< powrót - Oferty leasingu

Awionetka stojąca na lotnisku

Leasing samolotów i śmigłowców dostępny jest w 9 firmach leasingowych

Leasing samolotu, śmigłowca - charakterystyka oferty

Z leasingu samolotu lub śmigłowca można obecnie skorzystać w dziewięciu polskich firmach leasingowych. Przy czym w praktyce zaledwie cztery z nich – można powiedzieć – wyspecjalizowały się w finansowaniu powietrznych środków transportu, a pozostałe pięć realizuje takie transakcje raczej sporadycznie. W rezultacie co roku w Polsce zawieranych jest około 100 umów leasingu samolotów – dotyczy to zarówno dużych samolotów pasażerskich dla linii lotniczych, jak i lekkich awionetek i helikopterów służących przede wszystkim przedsiębiorcom. My, na FmLeasing.pl także mamy w tym swój udział... Przeciętna jednostkowa wartość transakcji wynosi ponad 3,5 mln złotych, ale wyleasingować można także samolot lub śmigłowiec o znacznie mniejszej wartości, nawet poniżej 100 tys. zł. W grę wchodzi także leasing używanych samolotów, a nawet leasing zwrotny. Od rat i pozostałych opłat związanych z leasingiem samolotu można odliczać VAT pod warunkiem użytkowania go do celów prowadzonej działalności.

Warunki leasingu u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 36 do 84 miesięcy
  • finansowy: od 6 do 84 miesięcy

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 10% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: niedostępna
  • standardowa/pełna: dokumenty rejestrowe, szczegółowe dokumenty finansowe

Wszystkie formalności zajmują zazwyczaj kilka tygodni.

Samoloty i śmigłowce używane

Możliwy jest także leasing używanych (kilkuletnich, a czasem nawet kilkunastoletnich) samolotów, awionetek i helikopterów.

Wybór oferty leasingu

Na co zwrócić uwagę, jak negocjować, czego się wystrzegać - oto nasz Megaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu.

Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.


Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Wzmianki o finansowaniu powietrznych środków transportu na FmLeasing.pl

Finansowanie powietrznych środków transportu w IQ 2018

Wartość leasingu samolotów w miesiącach styczeń - marzec 2018 wzrosła o 18% r/r. Niestety nie poszedł za tym wzrost ilościowy. Sfinansowano mniej środków powietrznych niż przed rokiem, za jeszcze większą przeciętną wartość. Tylko siedmiu leasingodawców zanotowało transakcje w tym segmencie, a zaledwie dwóch zrealizowało aż 95% wartości całego rynku.

28 kwietnia 2018, 09:22
Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl