< powrót - Oferty leasingu

Leasing autobusów i autokarów

Fabryka autobusów

Na FmLeasing.pl informujemy o leasingu nowych i używanych autobusów i autokarów. Dowiesz się tu o warunkach i specyfice leasingu tych pojazdów, a dodatkowo masz możliwość złożenia jednego zapytania ofertowego (bez pośredników) do wielu firm leasingowych wykorzystując naszą Wyszukiwarkę Leasingową. Dowiesz się także jak wybrać najlepszą ofertę i jak ustrzec się typowych błędów przy wyborze leasingodawcy.

Leasing autobusów i autokarów

dostępny jest w 15 firmach leasingowych

Specyfika leasingu autobusu w Polsce

Autobusy i autokary kojarzą się z bardzo drogimi pojazdami, których wartość nierzadko przekracza milion złotych. Potwierdzają to branżowe statystyki. Wynika z nich, że wartość przeciętnej umowy leasingu autobusu wynosi blisko 500 tysięcy złotych. Nie zmienia to faktu, że także sfinansowanie małych autobusów, a nawet busów i mikrobusów nie stanowi najmniejszego problemu. Możliwe jest także finansowanie autobusów zamawianych i kupowanych zagranicą w ramach procedury wewnątrzwspólnotowego nabycia (dotyczy nabycia z krajów Unii Europejskiej).

Chociaż w teorii większość firm leasingowych oferuje leasing autobusów, to w praktyce zaledwie 10 z nich zawiera takie transakcje częściej niż sporadycznie.

Warunki finansowania autobusów u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 24 do 72 miesięcy
  • finansowy: od 6 do 72 miesięcy
  • niektórzy leasingodawcy oferują także maks. okres 84 i 96 miesięcy

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 5% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: wnioskujący przedkłada dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów
  • standardowa: dodatkowo wymagane dokumenty finansowe (np. deklaracje podatkowe)

Finansowanie udzielane jest przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność od co najmniej 12 miesięcy (są wyjątki od tej zasady)

Odbiór przedmiotu w 2 do 7 dni od złożenia wniosku

Oprocentowanie leasingu autobusów i autokarów

Poznaj przybliżony poziom kosztów... Nasz kalkulator leasingowy jest na bieżąco aktualizowany i pokazuje realne, przeciętne stawki oferowane przez czołowych polskich leasingodawców.

Cena pojazdu (w złotych, bez groszy)
Nowy / Używany
Pierwsza wpłata
Okres leasingu
Wykup
Rata leasingowa*
Koszt całkowity*

* - uśrednione w oparciu o stawkę WIBOR 1M = 2,38% oraz marże stosowane przez czołowych leasingodawców w dniach od 7 do 14 stycznia 2022 r. w ofertach dla użytkowników Wyszukiwarki Leasingu.

Wyszukiwarka Leasingu - autobusy i autokary

Leasing autobusów i autokarów dostępny jest w 15 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kciuk w górę„Dziękuję bardzo Portalowi FM Leasing.pl za pomoc w wybraniu najlepszej oferty leasingu, dzięki niemu uzyskałam bardzo szybki sposób - w ciągu 1 góra 2 dni roboczych bardzo dużo atrakcyjnych ofert, dodatkowo dzięki dużej konkurencji mogłam negocjować warunki, oczywiście już podpisałam umowę leasingu. Na pewno w przyszłości będę korzystała z tego portalu, cieszę się że natrafiłam na Państwa ofertę przeglądając strony internetowe.”


Używane autobusy - warunki leasingu

Używane autobusy i autokary są często finansowane przez polskich leasingodawców. Jednak w tym przypadku istotne znaczenie ma korelacja ich ceny ze stanem technicznym i przebiegiem. Innymi słowy finansujący sprawdzi, czy cena, której żąda dostawca za autobus nie jest zawyżona. Czasem konieczna jest do tego wycena rzeczoznawcy, choć nie jest to regułą. Leasingodawcy odstępują od konieczności wykonania wyceny, jeżeli pojazd sprzedawany jest przez renomowanego lub wiarygodnego dostawcę, który specjalizuje się w handlu używanymi autobusami (np.: dealer, wyspecjalizowany komis).

Kolejną kwestią jest wiek autobusu, w przypadku leasingu zazwyczaj wynosi maksymalnie 6 - 7 lat. Istnieje jednak także możliwość sfinansowania pojazdów znacznie starszych, nawet 17-letnich o czym więcej tu: Leasing starszych samochodów, pojazdów oraz maszyn - oferta specjalna

Oczywiście Wyszukiwarka Leasingu sprawdzi się nie tylko przy wyborze leasingu dla nowych, ale także używanych autobusów i autokarów. Wysyłasz jedno zapytanie, które trafi bezpośrednio do firm oferujących leasing używanych pojazdów. Przejdź tu: Wyszukiwarka Leasingu

Finansowanie bez BIK oraz z zaległościami KRD, US, ZUS

Możliwe jest także uzyskanie leasingu przez firmy i właścicieli firm mających złą historię kredytową w BIK, zadłużenie w KRD, US i ZUS. Szczegóły oferty i więcej informacji na ten temat: Leasing bez BIK

Wyszukiwarka Leasingu

Leasing autobusów i autokarów oferowany jest przez 15 firm leasingowych

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

5 1 1 1 1 1 5.00 (1)

Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Aktualności dotyczące finansowania maszyn i urządzeń

Leasing autobusów w 2021 – wyniki

Firmy leasingowe sfinansowały w pierwszej połowie 2021 roku autobusy o wartości 182 mln złotych, czyli aż o 42% mniej niż przed rokiem. Ten stosunkowo niski wynik nie dziwi w kontekście sytuacji w jakiej znalazła się branża przewozu osób i turystyczna z powodu pandemii Covid-19.

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...