Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych

< powrót - Oferty leasingu

Leasing ciągników siodłowych

Samochód ciężarowy

Na FmLeasing.pl informujemy o leasingu nowych i używanych ciągników siodłowych. Dowiesz się tu o warunkach i specyfice leasingu ciągników w Polsce, a dodatkowo masz możliwość złożenia jednego zapytania ofertowego (bez pośredników) do wielu firm leasingowych wykorzystując naszą Wyszukiwarkę Leasingową. Dowiesz się także jak wybrać najlepszą ofertę i jak ustrzec się typowych błędów przy wyborze leasingodawcy.

Leasing ciągników siodłowych

dostępny jest w 25 firmach leasingowych

Specyfika leasingu ciągnika siodłowego w Polsce

Ciągniki siodłowe, a także zestawy ciągnik siodłowy + naczepa należą do jednych z najchętniej finansowanych przez polskie firmy leasingowe środków trwałych. Około 25 leasingodawców oferuje leasing tego typu pojazdów (zarówno nowych jak i używanych), a 11 z nich traktuje ciągniki siodłowe jako jedną z priorytetowych grup środków trwałych oddawanych w leasing oraz finansowanych pożyczką leasingową. Silna konkurencja w tym segmencie powoduje, że oferty finansowania są wyjątkowo tanie. Rocznie w Polsce finansowanych jest ponad 20 tysięcy ciągników siodłowych o przeciętnej wartości około 250 tysięcy złotych netto. Przy czym należy pamiętać, że jest to segment bardzo podatny na wahania koniunktury gospodarczej. Dlatego firmy leasingowe chętnie udzielają leasingu na ciągniki i ogólnie cały tabor transportowy w okresie prosperity, ale bardzo zaostrzają kryteria przyznawania finansowania, kiedy tylko z rynku zaczynają napływać jakiekolwiek sygnały spowolnienia lub kryzysu. Więcej informacji znaleźć można w artykule Leasing dla branży transportowej.

Warunki finansowania ciągników siodłowych u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 36 do 72 miesięcy
  • finansowy: od 6 do 72 miesięcy
  • niektórzy leasingodawcy oferują także maks. okres 84 i 96 miesięcy

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 5% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: wnioskujący przedkłada dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów
  • standardowa: dodatkowo wymagane dokumenty finansowe (np. deklaracje podatkowe)

Finansowanie udzielane jest przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność od co najmniej 12 miesięcy (są wyjątki od tej zasady)

Odbiór przedmiotu w 2 do 7 dni od złożenia wniosku

Oprocentowanie leasingu ciągników siodłowych

Poznaj przybliżony poziom kosztów... Nasz kalkulator leasingowy jest na bieżąco aktualizowany i pokazuje realne, przeciętne stawki oferowane przez czołowych polskich leasingodawców.

Cena pojazdu (w złotych, bez groszy)
Nowy / Używany
Pierwsza wpłata
Okres leasingu
Wykup
Rata leasingowa*
Koszt całkowity*
* - uśrednione na podstawie WIBOR 1M = 5,81% oraz wysokości marż stosowanych przez czołowych leasingodawców w dniach 28 marca - 4 kwietnia 2024

Wyszukiwarka Leasingu - ciągniki siodłowe

Leasing ciągników siodłowych dostępny jest w 25 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Jestem bardzo zadowolony z działania Wyszukiwarki nie spodziewałem się otrzymania aż tylu ofert. Będę polecał FmLeasing.pl swoim znajomym jako doskonałe narzędzie ułatwiające zakup pojazdu. Decyzję o wyborze tańszego i dobrego leasingodawcy ułatwiła mi także wasza pomoc w analizie otrzymanych kalkulacji i wzorów umów
 

Pięć gwiazdek w Google od klientów FmLeasing.pl


Używane ciągniki siodłowe - warunki leasingu

Używane ciągniki siodłowe są równie chętnie finansowane przez polskich leasingodawców jak pojazdy nowe. Jednak w tym przypadku istotne znaczenie ma korelacja ich ceny ze stanem technicznym i przebiegiem. Innymi słowy finansujący będzie chciał sprawdzić, czy cena, której żąda dostawca za ciągnik jest rynkowa. Czasem konieczna jest do tego wycena rzeczoznawcy, choć nie jest to regułą. Leasingodawcy odstępują od konieczności wykonania wyceny, jeżeli pojazd sprzedawany jest przez renomowanego lub wiarygodnego dostawcę, który specjalizuje się w handlu używanymi ciągnikami siodłowymi (np.: dealer, wyspecjalizowany komis). Nie zmienia to faktu, że każdy leasingodawca ma pewne sztywne kryteria dotyczące maksymalnego wieku używanego ciągnika - zazwyczaj jest to maksymalnie 6 - 7 lat. Istnieje jednak także możliwość sfinansowania pojazdów znacznie starszych, nawet 14-letnich o czym więcej tu: Leasing starszych samochodów, pojazdów oraz maszyn - oferta specjalna

Oczywiście Wyszukiwarka Leasingu sprawdzi się nie tylko przy wyborze leasingu dla nowych, ale także używanych ciągników siodłowych. Wysyłasz jedno zapytanie, które trafi bezpośrednio do firm oferujących leasing używanych pojazdów. Przejdź tu: Wyszukiwarka Leasingu

Finansowanie bez BIK oraz z zaległościami KRD, US, ZUS

Możliwe jest także uzyskanie leasingu przez firmy i właścicieli firm mających złą historię kredytową w BIK, zadłużenie w KRD, US i ZUS. Szczegóły oferty i więcej informacji na ten temat: Leasing bez BIK

Poleasingowe ciągniki siodłowe

Ciągniki siodłowe poleasingowe (z windykacji leasingowej oraz zwrócone przez korzystających) można znaleźć w naszej bazie ogłoszeń poleasingowych.

Dodatkowo informujemy także o aukcjach i sprzedaży poleasingowych ciągników w naszym zestawieniu linków do stron z ofertą poleasingową.

Wyszukiwarka Leasingu

Leasing ciągników siodłowych oferowany jest przez 25 firm leasingowych


Może Cię też zainteresować: Leasing naczep i przyczep

5 1 1 1 1 1 5.00 (3)

Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Aktualności dotyczące finansowania ciągników siodłowych

Leasing ciągników siodłowych w 2023 i prognozy na 2024 r.

Firmy leasingowe sfinansowały w 2023 roku ciągniki siodłowe o wartości 12,3 mld złotych, czyli o 9,5% więcej niż przed rokiem. Prognozuje się, że w 2024 roku leasing ciężkiego transportu, w tym ciągników siodłowych wzrośnie o kolejne 11%.

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej