Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych

< powrót - Oferty leasingu

Leasing sprzętu i maszyn budowlanych

Kopiarki gąsienicowe ustawione w szeregu

Na FmLeasing.pl informujemy o leasingu nowych i używanych maszyn budowlanych. Dowiesz się tu o warunkach i specyfice leasingu dla budownictwa w Polsce, a dodatkowo masz możliwość złożenia jednego zapytania ofertowego (bez pośredników) do wielu firm leasingowych wykorzystując naszą Wyszukiwarkę Leasingową. Dowiesz się także jak wybrać najlepszą ofertę i jak ustrzec się typowych błędów przy wyborze leasingodawcy.

Leasing maszyn budowlanych

dostępny jest w 19 firmach leasingowych

Specyfika leasingu dla firm budowlanych w Polsce

Kondycja firm budowlanych jest mocno zależna od koniunktury w branży. Wystarczy jeden nieudany kontrakt, żeby nawet dobrze zarządzanej firmie groziła upadłość. Specyfikę tą znają towarzystwa leasingowe, dlatego chętnie finansują budownictwo w czasach prosperity, ale szybko ograniczają dostęp do leasingu jeżeli tylko z rynku docierają niepokojące sygnały. Mimo wszystko sprzęt i maszyny budowlane należą do preferowanych przez leasingodawców środków trwałych, zwłaszcza jeżeli przedmiotem finansowania ma być urządzenie renomowanego producenta, nawet używane.

Najczęściej finansowy leasingiem urządzenia i sprzęt: koparki, koparko-ładowarki, spycharki, minikoparki, ładowarki łyżkowe, ładowarki kołowe, walce drogowe, zagęszczarki, zrywarki, równiarki, ubijarki, ubijaki, rozścielacze asfaltu, stabilizatory podłoża, frezarki asfaltu, dźwigi, dźwigi samojezdne, żurawie, węzły betoniarskie, agregaty, kruszarki, wibroprasy, młoty, elektronarzędzia, narzędzia, rusztowania, giętarki

Dowiedz się także czym jest pożyczka leasingowa >

Warunki leasingu sprzętu budowlanego u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 36 do 72 miesięcy
  • finansowy: od 6 do 72 miesięcy
  • pożyczka: od 6 do 72 miesięcy
  • niektórzy leasingodawcy oferują także maks. okres 84 i 96 miesięcy

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 5% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: wnioskujący przedkłada dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów
  • standardowa: dodatkowo wymagane dokumenty finansowe (np. deklaracje podatkowe)

Finansowanie udzielane jest przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność od co najmniej 3 miesięcy (są wyjątki od tej zasady)

Odbiór przedmiotu w 2 do 7 dni od złożenia wniosku

Oprocentowanie leasingu maszyn budowlanych

Poznaj przybliżony poziom kosztów... Nasz kalkulator leasingowy jest na bieżąco aktualizowany i pokazuje realne, przeciętne stawki oferowane przez czołowych polskich leasingodawców.

Cena urządzenia (w złotych, bez groszy)
Rodzaj urządzenia
Pierwsza wpłata
Okres leasingu
Wykup
Rata leasingowa*
Koszt całkowity*
* - uśrednione na podstawie WIBOR 1M = 5,85% oraz wysokości marż stosowanych przez czołowych leasingodawców w dniach 27 czerwca - 4 lipca 2024

Wyszukiwarka Leasingu - sprzęt i maszyny budowlane

Leasing sprzętu, urządzeń i maszyn budowlanych dostępny jest w 19 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Wyszukiwarka okazała się bardzo przydatna. Dostałem wiele ofert mailowych oraz miałem wiele kontaktów telefonicznych. Jestem zadowolony ze skorzystania z Wyszukiwarki ponieważ w jednym miejscu znalazłem wiele ofert. Polecam korzystanie z niej uważając ją za bardzo przydatną. Jeśli jeszcze kiedyś będę szukał Leasingu skorzystam z FmLeasing.pl.
 

Pięć gwiazdek w Google od klientów FmLeasing.pl


Warunki leasingu używanych maszyn budowlanych

Leasing używanego sprzętu budowlanego jak najbardziej wchodzi w grę – dotyczy to także pożyczki leasingowej. Jednak dla leasingodawców bardzo istotne jest, kto jest dostawcą. Preferują oni, żeby budowlańcy wybierali do sfinansowania używany sprzęt od autoryzowanych dostawców, dealerów, ewentualnie komisów specjalizujących się w handlu używanymi maszynami. Istotny jest także wiek urządzeń - zazwyczaj nie ma problemu ze sfinansowaniem sprzętu 6 - 7-letniego. Jednak im urządzenie starsze, tym trudniej jest uzyskać leasing. Choć zdarzają się wyjątki - dotyczy to np.: żurawi albo sprzętu "na kołach". W takich przypadkach nawet 15-letni sprzęt może być leasingowany.

Oczywiście Wyszukiwarka Leasingu sprawdzi się nie tylko przy wyborze leasingu dla nowych, ale także używanych maszyn i urządzeń budowlancyh. Wysyłasz jedno zapytanie, które trafi bezpośrednio do firm oferujących leasing używanego sprzętu. Przejdź tu: Wyszukiwarka Leasingu

Promocyjny leasing urządzeń 100% i tym podobne

Wielu dealerów sprzedających nowe maszyny oferuje jednocześnie fabryczne finansowanie, bardzo często w postaci promocyjnej pożyczki lub leasingu 100%. Ma to sugerować, że można sfinansować sprzęt praktycznie bez odsetek od zaciągniętego zobowiązania. Jednak bardzo często jest to marketingowy zabieg, który ma nakłonić klienta, żeby w zamian za „promocyjne finansowanie” zrezygnował z negocjowania ceny urządzenia. Tymczasem wynegocjowanie już kilkuprocentowego rabatu (co w przypadku urządzeń budowlanych nie jest trudne) i skorzystanie z leasingu znalezionego na własną rękę może okazać się tańszym, i co ważne lepszym rozwiązaniem. Szczegóły w naszej publikacji: Leasing 100%? Są tańsze rozwiązania.

Nie tylko sprzęt, czyli leasing samochodów dla budownictwa

Finansowanie branży budowlanej nie dotyczy oczywiście tylko maszyn i urządzeń, ale także Auto Leasingu oraz Ciężkiego transportu. Każda firma budowlana może wziąć w leasing nie tylko samochód dostawczy lub ciężarowy, ale także osobowy (nowy lub używany) w procedurach uproszczonych, równie łatwo, a często nawet łatwiej dostępnych, niż w przypadku finansowania sprzętu.

Sprzęt budowlany poleasingowy

Maszyny budowlane poleasingowe (z windykacji leasingowej oraz zwrócone przez korzystających) można znaleźć w naszej bazie ogłoszeń poleasingowych.

Dodatkowo informujemy także o aukcjach i sprzedaży poleasingowych maszyn w naszym zestawieniu linków do stron z ofertą poleasingową.

Wyszukiwarka Leasingu

Leasing sprzętu budowlanego oferowany jest przez 19 firm leasingowych

5 1 1 1 1 1 5.00 (5)

Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Aktualności dotyczące finansowania dla budownictwa

Leasing sprzętu budowlanego w 2023 i prognozy na 2024 r.

Firmy leasingowe sfinansowały w 2023 roku sprzęt i urządzenia budowlane o wartości blisko 4,4 mld złotych, czyli aż o 19% więcej niż przed rokiem. Prognozuje się, że w 2024 roku leasing maszyn i urządzeń urośnie o kolejne ponad 16%.

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej