< powrót - Oferty leasingu

Samochód ciężarowy

Leasing samochodów ciężarowych i transportu ciężkiego dostępny jest w 33 firmach leasingowych

Leasing samochodu ciężarowego - charakterystyka oferty

Samochody ciężarowe i ciężki transport jest chętnie finansowany przez większość leasingodawców. Do grupy tej zaliczają się samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5T oraz samochody specjalistyczne. Możliwe jest finansowanie zarówno pojazdu ciężarowego nowego, jak i używanego. Przeciętna dla branży wartość zawieranej pojedynczej umowy leasingowej samochodu ciężarowego wynosi ponad 200 tys. zł. W niektórych przypadkach stosowane są procedury uproszczone. Pozostałym pojazdom kojarzonym z ciężkim transportem, tj. ciągnikom siodłowym, naczepom i przyczepom oraz autobusom poświęciliśmy oddzielne zakładki.

Warunki finansowania samochodów ciężarowych u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 24 do 60 miesięcy
  • finansowy: od 6 do 60 miesięcy
  • niektórzy leasingodawcy oferują także maks. okres 72 i 84 miesiące

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 5% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: wnioskujący przedkłada dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów
  • standardowa: dodatkowo wymagane dokumenty finansowe (np. deklaracje podatkowe)

Finansowanie udzielane jest przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność od co najmniej 6 miesięcy (są wyjątki od tej zasady)

Odbiór przedmiotu w 2 do 7 dni od złożenia wniosku

Oprocentowanie leasingu samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5T

Poznaj przybliżony poziom kosztów... Nasz kalkulator leasingowy jest na bieżąco aktualizowany i pokazuje realne, przeciętne stawki oferowane przez czołowych polskich leasingodawców.

Cena pojazdu (w złotych, bez groszy)
Nowy / Używany
Pierwsza wpłata
Okres leasingu
Wykup
Rata leasingowa*
Koszt całkowity*

* - uśrednione w oparciu o stawkę WIBOR 1M = 0,58% oraz marże stosowane przez czołowych leasingodawców w dniach od 7 do 14 października 2021 r. w ofertach dla użytkowników Wyszukiwarki Leasingu.

Wyszukiwarka Leasingu - pojazdy ciężarowe

Leasing samochodów ciężarowych dostępny jest w 33 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kciuk w górę„Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości ofert, które otrzymaliśmy. W przyszłości na pewno nadal będziemy korzystać z Wyszukiwarki FmLeasing.pl, gdyż w szybki sposób możemy otrzymać i porównać oferty z firm leasingowych będących w czołówce na rynku”


Leasing ciężarówki używanej

Leasing ciężarówek używanych jest równie popularny jak nowych. Warunki finansowania są w zasadzie takie same, z tą różnicą, że czasem konieczna jest wycena rzeczoznawcy, który potwierdzi stan techniczny i wartość pojazdu, ale nie jest to regułą. Leasingodawcy odstępują od konieczności wykonania wyceny ciężarówki, jeśli sprzedawana jest przez wiarygodnego dostawcę, który specjalizuje się w handlu używanymi samochodami ciężarowymi (np.: dealer, wyspecjalizowany komis). Trzeba jednak pamiętać, że większość leasingodawców ma swoje kryteria dotyczące maksymalnego wieku używanego samochodu ciężarowego - zazwyczaj jest to maksymalnie 6 - 7 lat. Istnieje jednak także możliwość sfinansowania pojazdów znacznie starszych, nawet 12-letnich o czym więcej tu: Leasing starszych samochodów, pojazdów oraz maszyn - oferta specjalna

Oczywiście Wyszukiwarka Leasingu sprawdzi się nie tylko przy wyborze leasingu dla nowych, ale także używanych samochodów ciężarowych. Wysyłasz jedno zapytanie, które trafi bezpośrednio do firm oferujących leasing używanych pojazdów. Przejdź tu: Wyszukiwarka Leasingu

Finansowanie bez BIK oraz z zaległościami KRD, US, ZUS

Możliwe jest także uzyskanie leasingu przez firmy i właścicieli firm mających złą historię kredytową w BIK, zadłużenie w KRD, US i ZUS. Szczegóły oferty i więcej informacji na ten temat: Leasing bez BIK

Pojazdy specjalistyczne

W kategorii "Leasing samochodów ciężarowych" mieszczą się także pojazdy specjalistyczne, specjalne oraz wszelkie „inne”, nietypowe. Uzyskanie leasingu tego typu pojazdów jest tym łatwiejsze, im większe jest prawdopodobieństwo, że leasingodawca z łatwością znajdzie na niego nabywcę w przypadku wcześniejszego zakończenia umowy, np.: wskutek windykacji. Trudniej będzie sfinansować pojazdy bardzo nietypowe, sprofilowane pod wymagania określonego klienta, zwłaszcza jeżeli miałyby to być pojazdy używane.

Wyszukiwarka Leasingu

Leasing pojazdów ciężarowych oferowany jest przez 33 firmy leasingowe

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

5 1 1 1 1 1 5.00 (10)

Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Aktualności dotyczące finansowania pojazdów ciężarowych

Leasing ciężkiego transportu w 2021 – wyniki

Firmy leasingowe sfinansowały w pierwszej połowie 2021 roku pojazdy ciężarowe o wartości 4,7 mld złotych, czyli aż o 32% więcej niż przed rokiem. Przy czym w samym segmencie ciężarówek o DMC powyżej 3,5 T wzrost wyniósł aż 60% przy wartości finansowania równej 1,9 mld zł.

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl