Analizowanie oferty leasingu

Jeżeli zastanawiasz się, czy jest jakiś dobry i prosty sposób na znalezienie dobrej i taniej oferty leasingu, to odpowiedź jest twierdząca. Wystarczy dobrze znać branżę i wiedzieć, które firmy leasingowe oferują korzystne warunki finansowania, a jednocześnie których leasingodawców należy unikać, jako stosujących złe praktyki i sztuczki w relacjach z klientami w trakcie trwania kontraktu i umowy leasingowej.

Krótko: Oferta leasingu z Wyszukiwarki FmLeasing.pl

Sam zdecydujesz, która oferta leasingu jest najlepsza dla ciebie. Korzystając z Wyszukiwarki Leasingu nie tylko otrzymasz wiele ofert bezpośrednio od leasingodawców, ale także wsparcie w postaci analizy warunków umownych oraz opinie o firmach leasingowych.

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Tania oferta leasingu nie zawsze tak tania

Uzyskanie taniej oferty leasingowej nie jest jakimś szczególnym wyzwaniem. Wystarczy poświęcić trochę czasu, żeby wysłać zapytanie ofertowe do chociaż kilku firm i w odpowiedzi otrzymać gotowe kalkulacje. Mając je w ręku, można pokusić się o dalsze negocjacje kosztu całkowitego i wysokości miesięcznej raty leasingu. W dzisiejszych czasach naprawdę nie jest to trudne, bo konkurencja w tej branży jest duża i praktycznie każdy leasingodawca oferuje niski koszt finansowania.

Problem w tym, że nie zawsze to, co jest tanie na papierze (tania oferta leasingu), będzie tanim, a co za tym idzie dobrym rozwiązaniem z perspektywy całej transakcji. Wszystko dlatego, że funkcjonują niestety na rynku leasingodawcy, których oferta jest pozornie tania, ale którzy jednocześnie skutecznie przemycają w warunkach umownych szereg uciążliwości, które skutkują naliczaniem wysokich opłat dodatkowych, czy drogich ubezpieczeń. W rezultacie całościowa oferta staje się dużo droższa, niż to wyglądało na początku.

Wystarczy znać branżę leasingową

Pozostaje zatem unikać firm leasingowych stosujących takie złe praktyki. Pytanie, jak to zrobić? Oczywiście wystarczy znać branżę leasingową. Niestety trzeba być insiderem, żeby wiedzieć, którzy leasingodawcy są godni polecenia, a których lepiej jest unikać.

Można skorzystać z pomocy doradców – tylko gdzie takich znaleźć?

Najlepiej byłoby skorzystać z pomocy takich insiderów, którzy wiedzą, co w trawie piszczy i którzy pomogliby wybrać tanią ofertę i dobrego leasingodawcę. Pozornie nie wydaje się to trudne, bo w tej branży aż roi się od firm doradczych, których jest nawet wielokrotnie więcej niż samych firm leasingowych. Niestety firmy te są pośrednikami, którzy sprzedają leasing w zamian za prowizję, zatem nie reprezentują interesu klienta, tylko swój własny.

Według naszych długoletnich obserwacji każdy (nie spotkaliśmy się z ani jednym wyjątkiem) pośrednik ma w swoim portfelu jedną z najgorszych polskich firm leasingowych i – co gorsza – najczęściej do oferty właśnie tej firmy namawia swoich klientów. Powód? Firma ta jest bardzo elastyczna i dobrze płaci pośrednikom, ale w obsłudze samego klienta nie jest już tak elastyczna… Przykład? Firma ta nalicza ponad 300 złotych prowizji za „obsługę” szkody częściowej. Wyobraź sobie sytuację, w której ktoś uszkadza na parkingu twój leasingowany samochód. Szkoda nie jest duża, wystarczy polakierować dwa elementy, koszt niewielki, raptem 1000 złotych. Jednak od czego jest ubezpieczenie, za które co roku płacisz ciężkie pieniądze? Zgłaszasz szkodę do ubezpieczyciela, wszystko jest załatwione – pozostaje odebrać odszkodowanie, ale do tego potrzebna jest zgoda leasingodawcy. Tyle tylko, że za jej wydanie ten konkretny leasingodawca naliczy ci kilkaset złotych „kary”, płatne gotówką. A spróbuj nie zapłacić w terminie, to w ciągu miesiąca dostaniesz kilka monitów, każdy płatny kilkadziesiąt złotych ekstra. Następnym razem dojdziesz do wniosku, że lepiej będzie nie zgłaszać drobnej szkody, tylko naprawić ją, płacąc z własnej kieszeni... To jest tylko jedna z kilku sztuczek stosowanych przez tę firmę i niestety nie jest to jedyna firma, która działa w podobnym „stylu”. Tyle tylko, że ta jest z lubością polecana przez „doradców”. Dlatego korzystanie z ich usług niestety nie gwarantuje, że polecona oferta leasingu będzie dobra i tania.

Oferta leasingu z Wyszukiwarki FmLeasing.pl + analiza i porady

Jednak niniejszy tekst nie powstał tylko po to, żeby przestraszyć, ale żeby podsunąć także konkretne rozwiązania…

Korzystając z naszej Wyszukiwarki Leasingu, nie tylko można otrzymać oferty leasingu bezpośrednio od wielu leasingodawców, ale także nasze wsparcie. Czyli możliwość bezpłatnej analizy otrzymanych ofert oraz umownych warunków leasingu. Dzięki temu można dowiedzieć się, którzy leasingodawcy są wysoko oceniani zarówno przez nas, jak i przez swoich klientów, a którzy są recenzowani jako nierzetelni. Wskazujemy także rozmaite sztuczki stosowane przez firmy leasingowe, ale również rozwiązania pozytywne, korzystne dla klientów.

Na koniec użytkownik Wyszukiwarki sam decyduje, która oferta leasingu jest dla niego najlepsza. My tylko dajemy informacje, ale nie sugerujemy konkretnych decyzji, a już na pewno nie namawiamy do wyboru tego, czy innego leasingodawcy. To jest wyłącznie twój wybór, ale dzięki nam może to być wybór dużo bardziej świadomy.

Opinia o wyszukiwarce leasingu FmLeasing"Nasza firma nigdy wcześniej nie korzystała z żadnej formy kredytu czy leasingu brak nam jakiegokolwiek doświadczenia i wiedzy. Ale na szczęście znaleźliśmy w necie Wyszukiwarkę Leasingu Fmleasing.pl i na podstawie informacji tam zawartych zdobyliśmy podstawową wiedzę oraz dokonaliśmy wstępnej oceny oferty salonu samochodowego Toyoty. Poprosiliśmy poprzez Wyszukiwarkę kolejnych kilka firm o przedstawienie swoich ofert co bezzwłocznie się stało. Z pośród kilku ofert wybraliśmy trzy i poprosiliśmy Państwa ekspertów o analizę. Najlepszą ofertę złożył [usunięta nazwa], z którym to po kilku rozmowach i spotkaniach podpisaliśmy umowę. W ten oto sposób w naszej firmie zaparkowały dwa nowe samochody. Portal FmLeasing.pl jest dla takich małych firm jak my kopalnią wiedzy oraz merytorycznej pomocy i ważne darmowej! W przyszłości bez wątpienia skorzystamy takiej pomocy. Życzymy sukcesów."

Chcesz dowiedzieć się więcej o procedurach leasingowych?

Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z naszej Wyszukiwarki Leasingu otrzymują od nas bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

15 gru
Megafuzja w leasingu? Na razie to tylko teoria, ale…
11 gru
Jak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?
07 gru
RPP: Leasing nadal rekordowo tani, już 33 miesiąc z rzędu
07 gru
Europa i Niemcy rosną najszybciej od 10 lat, a Polska nie...
29 lis
Yanosik - sposób na uniknięcie mandatów i nie tylko
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl