Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Samochody w salonie pod przykryciem

Przedstawiamy zestawienie linków do wirtualnych salonów, czyli stron producentów samochodów, gdzie znajdziesz dostępne od ręki nowe auta osobowe stojące obecnie na placach dealerskich w całej Polsce. Przy pomocy kalkulatora obliczysz także orientacyjne koszty leasingu oraz poznasz wygodny sposób wyboru dobrej oferty leasingowej i ubezpieczenia GAP.

Gdzie szukać samochodów do natychmiastowego odbioru?

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem zapoznania się z ofertą gotowych do odbioru samochodów był “objazd” po okolicznych salonach wybranej marki lub marek. Mogłeś także “obdzwonić” dealerów w bliższej i dalszej okolicy jeśli miałeś bardziej sprecyzowany model i wiedziałeś chociaż z grubsza czego szukasz. 

Na szczęście wprowadzenie scentralizowanych systemów sprzedaży i zarządzania stanem magazynów umożliwiło producentom udostępnienie informacji o posiadanych samochodach w całej sieci sprzedaży także klientom. Warto odnotować, że proces udostępniania “wirtualnych salonów” przyspieszył – co zrozumiałe – w okresie pandemii koronawirusa.

Obecnie już prawie każda marka operująca na polskim rynku udostępnia on-line informację o konkretnych modelach samochodów dostępnych w ich sieci sprzedaży. Poniżej udostępniamy zestawienie tychże “internetowych salonów”.

Nowe samochody osobowe gotowe do odbioru – wykaz

Wskazówka: Przycisk prowadzi do “wirtualnego salonu” wybranej marki. Liczba w kółku określa przybliżoną ilość dostępnych aut danego producenta.

Co warto wiedzieć o polityce cenowej/rabatowej?

  • Samochody stojące na placach dealerskich zazwyczaj można kupić z większym rabtem niż te same modele zamawiane do produkcji.
  • Wysokość nominalnego rabatu zaproponowanego przez danego producenta niekoniecznie jest ostatnim słowem. W zależności od marki również dealerzy mają autonomię w kształtowaniu polityki rabatowej i często potrafią zaproponować dodatkową zniżkę „od siebie”. Dlatego wybierając konkretny model, warto skontaktować się z kilkoma dealerami, aby sprawdzić, co można uzyskać poza oficjalną promocją.
  • Wspomniany powyżej dodatkowy rabat od dealera łatwiej jest uzyskać na samochód, który dany dealer ma u siebie na placu.

Sytuacja na rynku w 2024 roku – szybko rośnie ilość dostępnych samochodów

Jak do niedawna wyglądała sytuacja na rynku nowych samochodów wie każdy, kto jeszcze kilkanaście miesięcy temu rozważał nabycie takowego. Na większość marek trzeba było czekać dużo dłużej przy zamówieniach modeli „do produkcji”, a stocki dealerskie pustoszały. W przypadku samochodów dostępnych od ręki, które wystawiane są online, w ciągu roku (od maja 2021 do maja 2022 r.) ich ilość zmalała aż o 57%!

Jednak to już przeszłość. Producenci nadrobili pocovidowe zaległości produkcyjne i obecnie nie ma w zasadzie problemu z dostępnością pojazdów. Od półtora roku ilość samochodów na placach, czyli gotowych do odbioru rosła bardzo dynamicznie - w minionym roku aż o 166%, co obrazuje poniższy wykres.

Duży wzrost ilości nowych samochodów dostępnych od ręki (sztuki)

Wykres ilości samochodów dostępnych od ręki w latach 2021 - 2024.

Źródło: FmLeasing.pl

Wyprzedaż rocznika 2023

W Polsce, w odróżnieniu od wielu innych krajów, na rynku wtórnym nadal zwraca się większą uwagę, na rok produkcji samochodu niż datę jego pierwszej rejestracji. Dlatego co roku mamy do czynienia z dużymi akcjami promującymi wyprzedaż „schodzącego” rocznika – producenci zachęcają w ten sposób do zakupu samochodów, które już w chwili nabycia mają teoretycznie niższą wartość niż ich odpowiedniki, które dopiero zostaną wyprodukowane. Dla kupujących jest to z kolei okazja do nabycia nowego auta za cenę sporo niższą niż normalnie. Promocje wyprzedaży rocznika trwają zazwyczaj... do wyczerpania zapasów.

Jeśli zamierzasz wziąć leasing…

Chcąc skorzystać z auto leasingu, pamiętaj nie tylko o negocjowaniu ceny samochodu, ale także warunków i kosztu leasingu. W tym miejscu przytoczymy cytat z jednego z naszych licznych  poradników:

Ikona dokumentuNiektóre osoby poświęcają tak wiele czasu i uwagi, żeby wybrać odpowiedni dla siebie model auta, twardo negocjują jego cenę, są gotowe pojechać na przysłowiowy drugi koniec Polski, jeżeli wytargują odpowiedni rabat u tamtejszego dealera […] I ci sami ludzie jednocześnie nie przeznaczają nawet ułamka tego czasu, żeby wybrać odpowiednią ofertę finansowania – dotyczy to zresztą nie tylko leasingu, ale także kredytu. – fragment poradnika 4 poważne błędy popełniane przy leasingu samochodu

Tymczasem dealerzy samochodowi często polecają leasing, pobierając za to prowizję od firm leasingowych, co powoduje, że taka salonowa oferta jest często droga i kiepskiej jakości pod względem warunków umownych.

Dlatego zawsze warto rozejrzeć się w opcjach dostępnych na rynku i porównać co najmniej kilka ofert leasingu z różnych źródeł. Jak to zrobić szybko i wygodnie? Możesz skorzystać z Wyszukiwarki Leasingu.

Wyszukiwarka Leasingu - samochody osobowe

Leasing samochodów osobowych dostępny jest w 22 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu nowych samochodów osobowych

Użyj naszego kalkulatora, jeśli na razie chcesz tylko w przybliżeniu zapoznać się z przeciętnymi, oferowanymi obecnie na rynku kosztami leasingu. Podaj cenę wybranego modelu oraz parametry leasingu, aby sprawdzić przeciętny koszt całkowity i wysokość miesięcznej raty.

Cena samochodu (w złotych, bez groszy)
Nowy / Używany
Pierwsza wpłata
Okres leasingu
Wykup
Rata leasingowa*
Koszt całkowity*
* - uśrednione na podstawie WIBOR 1M = 5,81% oraz wysokości marż stosowanych przez czołowych leasingodawców w dniach 28 marca - 4 kwietnia 2024

Ubezpieczenie GAP dla nowych aut

GAP to ubezpieczenie nieobowiązkowe, które w przypadku szkody całkowitej umożliwia uzyskanie dodatkowego odszkodowania, pokrywającego stratę finansową wynikającą z utraty wartości samochodu. Może uratować sytuację w przypadku, gdy, np.: skradziony lub zniszczony samochód był przedmiotem leasingu. Skomplikowane? Wszystko dokładnie opisujemy w naszym poradniku Ubezpieczenie GAP w leasingu. Ubezpieczenie to można wykupić u leasingodawcy, z którym zawierana jest umowa leasingu lub taniej dokupić na własną rękę. Niższą cenę GAP sprawdzisz w naszym: Kalkulator GAP

Kup lepszy i tańszy GAP na FmLeasing.pl

Ubezpieczenie GAP Fakturowy w niższej Cenie. Nie przepłacasz u Leasingodawcy
Ty, a nie Leasing jesteś beneficjentem Odszkodowania
Wiarygodny Ubezpieczyciel i sprawna Likwidacja Szkód

Jaki samochód wziąć w leasing?

Z formalnego punktu widzenia w leasing można wziąć każdy nowy samochód sprzedawany przez polskich dealerów. Mogą to być także auta demonstracyjne. W praktyce najlepiej wybrać samochód, który będzie spełniał najważniejsze oczekiwania (a te każdy ma inne) i będzie dopasowany do możliwości finansowych. Brzmi banalnie, ale komuś, kto sam jeszcze nie wie, jaki samochód powinien wybrać naprawdę ciężko jest doradzić.

Dlatego polecamy poniższe zestawienia najchętniej finansowanych leasingiem oraz najtańszych samochodów dostępnych na polskim rynku. Jeśli jeszcze nie wiesz, jakie auto wybrać, to niewykluczone, że znajdziesz w nich inspirację...

20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

Sprawdź ranking 20 najchętniej wybieranych przez polskie firmy nowych samochodów osobowych, porównaj ich ceny minimalne i przeciętne oraz oblicz koszt leasingu - to może być inspiracja: 20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

Lista najtańszych nowych samochodów

Potrzebujesz taniego samochodu do firmy, dla pracowników, może masz dość dokładania do eksploatacji wysłużonych aut? Prezentujemy najtańsze dostępne w Polsce modele samochodów osobowych oraz typu VAN wraz z kosztami leasingu: Lista najtańszych nowych samochodów - ceny zakupu i wysokość rat leasingowych

5 1 1 1 1 1 5.00 (5)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Prawy przód nowego zielonego samochodu Mini CopperLeasing samochodu osobowego - kompleksowy poradnik

Odpowiadamy na czym polega leasing samochodów. Ile kosztuje i gdzie wziąć? Kto może otrzymać, jakie warunki trzeba spełnić i jakie przedstawić dokumenty? Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty i leasingodawcy? Ile można zaoszczędzić na podatkach?


ZegarIle trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu?

Podajemy przybliżony czas trwania wszystkich formalności (od złożenia wniosku do wydania przedmiotu) oraz jak one wyglądają w praktyce u większości polskich leasingodawców.


Dłonie mężczyzny ubranego w garnitur chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowyUbezpieczenie GAP w leasingu

Ile powinno kosztować ubezpieczenie GAP? Gdzie można je wykupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy i czy w ogóle warto ubezpieczać samochód?


Kalkulator i arkuszJak korzystnie wykupić samochód z leasingu?

Prowadzący działalność i wspólnicy spółek cywilnych mogą zastosować wykup prywatny, który w połączeniu z darowizną na osobę z bliskiej rodziny umożliwia dalszą odsprzedaż przedmiotu po pół roku z pominięciem opodatkowania.


Czerwony sportowy samochód widok przedniej maski, lampy i atrapyLeasing czy wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodów jest alternatywą dla klasycznego leasingu z wykupem. Coraz więcej przedsiębiorców, chcących sfinansować nowy pojazd, zastanawia się - wybrać leasing czy wynajem długoterminowy? Która forma dla kogo jest korzystniejsza? Skorzystaj z kalkulatora porównującego koszty i wysokość raty.


Jarosław Król

Autor: Jarosław Król

Jestem autorem tego artykułu. Publikuję na FmLeasing.pl od stycznia 2010 roku oraz jestem odpowiedzialny za wprowadzanie rozwiązań ułatiwających naszym użytkownikom korzystanie z serwisu.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Jarosław Król

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl