Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych

< powrót - Oferty leasingu

Leasing wózków widłowych

Widelec wózka widłowego na tle nieba

Na FmLeasing.pl informujemy o leasingu nowych i używanych wózków widłowych. Dowiesz się tu o warunkach i specyfice leasingu tych urządzeń, a dodatkowo masz możliwość złożenia zapytania ofertowego (bez pośredników) do wielu firm leasingowych wykorzystując naszą Wyszukiwarkę Leasingową. Dowiesz się także jak wybrać najlepszą ofertę i jak ustrzec się błędów przy wyborze leasingodawcy.

Leasing wózków widłowych

dostępny jest w 17 firmach leasingowych

Specyfika leasingu wózków jezdniowych w Polsce

Wózki jezdniowe (widłowe) należą do przedmiotów chętnie finansowanych przez polskich leasingodawców. Dlatego formalności związane z uzyskaniem finansowania ograniczone są do minimum. W praktyce oznacza to, że wnioskujący przedsiębiorca powinien udokumentować minimalną zdolność kredytową oraz prowadzić działalność od minimum 12 miesięcy (w wyjątkowych sytuacjach od 6 miesięcy). W przypadku chęci sfinansowania używanych wózków widłowych, ważne jest ich pochodzenie (zaufany dostawca) oraz stan techniczny. Wiek wózka ma mniejsze znaczenie, aczkolwiek większość leasingodawców niechętnie finansuje wózki starsze niż 3-4-letnie.

Opisane tu warunki dotyczą finansowania wszelkich wózków jezdniowych, spalinowych i elektrycznych (akumulatorowych), m.in. pomostem stałym, z nisko podnoszoną platformą, wysokiego podnoszenia, ze stałą platformą, z żurawiem itd.

Dowiedz się także czym jest pożyczka leasingowa >

Warunki finansowania wózków u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 36 do 72 miesięcy
  • finansowy: od 6 do 72 miesięcy
  • pożyczka: od 6 do 72 miesięcy
  • niektórzy leasingodawcy oferują także maks. okres 84 i 96 miesięcy

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 5% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: wnioskujący przedkłada dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów
  • standardowa: dodatkowo wymagane dokumenty finansowe (np. deklaracje podatkowe)

Finansowanie udzielane jest przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność od co najmniej 12 miesięcy (są wyjątki od tej zasady)

Odbiór przedmiotu w 2 do 7 dni od złożenia wniosku

Oprocentowanie leasingu wózków widłowych

Poznaj przybliżony poziom kosztów... Nasz kalkulator leasingowy jest na bieżąco aktualizowany i pokazuje realne, przeciętne stawki oferowane przez czołowych polskich leasingodawców.

Cena urządzenia (w złotych, bez groszy)
Rodzaj urządzenia
Pierwsza wpłata
Okres leasingu
Wykup
Rata leasingowa*
Koszt całkowity*
* - uśrednione na podstawie WIBOR 1M = 5,81% oraz wysokości marż stosowanych przez czołowych leasingodawców w dniach 28 marca - 4 kwietnia 2024

Wyszukiwarka Leasingu - wózki widłowe

Leasing wózków widłowych dostępny jest w 17 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Jestem bardzo zadowolony z działania Wyszukiwarki nie spodziewałem się otrzymania aż tylu ofert. Będę polecał FmLeasing.pl swoim znajomym jako doskonałe narzędzie. Decyzję o wyborze tańszego i dobrego leasingodawcy ułatwiła mi także wasza pomoc w analizie otrzymanych kalkulacji i wzorów umów.
 

Pięć gwiazdek w Google od klientów FmLeasing.pl


Promocyjny leasing 100% i tym podobne

Wielu dealerów sprzedających nowe wózki oferuje jednocześnie fabryczne finansowanie, bardzo często w postaci promocyjnej pożyczki lub leasingu 100%. Ma to sugerować, że można sfinansować sprzęt praktycznie bez odsetek od zaciągniętego zobowiązania. Jednak bardzo często jest to marketingowy zabieg, który ma nakłonić klienta, żeby w zamian za „promocyjne finansowanie” zrezygnował z negocjowania ceny urządzenia. Tymczasem wynegocjowanie już kilkuprocentowego rabatu (co w przypadku wózków widłowych nie jest trudne) i skorzystanie z leasingu znalezionego na własną rękę może okazać się tańszym, i co ważne lepszym rozwiązaniem. Szczegóły w naszej publikacji: Leasing 100%? Są tańsze rozwiązania.

Wózki widłowe poleasingowe

Widłowe wózki poleasingowe (z windykacji leasingowej oraz zwrócone przez korzystających) można znaleźć w naszej bazie ogłoszeń poleasingowych.

Dodatkowo informujemy także o aukcjach i sprzedaży poleasingowych maszyn w naszym zestawieniu linków do stron z ofertą poleasingową.

Wyszukiwarka Leasingu

Leasing wózków widłowych oferowany jest przez 17 firm leasingowych

5 1 1 1 1 1 5.00 (4)

Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Aktualności dotyczące finansowania wózków widłowych

Leasing wózków widłowych w 2023 i prognozy na 2024 r.

Firmy leasingowe sfinansowały w 2023 roku wózki widłowe o wartości 1,4 mld złotych, czyli o 5% mniej niż przed rokiem. Jednak prognozuje się, że segment leasingu maszyn i urządzeń, w którym zawierają się także wózki widłowe wzrośnie w 2024 roku o ponad 16%.

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej