< powrót - Oferty leasingu

Leasing urządzeń i sprzętu medycznego

Leasing urządzeń i sprzętu medycznego dostępny jest w 18 firmach leasingowych

Leasing urządzeń i sprzętu medycznego - charakterystyka oferty

Sprzęt i urządzenia medyczne, wyposażenie gabinetów, itp. należą do grupy przedmiotów preferowanych przez firmy leasingowe. Z tego powodu lekarz, stomatolog, właściciel gabinetu, przychodni bądź kliniki bez większego problemu uzyska finansowanie na preferencyjnych warunkach, bardzo często przy zastosowaniu procedur uproszczonych (bez badania zdolności kredytowej), nawet przy bardzo niskim bądź nawet zerowym wkładzie własnym. Dotyczy to zresztą nie tylko sprzętu medycznego i wyposażenia gabinetów, ale także samochodów osobowych. Więcej na ten temat poniżej: Leasing dla lekarzy z preferencjami

Poza leasingiem, firmy leasingowe oferują także pożyczkę - Dowiedz się czym jest pożyczka leasingowa >

Warunki leasingu u polskich leasingodawców

Okres leasingu

 • operacyjny: od 24 do 60 miesięcy
  najczęściej od 36 miesięcy (amortyzacja 14%)
 • finansowy: od 6 do 60 miesięcy
 • niektórzy leasingodawcy oferują maks. okresy 72 i 84 miesiące (czasem nawet dłuższe)

Czynsz inicjalny / wpłata własna

 • najczęściej od 10% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

 • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
 • leasing złotowy, walutowy, denominowany
 • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

 • uproszczona: wnioskujący przedkłada dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów
 • standardowa: dodatkowo wymagane dokumenty finansowe (np. deklaracje podatkowe)

Odbiór przedmiotu w 2 do 7 dni od złożenia wniosku

Urządzenia medyczne używane

Leasing sprzętu używanego dostępny w przypadku popularnych urządzeń renomowanych producentów.
Maksymalny wiek urządzenia i okres leasingu ustalany indywidualnie.

Wybór oferty leasingu

Na co zwrócić uwagę, jak negocjować, czego się wystrzegać - oto nasz Megaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu.

Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników. Otrzymasz też pomoc przy analizowaniu tych ofert i warunków umów.


Leasing dla lekarzy z preferencjami

Zarówno lekarze jako grupa zawodowa, jak i sprzęt medyczny jako grupa środków trwałych cieszą się szczególnymi względami firm leasingowych. Leasing sprzętu medycznego jest w szczególny sposób uprzywilejowany, co ma odzwierciedlenie głównie w uproszczonych procedurach i dedykowanych dla środowiska medycznego formułach leasingu.

Lekarskie przywileje

Nawet rozpoczynający swoją praktykę lekarz czy stomatolog będzie w stanie wyposażyć swój pierwszy gabinet finansując jego wyposażenie leasingiem. Nie wymagana będzie żadna zdolność kredytowa. Dla większości firm leasingowych wystarczającym uwiarygodnieniem, poza prawem do wykonywania zawodu, będzie wpłata na poziomie jedynie 10-20%.

Lekarze czy też firmy świadczące usługi medyczne trochę dłuższy czas nie muszą nawet deklarować jakiegokolwiek udziału własnego. Procedura uproszczona może ich objąć już przy 0% wpłacie.
Fakt, że firmy leasingowe bardzo zabiegają o możliwie duży udział umów „medycznych” w swoim portfelu ma odzwierciedlenie w niskich marżach firm leasingowych. Oferty leasingu sprzętu medycznego są często zauważalnie tańsze od tych, dotyczących innych maszyn i urządzeń.

Dla samych lekarzy leasing ma również tę zaletę, że leasingobiorca nie musi angażować się w proces dostawy sprzętu jeśli nie ma na to czasu i ochoty. Tym bardziej, że wielu dostawców sprzętu medycznego ściśle współpracuje z różnymi leasingodawcami.
Tym samym leasingobiorca może ograniczyć się jedynie do wyboru samego sprzętu, przesłania dokumentów i podpisania umowy leasingu. Resztą formalności zajmie się dostawca wraz z finansującym.

Leasing finansowy korzystniejszy

Większość urządzeń medycznych objęta jest stawką VAT 8%. Z tego powodu korzystniejszą formą będzie leasing finansowy, który będąc dostawą towarów objęty będzie taką samą stawką VAT.
W przypadku leasingu operacyjnego, będącego usługą obowiązuje stawka VAT 23%.

Nie tylko sprzęt, czyli auto leasing dla lekarzy

Preferencyjne warunki finansowania dla lekarzy, stomatologów, itd. nie dotyczą jedynie sprzętu medycznego. Podobnie jest w przypadku leasingu samochodów, zarówno nowych jak i używanych. Auto Leasing jest dla lekarzy bardzo skutecznym sposobem wykazania kosztów uzyskania przychodu i zmniejszenia obciążeń podatkowych. Korzyści podatkowe są tym większe, im droższy jest samochód, co dokładnie opisujemy w naszym poradniku: Drogi samochód osobowy do firmy opłaca się tylko w leasingu operacyjnym

Wyszukiwarka Leasingu

Leasing sprzętu medycznego oferowany jest przez 18 firm leasingowych
Auto Leasing dla lekarzy dostępny jest w 27 firmach leasingowych

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

5 1 1 1 1 1 5.00 (6)

Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl