Kalkulator leasingowy

Wybierz odpowiedni kalkulator leasingowy jeżeli chcesz zapoznać się z orientacyjnymi kosztami lub skorzystaj z Wyszukiwarki Leasingu jeżeli jesteś już zdecydowany na leasing i chcesz otrzymać oferty bezpośrednio od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.

Kalkulatory

Samochód osobowy / dostawczy
Samochód ciężarowy pow. 3.5T
Ciągnik siodłowy lub naczepa
Maszyna / urządzenie / sprzęt

Jak działa kalkulator leasingowy?

Nasz kalkulator umożliwia zapoznanie się z przybliżonym poziomem opłat leasingowych. Jest na bieżąco aktualizowany (ostatnio 15 stycznia 2021 r.) oraz pokazuje realne, przeciętne stawki oferowane przez czołowych polskich leasingodawców.

Każdego dnia monitorujemy i analizujemy dziesiątki ofert, które otrzymują użytkownicy naszej Wyszukiwarki. Dzięki temu znamy poziom obecnie stosowanych marż i uwzględniamy to w kalkulatorze.

Kciuk w górę„Muszę przyznać, że Kalkulator Leasingu był bardzo pomocny w określeniu średniego kosztu. Skorzystałem później z Wyszukiwarki (już drugi raz) i oferty, które napłynęły odpowiadały po uśrednieniu temu co pokazywał Kalkulator.”

Pamiętaj jednak, że koszty, które pokazuje nasz kalkulator są uśrednione i przybliżone. Nie są to najtańsze możliwe do uzyskania stawki, ale w pojedynczych przypadkach mogą być nazbyt optymistyczne. Wszystko dlatego, że na ostateczny koszt leasingowy wpływ ma wiele zmiennych.

Jednak nadal nasz kalkulator bardzo wiernie pokazuje aktualne oprocentowanie leasingu, co pozwoli Ci zorientować się w wysokości rat miesięcznych i nominalnym koszcie całkowitym.

Wybierz Wyszukiwarkę Leasingu jeżeli jesteś zdecydowany na leasing

Jeżeli jesteś już zdecydowany na leasing i masz, przynajmniej wstępnie, wybrany przedmiot, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z naszej Wyszukiwarki Leasingu. Dzięki niej uzyskasz oferty bezpośrednio (bez pośredników) od wielu dobrze ocenianych leasingodawców i sam wybierzesz najlepszą.

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

4.7692307692308 1 1 1 1 1 4.77 (52)

Informacje z rynku dotyczące oprocentowania leasingu

Styczeń 2021: Wibor 1M wynosi już tylko 0,19%

Wibor 1M, czyli wskaźnik, który obok Wibor 3M najczęściej służy polskim leasingodawcom do ustalania kosztu leasingu, spadł w styczniu 2021 r. do poziomu 0,19%. Poprzedni poziom 0,20% utrzymywał się od sierpnia 2020 r. Spadek jest oczywiście symboliczny, ale uznaliśmy, że warto to odnotować, gdyż jest to historycznie najniższe wskazanie. Wibor 3M wynosi obecnie 0,21% utrzymując się na tej wysokości od grudnia 2020 r.

15 sty 2021, 11:39

Sierpień 2020: Lekki spadek marży

Obniżki stóp procentowych sprzed kilku miesięcy, obniżyły także koszt finansowania leasingiem, ale niekoniecznie spowodowały spadek marży leasingodawców – często było wręcz odwrotnie. Jednak od jakieś czasu obserwujemy już stopniowe obniżanie marż, co przekłada się obecnie na jeszcze niższe oprocentowanie leasingu.

21 sie 2020, 9:17

Czerwiec 2020: Aktualizujemy kalkulator po majowej obniżce stóp (trzeciej z rzędu)

Podczas majowego posiedzenia RPP po raz trzeci z rzędu zdecydowała się obniżyć stopy procentowe o kolejne 0,4 pkt proc. do poziomu 0,1%, a w ślad za decyzją Wibor 1M spadł do 0,24%. Jednak dopiero teraz aktualizujemy, czyli obniżamy stawki w Kalkulatorze, gdyż przez minione dwa tygodnie oferty leasingodawców nie za bardzo się zmieniały – tak jakby finansujący nie zareagowali od razu na obniżkę Wibor. Dopiero od ok. połowy czerwca 2020 r. obserwujemy, że kalkulacje leasingu stały się tańsze. I choć nadal nie dotyczy to każdego leasingodawcy, to jednak przeciętna oferta leasingowa ponownie potaniała – stąd aktualizacja Kalkulatora...

16 cze 2020, 16:56

Kwiecień 2020: Kolejna obniżka stóp do 0,5%

RPP w dniu 8 kwietnia 2020 r. po raz drugi w ciągu trzech tygodni obniżyła główną stopę procentową o kolejne 0,5 pkt proc, do bezprecedensowo niskiego poziomu – 0,5%. W ślad za decyzją, Wibor 1M obniżył się do 0,65%, co przekłada się na jeszcze niższy koszt leasingu. Nowe stawki uwzględniliśmy już w kalkulatorze.

17 kwi 2020, 11:35

Marzec 2020: Obniżka stóp procentowych do 1% - leasing jeszcze tańszy

Pandemia koronawirusa spowodowała, że we wtorek 17 marca 2020 roku Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o obniżeniu o 0,5 pkt proc. głównej stopy procentowej do rekordowo niskiego poziomu – 1%. Po decyzji Wibor 1M spadł z dotychczasowego poziomu 1,63-1,64% do 1,16%. Oznacza to, że oferty leasingu będą tańsze o około 0,5 pkt proc. rzeczywistego rocznego oprocentowania. Co to w praktyce oznacza? Dla przykładu: pięcioletni leasing z niską wpłatą, który miał koszt całkowity ok. 111,5%, teraz dla tych samych warunków będzie miał ok. 110%.

21 mar 2020, 18:46
Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...
 

Portal FmLeasing.pl