Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych

< powrót - Oferty leasingu

Leasing naczep i przyczep

Samochód ciężarowy z naczepą

Na FmLeasing.pl informujemy o leasingu nowych i używanych naczep oraz przyczep. Dowiesz się tu o warunkach i specyfice leasingu tych środków transportu w Polsce, a dodatkowo masz możliwość złożenia jednego zapytania ofertowego (bez pośredników) do wielu firm leasingowych wykorzystując naszą Wyszukiwarkę Leasingową. Dowiesz się także jak wybrać najlepszą ofertę i jak ustrzec się typowych błędów przy wyborze leasingodawcy.

Leasing przyczep i naczep

dostępny jest w 22 firmach leasingowych

Specyfika leasingu naczepy lub przyczepy w Polsce

Finansowanie naczepy lub przyczepy jest uzupełnieniem oferty finansowania tzw. ciężkiego transportu. O ile uzyskanie leasingu w przypadku nowych naczep i przyczep nie stanowi problemu - w przypadku przyczep o mniejszej wartości, możliwe jest nawet skorzystanie z procedur uproszczonych - to sfinansowanie przedmiotów używanych jest już większym wyzwaniem. Naczepa lub przyczepa nie powinna być zbyt stara i przede wszystkim powinna być w bardzo dobrym stanie, aby otrzymanie leasingu było możliwe. Więcej na ten temat w poradniku: Leasing dla branży transportowej.

Warunki finansowania naczep i przyczep u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 36 do 72 miesięcy (niektóre przyczepy od 24)
  • finansowy: od 6 do 72 miesięcy
  • niektórzy leasingodawcy oferują także maks. okres 84 i 96 miesięcy

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 5% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: wnioskujący przedkłada dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów
  • standardowa: dodatkowo wymagane dokumenty finansowe (np. deklaracje podatkowe)

Finansowanie udzielane jest przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność od co najmniej 12 miesięcy (są wyjątki od tej zasady)

Odbiór przedmiotu w 2 do 7 dni od złożenia wniosku

Oprocentowanie leasingu naczep i przyczep

Poznaj przybliżony poziom kosztów... Nasz kalkulator leasingowy jest na bieżąco aktualizowany i pokazuje realne, przeciętne stawki oferowane przez czołowych polskich leasingodawców.

Cena pojazdu (w złotych, bez groszy)
Nowy / Używany
Pierwsza wpłata
Okres leasingu
Wykup
Rata leasingowa*
Koszt całkowity*
* - uśrednione na podstawie WIBOR 1M = 5,81% oraz wysokości marż stosowanych przez czołowych leasingodawców w dniach 28 marca - 4 kwietnia 2024

Wyszukiwarka Leasingu - naczepy i przyczepy

Leasing naczep i przyczep dostępny jest w 22 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Jestem bardzo zadowolony z działania Wyszukiwarki nie spodziewałem się otrzymania aż tylu ofert. Będę polecał FmLeasing.pl swoim znajomym jako doskonałe narzędzie ułatwiające zakup pojazdu. Decyzję o wyborze tańszego i dobrego leasingodawcy ułatwiła mi także wasza pomoc w analizie otrzymanych kalkulacji i wzorów umów.
 

Pięć gwiazdek w Google od klientów FmLeasing.pl


Promocyjny leasing 100% i tym podobne

Wielu dealerów sprzedających nowe naczepy oferuje jednocześnie fabryczne finansowanie, bardzo często w postaci promocyjnego leasingu 100%. Ma to sugerować, że finansowanie jest udostępniane praktycznie bez odsetek od zaciągniętego zobowiązania. Jednak bardzo często jest to marketingowy zabieg, który ma nakłonić klienta, żeby w zamian za „promocyjne finansowanie” zrezygnował z negocjowania ceny naczepy lub przyczepy. Tymczasem wynegocjowanie już kilkuprocentowego rabatu (co w przypadku urządzeń rolniczych nie jest trudne) i skorzystanie z leasingu znalezionego na własną rękę może okazać się tańszym, i co ważne lepszym rozwiązaniem. Szczegóły w naszej publikacji: Leasing 100%? Są tańsze rozwiązania.

Poleasingowe naczepy i przyczepy

Naczepy i przyczepy poleasingowe (z windykacji leasingowej oraz zwrócone przez korzystających) można znaleźć w naszej bazie ogłoszeń poleasingowych.

Dodatkowo informujemy także o aukcjach i sprzedaży poleasingowych środków ciężkiego transportu w naszym zestawieniu linków do stron z ofertą poleasingową.

Wyszukiwarka Leasingu

Leasing naczep i przyczep oferowany jest przez 22 firmy leasingowe

Może Cię też zainteresować: Leasing ciągników siodłowych

5 1 1 1 1 1 5.00 (4)

Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Aktualności dotyczące finansowania maszyn i urządzeń

Leasing naczep i przyczep w 2023 i prognozy na 2024 r.

Firmy leasingowe sfinansowały w 2023 roku naczepy i przyczepy o wartości 4,9 mld złotych, czyli o 5% mniej niż przed rokiem. Jednak prognozuje się, że w 2024 roku segment leasingu ciężkiego transportu, do którego zaliczają się także naczepy i przyczepy urośnie o ponad 10%.

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej