< powrót - Oferty leasingu

Leasing maszyn rolniczych

Ciągnik rolniczy

Na FmLeasing.pl informujemy o leasingu nowych i używanych maszyn rolniczych. Dowiesz się tu o warunkach i specyfice leasingu dla rolników w Polsce, a dodatkowo masz możliwość złożenia jednego zapytania ofertowego (bez pośredników) do wielu firm leasingowych wykorzystując naszą Wyszukiwarkę Leasingową. Dowiesz się także jak wybrać najlepszą ofertę i jak ustrzec się typowych błędów przy wyborze leasingodawcy.

Leasing maszyn rolniczych

dostępny jest w 15 firmach leasingowych

Specyfika leasingu dla rolników Polsce

Wejście Polski do Unii Europejskiej i fundusze unijne dały naszemu rolnictwu silny finansowy bodziec do rozwoju. Dotacje powodują, że rolnicy rozbudowują i unowocześniają swój park maszynowy. Świadome tego są firmy leasingowe, które chętnie finansują branżę rolną, a sprzęt i maszyny rolnicze należą do przedmiotów, tzw. preferowanych, o ile są to urządzenia renomowanych producentów i dostawców. Warto wspomnieć, że rolnictwo tyleż często korzysta z leasingu, co z pożyczki leasingowej - jest to produkt podobny do kredytu bankowego, przygotowany przez polskich leasingodawców z myślą o wsparciu finansowym dla rolników przy ubieganiu się o unijne dotacje.

Finansowany sprzęt rolniczy: ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, przyczepy funkcyjne (wielofunkcyjne), wozy asenizacyjne, siewniki, agregaty uprawowe, brony, pługi, prasy rolnicze (rolujące i inne), opryskiwacze, zgrabiarki, przetrząsarki, ekstrudery, kosiarki, kombajny zbożowe, kombajny rolnicze, ziemniaczane, buraczane i pozostałe, maszyny i urządzenia wspomagające wychów bydła i trzody, dojarki, linie do uboju, itp..

Dowiedz się także czym jest pożyczka leasingowa >

Warunki leasingu maszyn rolniczych u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 36 do 72 miesięcy
  • finansowy: od 6 do 72 miesięcy
  • pożyczka: od 6 do 72 miesięcy
  • niektórzy leasingodawcy oferują także maks. okres 84 i 96 miesięcy

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 5% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: wnioskujący przedkłada dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów
  • standardowa: dodatkowo wymagane dokumenty finansowe (np. deklaracje podatkowe)

Finansowanie udzielane jest przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność od co najmniej 3 miesięcy (są wyjątki od tej zasady)

Odbiór przedmiotu w 2 do 7 dni od złożenia wniosku

Wybór oferty leasingu dla rolnika - Wyszukiwarka Leasingu

Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Na co zwrócić uwagę, jak negocjować, czego się wystrzegać - oto nasz zestaw porad: Megaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu.

Opinia o wyszukiwarce leasingu FmLeasing"Jestem bardzo zadowolony z działania Wyszukiwarki nie spodziewałem się otrzymania aż tylu ofert. Będę polecał FmLeasing.pl swoim znajomym jako doskonałe narzędzie ułatwiające zakup pojazdu. Decyzję o wyborze tańszego i dobrego leasingodawcy ułatwiła mi także wasza pomoc w analizie otrzymanych kalkulacji i wzorów umów."

Warunki leasingu używanego sprzętu rolniczego

Leasing używanych maszyn rolniczych także jest możliwy – dotyczy to także pożyczki leasingowej. Jednak dla leasingodawców bardzo istotne jest, kto jest dostawcą. Preferują oni, żeby rolnicy wybierali do sfinansowania używany sprzęt od autoryzowanych dostawców, dealerów, ewentualnie komisów specjalizujących się w handlu używanymi maszynami. Istotny jest także wiek urządzeń - zazwyczaj jest to maksymalnie 6 - 7 lat, choć czasem mogą być wyjątki od tej zasady.

Oczywiście Wyszukiwarka Leasingu sprawdzi się nie tylko przy wyborze leasingu dla nowych, ale także używanych maszyn i urządzeń rolniczych. Wysyłasz jedno zapytanie, które trafi bezpośrednio do firm oferujących leasing używanego sprzętu. Przejdź tu: Wyszukiwarka Leasingu

Leasing bez BIK, KRD oraz z zaległościami US i ZUS - oferta specjalna

Możliwy jest także uzyskanie leasingu nowego lub używenego (nawet 11-letniego) ciągnika rolniczego przez rolników mających złą historię kredytową w BIK, zadłużenie odnotowane w KRD i innych bazach. Szczegóły: Leasing bez BIK, KRD oraz z zaległościami US i ZUS - oferta specjalna

Promocyjny leasing 100% i tym podobne

Wielu dealerów sprzedających nowe maszyny oferuje jednocześnie fabryczne finansowanie, bardzo często w postaci promocyjnej pożyczki lub leasingu 100%. Ma to sugerować, że można sfinansować sprzęt praktycznie bez odsetek od zaciągniętego zobowiązania. Jednak bardzo często jest to marketingowy zabieg, który ma nakłonić klienta, żeby w zamian za „promocyjne finansowanie” zrezygnował z negocjowania ceny urządzenia. Tymczasem wynegocjowanie już kilkuprocentowego rabatu (co w przypadku urządzeń rolniczych nie jest trudne) i skorzystanie z leasingu znalezionego na własną rękę może okazać się tańszym, i co ważne lepszym rozwiązaniem. Szczegóły w naszej publikacji: Leasing 100%? Są tańsze rozwiązania.

Kalkulator leasingu maszyn online

Dobre oferty leasingu są zawsze przygotowywane indywidualnie. Dlatego nie warto za bardzo polegać na kalkulatorach leasingowych dostępnych on-line. Niemniej nasz Kalkulator leasingu maszyn i urządzeń pozwala przynajmniej w przybliżeniu zapoznać się z kosztami finansowania. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dedykowanej oferty zachęcamy mimo wszystko do korzystania z Wyszukiwarki Leasingu.

Nie tylko sprzęt, czyli leasing samochodów dla rolników

Leasing dla rolników nie dotyczy oczywiście tylko maszyn i urządzeń, ale także Auto Leasingu. Każdy rolnik może wziąć w leasing nie tylko samochód dostawczy lub ciężarowy, ale także osobowy (nowy lub używany) w procedurach uproszczonych, równie łatwo, a może nawet łatwiej dostępnych, niż w przypadku finansowania sprzętu. Więcej w naszym poradniku: Leasing samochodu osobowego - kompleksowy poradnik.

Sprzęt rolniczy poleasingowy

Maszyny rolnicze poleasingowe (z windykacji leasingowej oraz zwrócone przez korzystających) można znaleźć w naszej bazie ogłoszeń poleasingowych.

Dodatkowo informujemy także o aukcjach i sprzedaży poleasingowych maszyn w naszym zestawieniu linków do stron z ofertą poleasingową.

Wzmianki o finansowaniu sprzętu rolniczego na FmLeasing.pl

Leasing i pożyczka sprzętu rolniczego w 2019 roku

Polskie firmy leasingowe udzieliły w całym 2019 roku finansowania maszyn i urządzeń rolniczych na kwotę 5 mld 377 mln złotych. Jest to o 3,5% więcej niż w 2018 roku. Należy dodać, że w 2019 roku branża leasingowa zaliczyła spadek wartości zawieranych umów po raz pierwszy od 10 lat (-5,8%), zatem na tym tle finansowanie rolnictwa wypadło całkiem nieźle. Szczegółowe wyniki: Rynek leasingu w 2019 roku

03 mar 2020, 18:01

Finansowanie maszyn rolniczych w I połowie 2018 roku

W okresie od stycznia do czerwca 2018 roku polskie firmy leasingowe sfinansowały (leasing i pożyczka) sprzęt rolniczy o wartości blisko 2,5 mld zł, czyli o prawie 26% więcej niż w tym samym okresie 2017 roku. Przeciętna cena jednej maszyny wyniosła w tym okresie 156 tys. złotych netto. Siedmiu leasingodawców angażowało się w finansowanie branży na większą skalę, a kolejnych jedenastu robiło raczej sporadycznie.

21 października 2018, 16:48

Świeżo odebrany John Deere 6095MC na naszym kanale Youtube

26 czerwca 2018, 20:13

Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...
 

Portal FmLeasing.pl