Bieżące wydarzenia dotyczące branży leasingowej i wynajmu długoterminowego (CFM) w 2017 roku. Bezpośredni adres FmLeasing.pl/LIVE

Przetarg na leasing autobusów w Radomiu

Radomskie MPK chce wyleasingować siedem używanych autobusów miejskich o długości 12 metrów. Otwarcie ofert ma nastąpić 1 sierpnia 2017. To już drugi tego typu przetarg w Radomiu. W 2016 roku trafiło do Radomia 19 używanych autobusów, które wcześniej jeździły po Warszawie. Finansującym jest firma mLeasing. Źródło informacji: transport-publiczny.pl

22.06.2017 - 17:00

Aktualizacja poradnika o podróżach zagranicznych autem w leasingu

Właśnie zaczyna się sezon urlopowy, a co za tym idzie wiele osób wybierze się swoim leasingowym samochodem na podbój Europy. Jak co roku o tej porze dokonaliśmy aktualizacji poradnika: Samochodem w leasingu za granicę. Życzymy udanych wakacji i szczęśliwych powrotów!

22.06.2017 - 15:30

My w piątek pracujemy

Branża leasingowa jest jedną z tych, której pracownicy bardzo chętnie korzystają z wszelkiego rodzaju długich weekendów itp. Prosimy zatem nie dziwić się, jeśli w piątek po Bożym Ciele ciężko będzie skontaktować się z przedstawicielami handlowymi firm leasingowych, uzyskać ofertę, informacje, czy załatwić jakąś sprawę związaną z trwającą umową leasingu.
My w piątek jesteśmy do dyspozycji, tj. tak jak w normalny dzień roboczy dokonujemy analiz dla użytkowników Wyszukiwarki Leasingu, odpowiadamy na korespondencję i udzielamy wsparcia.

16.06.2017 - 10:30

Mamy stanowisko Toyota Leasing - jest jeszcze śmieszniej

Wraca temat abonamentu RTV w umowie Toyota Leasing. Dziś otrzymaliśmy stanowisko firmy w tej sprawie. Okazuje się, że zapis o obowiązku zarejestrowania radioodbiornika pojawił się już w 2010 roku i nie jest to żadna „nowość” jak sugerował money.pl. Szczegóły w zaktualizowanej części artykułu Abonament radiowy i samochód w leasingu (na końcu).

12.06.2017 - 15:30

RPP: stopy procentowe bez zmian, czyli leasing nadal rekordowo tani

Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na zmianę stóp procentowych na czerwcowym posiedzeniu. Oznacza to, że główna stopa pozostaje na rekordowo niskim poziomie - 1,5%. To dobra informacja dla kredytobiorców i leasingobiorców, bo koszty finansowania nadal będą bardzo niskie. Więcej o zależności pomiędzy wysokością stóp procentowych, a kosztem leasingu w artykule: Koszt leasingu znowu niższy

07.06.2017 - 13:30

BZ WBK Leasing otrzyma 100 mln euro od Banku Rozwoju

BZ WBK Leasing podpisał 1 czerwca ’17 umowę kredytową z Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB) na kwotę 100 mln euro. Środki będą przeznaczone na finansowanie działalności małych i średnich przedsiębiorstw, a konkretnie ich inwestycji w środki trwałe potrzebne wyłącznie do działalności gospodarczej (odpadają samochody osobowe). Poprzednia umowa BZ WBK Leasing z CEB opiewała na kwotę 50 mln euro, dzięki której spółka zawarła prawie 4 tysiące umów leasingu i pożyczki leasingowej. Oferta BZ WBK Leasing jest oczywiście obecna w naszej Wyszukiwarce Leasingu.

01.06.2017 - 20:00

Media straszą przedsiębiorców abonamentem RTV doliczonym do leasingu

Dziś portal money.pl wypuścił nie do końca rzetelny – naszym zdaniem – artykuł pod tytułem: „Samochód w leasingu z obowiązkowym abonamentem radiowym”. Kolejne media podchwyciły temat robiąc z niego „aferkę”... Tymczasem z punktu widzenia leasingobiorców nic się nie zmieniło i nie zmieni, a temat jest najzwyczajniej w świecie napompowany w pogoni za „klikami”. Tutaj obszerniejszy materiał na ten temat.

31.05.2017 - 15:30

Policja zatrzymała grupę wyłudzającą leasing

Małopolska policja zatrzymała grupę osób zajmującą się wyłudzeniami leasingowymi. Proceder nie był zbyt wyszukany i – niestety – dobrze znany w branży. Przestępcy rejestrują spółkę kapitałową na słupy z czystą historią kredytową i płatniczą, biorą w leasing samochody lub inny sprzęt z zamiarem ich dalszej odsprzedaży, np.: za wschodnią granicę i jednocześnie przestają spłacać raty. W przypadku zatrzymanych czterech osób w wieku od 30 do 55 lat mowa jest o wyłudzeniu kwoty ponad 800 tys. złotych. Za organizacją procederu stał 49-latek, który był już poszukiwany do odbycia kary 12 lat więzienia.

24.05.2017 - 18:10

Samochody poleasingowe Alphabetu w warszawskim salonie 99rent

Samochody pokontraktowe Alphabet Polska są od teraz wystawiane w warszawskim salonie 99rent, przy ul. Połczyńskiej 10. Obie firmy nawiązały współpracę w zakresie sprzedaży aut poleasingowych, a konkretnie po zakończonych kontraktach wynajmu długoterminowego. Tutaj znajdziecie aktualną ofertę samochodów poleasingowych Alphabet i innych firm leasingowych i CFM - link

23.05.2017 - 17:20

Duży kontrakt flotowy Carefleet - 400 Yarisów

Toyota Yaris Hybrid w barwach Eurocash

Toyota Yaris Hybrid w barwach Eurocash

Jeżeli zobaczycie na ulicy najnowszy model Toyoty Yaris oklejonej logiem Eurocash, to będzie to auto sfinansowane przez Carefleet. Eurocash zamówił aż 400 modeli z silnikiem hybrydowym, których dostawcą będzie Toyota Bielany. Warto wspomnieć, że flota Eurocash liczy ponad 2,3 tys. pojazdów, a nowe Yarisy Hybrid zastąpią samochody, których kontrakty wynajmu długoterminowego kończą się w 2017 roku. Carefleet współpracuje z Eurocash od 2010 roku. Dodajmy także, że Toyota Yaris jest jednym z najczęściej wybieranych samochodów do leasingu i wynajmu długoterminowego przez polskie firmy - sprawdź ranking TOP20.

18.05.2017 - 14:11

Wyniki firm flotowych po I kwartale 2017

Polski Związek Wynajmu i Leasingu pojazdów zrzeszający większość dużych polskich firm flotowych, przedstawił statystyki branży Car Fleet Management. Ilość pojazdów finansowanych w ramach umów wynajmu długoterminowego wzrosła o 13,2% r/r. W pierwszym kwartale branża zakupiła aż o 52% więcej nowych aut osobowych niż przed rokiem. Oznacza to, że rynek CFM od kilku już kwartałów przyspiesza – w pierwszym kwartale ’17 już co piąty samochód osobowy nabywany przez firmy finansowany był w formie wynajmu długoterminowego. Z tego 70,1% (spadek o 2,4 pkt. proc. r/r) stanowiły pojazdy z silnikiem diesla, 29,6% (analogiczny wzrost) benzyniaki i zaledwie 0,3% auta hybrydowe i elektryczne. Szczegółowe statystyki do pobrania: Statystyki i rankingi

17.05.2017 - 15:30

Alior Leasing nie będzie połączone z Pekao Leasing

PZU otrzymało zgodę KNF na przejęcie banku Pekao S.A. Jednocześnie PZU kontroluje inny polski bank - Alior. Jednak prezes PZU, Paweł Surówka poinformował, że nie planuje on łączenia obu banków. W konsekwencji nie należy się także spodziewać fuzji należących do obu banków spółek leasingowych, tj. Pekao Leasing i Alior Leasing. Oczywiście pamiętać należy, że PZU jest firmą kontrolowaną przez Skarb Państwa i nigdy nie wiadomo, czy za jakiś czas nie dojdzie do zmiany woli politycznej. Niemniej w dającej się przewidzieć przyszłości nie należy spodziewać się działań zmierzających do połączenia obu banków, a w konsekwencji ich leasingowych spółek.

16.05.2017 - 18:00

Aktualizacje porad

Staramy się na bieżąco aktualizować wszystkie nasze poradniki, aby zawsze były up-to-date pod względem prawnym, praktycznym i faktycznym, bo zarówno przepisy, jak i oferta leasingowa oraz procedury nieustannie ewoluują. Tym razem zaktualizowaliśmy dwa artykuły poradnikowe: Co w przypadku upadłości firmy leasingowej? oraz Leasing samochodu kupowanego od osoby prywatnej (faktura VAT-marża)

16.05.2017 - 12:30

Unia Korzyści, czyli EFL chce pomóc klientom w pozyskiwaniu unijnych dotacji

W EFL zdają sobie sprawę, że wielu mikro, małych i średnich przedsiębiorców rezygnuje z ubiegania się o dotacje unijne ze względu na skomplikowane procedury. Chcą wyjść temu naprzeciw dzięki współpracy z firmą doradczą ADM Consulting Group. Po krótce polega ona na tym, że EFL zapewni finansowanie (poprzez leasing i pożyczkę) firmom chcącym skorzystać z dofinansowania, a ADM doradzi, z którego programu unijnego klient może skorzystać, pomoże przygotować wniosek i przebrnąć przez procedurę. Oczywiście nie za darmo, ale w komunikacie prasowym EFL informuje o specjalnych rabatach na usługi ADM. Darmowe ma natomiast być uzyskanie promesy z EFL, która jest niezbędna dla tych przedsiębiorców, którzy ubiegając się o dofinansowanie muszą wskazać źródła finansowania inwestycji.

15.05.2017 - 14:00

Ważny (dla niektórych) wyrok NSA w sprawie VAT od samochodów osobowych

Złe wieści nadeszły w ostatnią środę z NSA… Zdaniem sądu odpłatne wynajmowanie samochodu pracownikom nie daje prawa do odliczania 100% VAT, co poniekąd zmienia dotychczasową linię orzeczniczą sądów wojewódzkich. Dlatego zaktualizowaliśmy nasz artykuł: Jak odliczać 100% VAT od samochodu udostępniając go pracownikowi po godzinach pracy?

13.05.2017 - 15:30

Skoda podała ceny nowego Rapida

Skoda Rapid doczekała się faceliftingu oraz nowego cennika. Wzrosły trochę ceny najtańszych odmian tego modelu. Dlaczego o tym piszemy? Bo Rapid należy do grona najchętniej leasingowanych samochodów. Oto ich pełna lista: 20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

12.05.2017 - 19:20

Podsumowanie wyników branżowych I kw. 2017

Z lekkim opóźnieniem - bo ZPL udostępnił dane już jakiś czas temu - prezentujemy wyniki sprzedaży, jakie branża leasingowa osiągnęła w pierwszym kwartale 2017 roku. Szczegóły w artykule: Dobre wyniki branży po 1 kwartale 2017. Prawie 13% wzrostu

11.05.2017 - 17:20

EFL: Duży wzrost finansowania maszyn budowlanych w 2017

Przedstawiciele EFL przewidują ponad dwudziestoprocentowy wzrost wartości finansowania leasingiem i pożyczką leasingową maszyn i urządzeń budowlanych w całym 2017 roku. Wszystko za sprawą dobrej koniunktury w budownictwie wzmacnianej koniecznością odnowienia parku maszynowego przez firmy oraz perspektywą uruchomienia wydatkowania w ramach nowej perspektywy unijnej 2014-2020. EFL jest obecnie liderem branży leasingowej w segmencie finansowania sprzętu budowlanego.

04.05.2017 - 16:50

Sprawa awaryjnego Talismana z Masterlease zakończona

Zaktualizowaliśmy artykuł dotyczący awaryjnego Renault Talisman wziętego w leasing w Masterlease. Sprawa została zakończona po myśli klienta. Więcej o sporze klienta z finansującym: Ktoś czuje się „zrobiony w leasing”. Chyba niesłusznie

04.05.2017 - 16:20

Raiffeisen-Leasing zniknął, od teraz jest PKO Leasing

Marka Raiffeisen-Leasing przeszła do historii. Od wczoraj, tj. od 28 kwietnia pod względem prawnym RL stał się PKO Leasing. Więcej o fuzji i jej przebiegu: PKO kupił Raiffeisen Leasing. Co to oznacza dla klientów?

29.04.2017 - 9:30

Wracamy...

Przez kilka miesięcy ubiegłego roku testowaliśmy ten sposób (w formie krótkich notatek) podawania na żywo wiadomości dotyczących leasingu i branży leasingowej i flotowej. Dziś wracamy na stałe w tej formule. Traficie tu zawsze poprzez adres FmLeasing.pl/LIVE

28.04.2017 - 14:30

Wydarzenia wcześniejsze

Styczeń - maj 2016

Joomla SEF URLs by Artio

facebook-twitter

Portal FmLeasing.pl