą na rynku. Nie oznacza to tym samym, że nie można nadal wynegocjować dobrej oferty na warunkach, takich jak przed kilkoma/kilkunastoma tygodniami. Podkreślamy, że jest to wzrost symboliczny, ale jednak jest.

15 mar 2019, 14:28
Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...
 

Portal FmLeasing.pl