Samochody w salonie pod przykryciem

Przedstawiamy zestawienie linków do wirtualnych salonów, czyli stron producentów samochodów, gdzie znajdziesz dostępne od ręki nowe auta osobowe stojące obecnie na placach dealerskich w całej Polsce. Przy pomocy kalkulatora obliczysz także orientacyjne koszty leasingu oraz poznasz wygodny sposób wyboru dobrej oferty leasingowej.

Gdzie szukać samochodów do natychmiastowego odbioru?

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem zapoznania się z ofertą gotowych do odbioru samochodów był “objazd” po okolicznych salonach wybranej marki lub marek. Mogłeś także “obdzwonić” dealerów w bliższej i dalszej okolicy jeśli miałeś bardziej sprecyzowany model i wiedziałeś chociaż z grubsza czego szukasz. 

Na szczęście wprowadzenie scentralizowanych systemów sprzedaży i zarządzania stanem magazynów umożliwiło producentom udostępnienie informacji o posiadanych samochodach w całej sieci sprzedaży także klientom. Warto odnotować, że proces udostępniania “wirtualnych salonów” przyspieszył – co zrozumiałe – w okresie pandemii koronawirusa.

Obecnie już prawie każda marka operująca na polskim rynku udostępnia on-line informację o konkretnych modelach samochodów dostępnych w ich sieci sprzedaży. Poniżej udostępniamy zestawienie tychże “internetowych salonów”.

Nowe samochody osobowe do natychmiastowego odbioru – wykaz

Wskazówka: Przycisk prowadzi do “wirtualnego salonu” wybranej marki. Liczba w kółku określa przybliżoną ilość dostępnych aut danego producenta.

Logo Alfa Romeo
Alfa Romeo
190
Logo Audi
Audi
499+
Logo BMW
BMW
999+
Logo Citroen
Citroen
499+
Logo Dacia
Dacia
 0 
Logo Fiat
Fiat
740
Logo Ford
Ford
999+
Logo Honda
Honda
280
Logo Hyundai
Hyundai
50
Logo Jeep
Jeep
390
Logo Jaguar
Jaguar
100
Logo Land Rover
Land Rover
150
Logo Mazda
Mazda
760
Logo Mercedes-Benz
Mercedes-Benz
999+
Logo Mini
Mini
200
Logo Mitsubishi
Mitsubishi
500
Logo Nissan
Nissan
999+
Logo Opel
Opel
999+
Logo Peugeot
Peugeot
500
Logo Porsche
Porsche
230
Logo Renault
Renault
99+
Logo Seat
Seat
399+
Logo Skoda
Skoda
999+
Logo SsangYong
SsangYong
65
Logo Subaru
Subaru
170
Logo Suzuki
Suzuki
270
Logo Volkswagen
Volkswagen
999+
Logo Volvo
Volvo
310

Co warto wiedzieć o polityce cenowej/rabatowej?

  • Samochody stojące na placach dealerskich zazwyczaj można kupić z większym rabtem niż te same modele zamawiane do produkcji.
  • Wysokość nominalnego rabatu zaproponowanego przez danego producenta niekoniecznie jest ostatnim słowem. W zależności od marki również dealerzy mają autonomię w kształtowaniu polityki rabatowej i często potrafią zaproponować dodatkową zniżkę „od siebie”. Dlatego wybierając konkretny model, warto skontaktować się z kilkoma dealerami, aby sprawdzić, co można uzyskać poza oficjalną promocją.
  • Wspomniany powyżej dodatkowy rabat od dealera łatwiej jest uzyskać na samochód, który dany dealer ma u siebie na placu.

Wyprzedaż rocznika 2020

W Polsce, w odróżnieniu od wielu innych krajów, na rynku wtórnym nadal zwraca się większą uwagę, na rok produkcji samochodu niż datę jego pierwszej rejestracji. Dlatego co roku mamy do czynienia z dużymi akcjami promującymi wyprzedaż „schodzącego” rocznika – producenci zachęcają w ten sposób do zakupu samochodów, które już w chwili nabycia mają teoretycznie niższą wartość niż ich odpowiedniki, które dopiero zostaną wyprodukowane. Dla kupujących jest to z kolei okazja do nabycia nowego auta za cenę sporo niższą niż normalnie. Promocje wyprzedaży rocznika trwają zazwyczaj... do wyczerpania zapasów.

Jeśli zamierzasz wziąć leasing…

Chcąc skorzystać z auto leasingu, pamiętaj nie tylko o negocjowaniu ceny samochodu, ale także warunków i kosztu leasingu. W tym miejscu przytoczymy cytat z jednego z naszych licznych  poradników:

„Niektóre osoby poświęcają tak wiele czasu i uwagi, żeby wybrać odpowiedni dla siebie model auta, twardo negocjują jego cenę, są gotowe pojechać na przysłowiowy drugi koniec Polski, jeżeli wytargują odpowiedni rabat u tamtejszego dealera […] I ci sami ludzie jednocześnie nie przeznaczają nawet ułamka tego czasu, żeby wybrać odpowiednią ofertę finansowania – dotyczy to zresztą nie tylko leasingu, ale także kredytu.” – fragment poradnika 4 poważne błędy popełniane przy leasingu samochodu

Tymczasem dealerzy samochodowi często polecają leasing, pobierając za to prowizję od firm leasingowych, co powoduje, że taka salonowa oferta jest często droga i kiepskiej jakości pod względem warunków umownych.

Dlatego zawsze warto rozejrzeć się w opcjach dostępnych na rynku i porównać co najmniej kilka ofert leasingu z różnych źródeł. Jak to zrobić szybko i wygodnie? Możesz skorzystać z Wyszukiwarki Leasingu.

Wyszukiwarka Leasingu - samochody osobowe

Leasing samochodów osobowych dostępny jest w 22 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu nowych samochodów osobowych

Użyj naszego kalkulatora, jeśli na razie chcesz tylko w przybliżeniu zapoznać się z przeciętnymi, oferowanymi obecnie na rynku kosztami leasingu. Podaj cenę wybranego modelu oraz parametry leasingu, aby sprawdzić przeciętny koszt całkowity i wysokość miesięcznej raty.

Cena samochodu (w złotych, bez groszy)
Nowy / Używany
Pierwsza wpłata
Okres leasingu
Wykup
Rata leasingowa*
Koszt całkowity*

* - uśrednione w oparciu o stawkę WIBOR 1M = 0,18% oraz marże stosowane przez czołowych leasingodawców w dniach od 18 do 25 lutego 2021 r. w ofertach dla użytkowników Wyszukiwarki Leasingu.

Jaki samochód wziąć w leasing?

Z formalnego punktu widzenia w leasing można wziąć każdy nowy samochód sprzedawany przez polskich dealerów. Mogą to być także auta demonstracyjne. W praktyce najlepiej wybrać samochód, który będzie spełniał najważniejsze oczekiwania (a te każdy ma inne) i będzie dopasowany do możliwości finansowych. Brzmi banalnie, ale komuś, kto sam jeszcze nie wie, jaki samochód powinien wybrać naprawdę ciężko jest doradzić.

Dlatego polecamy poniższe zestawienia najchętniej finansowanych leasingiem oraz najtańszych samochodów dostępnych na polskim rynku. Jeśli jeszcze nie wiesz, jakie auto wybrać, to niewykluczone, że znajdziesz w nich inspirację...

20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

Sprawdź ranking 20 najchętniej wybieranych przez polskie firmy nowych samochodów osobowych, porównaj ich ceny minimalne i przeciętne oraz oblicz koszt leasingu - to może być inspiracja: 20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

Lista najtańszych nowych samochodów

Potrzebujesz taniego samochodu do firmy, dla pracowników, może masz dość dokładania do eksploatacji wysłużonych aut? Prezentujemy najtańsze dostępne w Polsce modele samochodów osobowych oraz typu VAN wraz z kosztami leasingu: Lista najtańszych nowych samochodów - ceny zakupu i wysokość rat leasingowych

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

5 1 1 1 1 1 5.00 (1)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

1. Wypełnij tylko jeden formularz
2. Otrzymasz wiele ofert i naszą analizę
3. Sam wybierzesz najlepszą propozycję

Indywidualna pomoc w wyborze leasingu

Użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatną analizę otrzymanych ofert i warunków umów, co bardzo ułatwia wybór leasingu i pozwala uniknąć poważnych błędów. Sprawdź jak >

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Samochody osoboweLeasing samochodu osobowego - kompleksowy poradnik

Odpowiadamy na czym polega leasing samochodów. Ile kosztuje i gdzie wziąć? Kto może otrzymać, jakie warunki trzeba spełnić i jakie przedstawić dokumenty? Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty i leasingodawcy? Ile można zaoszczędzić na podatkach?


ZegarIle trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu?

Podajemy przybliżony czas trwania wszystkich formalności (od złożenia wniosku do wydania przedmiotu) oraz jak one wyglądają w praktyce u większości polskich leasingodawców.


Wypadek dwóch samochodówUbezpieczenie GAP w leasingu

Ile powinno kosztować ubezpieczenie GAP? Gdzie można je wykupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy i czy w ogóle warto ubezpieczać samochód?


Kalkulator i arkuszJak korzystnie wykupić samochód z leasingu?

Osoby fizyczne prowadzące działalność lub wspólnicy w spółce cywilnej mogą wykupić przedmiot leasingu (najczęściej auto osobowe) prywatnie i dzięki temu uniknąć podatku przy jego dalszej odsprzedaży.


Czerwony sportowy samochód widok przedniej maski, lampy i atrapyLeasing czy wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodów jest alternatywą dla klasycznego leasingu z wykupem. Coraz więcej przedsiębiorców, chcących sfinansować nowy pojazd, zastanawia się - wybrać leasing czy wynajem długoterminowy? Która forma dla kogo jest korzystniejsza? Skorzystaj z kalkulatora porównującego koszty i wysokość raty.


Jarosław Król

Autor: Jarosław Król

Jestem autorem tego artykułu. Publikuję na FmLeasing.pl od stycznia 2010 roku oraz jestem odpowiedzialny za wprowadzanie rozwiązań ułatiwających naszym użytkownikom korzystanie z serwisu.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Jarosław Król

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...
 

Portal FmLeasing.pl