Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Poleasingowe samochody i sprzęt

Smartfon na pomarańczowym tle, na którego ekranie widoczny jest jasny nowoczesny samochódGdzie kupić poleasingowe samochody lub sprzęt?

Zastanawiasz się, gdzie kupić auta poleasingowe lub sprzęt, np.: maszyny budowalne itd.? Podajemy miejsca, gdzie możesz szukać ofert sprzedaży przedmiotów poleasingowych.


Smartfon na pomarańczowym tle, na którego ekranie widoczna jest dłoń pokazująca kciuk w góręCzy warto kupować auta poleasingowe? Jakie mają zalety?

Jeżeli chcesz kupić lub wyleasingować dobry samochód używany, z udokumentowaną historią, od sprzedającego, który nie oszukuje, to dobrym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z ofertą poleasingową.


Smartfon na pomarańczowym tle, na którego ekranie widoczny jest moment podpisywania umowy leasingowejCzy samochody poleasingowe można wziąć w leasing?

Pojazdy poleasingowe są często prawie jak nowe lub stosunkowo młode oraz sprzedawane są na fakturę VAT, dlatego spełniają warunki, abyś mógł je ponownie wziąć w leasingu.


Smartfon na pomarańczowym tle, na którego ekranie widoczne są dwa zabawkowe samochody postawione na polisie ubezpieczeniowejUbezpieczenie GAP dla pojazdów poleasingowych

Jeśli wybierzesz samochód poleasingowy, który nie ma więcej niż 6 lat, to jak najbardziej możesz dokupić do niego ubezpieczenie GAP.


Gdzie kupić poleasingowe samochody lub sprzęt?

Zastanawiasz się, gdzie kupić auta poleasingowe lub sprzęt, np.: maszyny budowalne itd.? Podajemy miejsca, gdzie możesz szukać ofert sprzedaży przedmiotów poleasingowych.

1. Strony firm leasingowych – większość firm leasingowych posiada własne platformy online lub sekcje na swoich stronach internetowych dedykowane sprzedaży lub organizowaniu aukcji przedmiotów zwróconych na koniec leasingu lub odebranych w wyniku windykacji. Linki do stron firm leasingowych znajdziesz tu: Linki do stron z ofertą poleasingową

2. Platformy aukcyjne – istnieją specjalistyczne serwisy aukcyjne online, które organizują sprzedaż poleasingowych samochodów i sprzętu. Umożliwiają one licytowanie wybranych ofert w określonym czasie. Linki do aukcji znajdziesz tu: Linki do stron z ofertą poleasingową

3. Portale ogłoszeniowe – możesz znaleźć w nich oferty niektórych firm leasingowych lub dealerów, ale przede wszystkim indywidualnych osób i firm, które sprzedają w ten sposób wykupione z leasingu auta. Portale ogłoszeniowe są szczególnie przydatne w poszukiwaniu ofert leasingu do przejęcia, gdyż są największym źródłem ogłoszeń cesji leasingu. Linki do ogłoszeń cesji znajdziesz tu: Linki do stron z ofertą poleasingową

4. Dealerzy samochodowi (komisy dealerskie) – wiele samochodów poleasingowych oferowanych jest przez dealerów. Trafiają tam pojazdy zostawiane w rozliczeniu lub zwracane na koniec umowy wynajmu długoterminowego. Warto odwiedzić lokalnych dealerów samochodowych i zapytać o takie pojazdy.

Czy warto kupować auta poleasingowe? Jakie mają zalety?

Jeżeli chcesz kupić lub wyleasingować dobry samochód używany, z udokumentowaną historią, od sprzedającego, który nie oszukuje, to dobrym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z ofertą poleasingową. Pamiętaj, że przedmioty poleasingowe i poflotowe można podzielić na dwie grupy:

Pojazdy zwrócone dobrowolnie (w tym poflotowe)

Są to samochody, których leasingobiorca nie zdecydował się wykupić po zakończeniu umowy, tylko np.: zawarł nową umowę, a poprzednie auto zwrócił finansującemu. Zaliczają się do tej grupy także samochody z wynajmu długoterminowego, gdzie już w założeniu leasingobiorca nie zamierza wykupić przedmiotu leasingu, tylko zwraca go do finansującego.

Auta poleasingowe jak nowe? Pojazdy zwracane dobrowolnie z reguły są kompletne i w dobrym lub bardzo dobrym stanie, tzn. nie posiadają braków w wyposażeniu, mają komplet dokumentów i potwierdzoną historię serwisową.

Samochody z windykacji leasingowej

Przedmioty zwrócone, a częściej odebrane leasingobiorcom, z powodu zaległości płatniczych bądź innych naruszeń umowy, mogą (choć nie muszą) mieć braki w wyposażeniu i dokumentacji. Nie ma niestety reguły jeżeli chodzi o stan techniczny takiego przedmiotu. Czasami mogą to być samochody lub maszyny celowo uszkodzone, rozkompletowane, czy ogołocone, a czasem będą to przedmioty w stanie wzorowym.

Zalety aut poleasingowych i poflotowych

Dobry stan, czasem nawet gwarancja

Samochody używane, sprzedawane przez firmy leasingowe i flotowe bardzo często są w bardzo dobrym stanie technicznym – nierzadko nadal jeszcze na gwarancji.

Potwierdzony stan techniczny (opinie rzeczoznawców)

Pojazdy poleasingowe przed wystawieniem na sprzedaż często są wyceniane przez rzeczoznawców, którzy najczęściej zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły, choćby drobne rysy czy najmniejsze wycieki. Opisują także, które elementy auta były ewentualnie naprawiane lub lakierowane. Z treścią takiej wyceny możesz zapoznać się jeszcze przed jego obejrzeniem.

Faktura z pełnym VAT

W zdecydowanej większości przypadków przedmioty poleasingowe i samochody poflotowe sprzedawane są na podstawie pełnej faktury VAT. Na przedmioty takie można zatem bez przeszkód zawrzeć kolejną umowę leasingu, a także odliczyć VAT.

Wiarygodny sprzedający

Istotną, a może nawet najistotniejszą zaletą aut poleasingowych jest wiarygodność sprzedającego. Każda firma leasingowa sprzedaje samochód w takim stanie w jakim zwrócił go korzystający. Nie ma tu kręcania liczników, kasowania błędów komputera, napraw „na sztukę”, polerowania lakieru i tym podobnych praktyk ukrywających wady, poważniejsze awarie lub uszkodzenia. Jeśli pojazd będzie miał jakieś wady, to będą one przedstawione w ofercie oraz opisane w opinii rzeczoznawcy.

Samochody poleasingowe opinie

Firmy leasingowe i flotowe najchętniej finansują samochody nowe, ewentualnie nie starsze niż 4-5 letnie. Siłą rzeczy zatem samochody poleasingowe są względnie młode, nie rzadko jeszcze na gwarancji. Auta, które były "w leasingu" u mikro i małych przedsiębiorców użytkowane są często także jako pojazdy prywatne, a o takie najczęściej się dba. Z kolei firmy leasingujące lub posiadające w wynajmie długoterminowym duże floty pojazdów stosują politykę flotową motywującą pracowników do oszczędnej eksploatacji powierzonych im pojazdów. To wszystko powoduje, że pojazdy poflotowe i poleasingowe cieszą się coraz lepszą opinią wśród nabywców samochodów używanych.

Czy samochody poleasingowe można wziąć w leasing?

Poleasingowe w leasing? Jak najbardziej tak. Choćby z racji tego, że pojazdy poleasingowe są często prawie jak nowe lub stosunkowo młode (maksymalnie kilkuletnie) oraz sprzedawane są na fakturę VAT, dlatego spełniają warunki, abyś mógł je ponownie wziąć w leasingu.
Niektórzy leasingodawcy sprzedający poleasingówki mogą od razu zaproponować Ci leasing, ale także możesz znaleźć finansowanie na własną rękę – co jest często tańszym i lepszym rozwiązaniem. Możesz skorzystać z naszej Wyszukiwarki Leasingu, aby uzyskać kilka tanich i dobrych ofert leasingowych bezpośrednio od najlepiej ocenianych bankowych finansujących. Polecamy także nasz poradnik o korzystaniu z leasingu pojazdów używanych: Leasing samochodów używanych – wszystko na ten temat

FmLeasing.pl: Korzystaj z naszej eksperckiej pomocy przy wyborze leasingu oraz w jego trakcie.

Ubezpieczenie GAP dla pojazdów poleasingowych

Jeśli wybierzesz samochód poleasingowy, który nie ma więcej niż 6 lat, to jak najbardziej możesz dokupić do niego ubezpieczenie GAP. Oferuje je większość leasingodawców. Jednak dużo tańszym i lepszym rozwiązaniem może być wykupienie GAP na własną rękę. Skorzystaj z naszego Kalkulator GAP, aby sprawdzić niższe ceny tego ubezpieczenia.
Polecamy także nasze poradniki, jeśli nie wiesz jeszcze, co to za ubezpieczenie i dlaczego jest tak istotne zwłaszcza przy leasingu samochodów: Ubezpieczenia GAP – poradnik dla początkujących oraz Ubezpieczenie GAP w leasingu

FmLeasing.pl: Kup GAP Fakturowy w niższej Cenie i nie przepłacaj u Leasingodawcy

Nowe samochody dostępne od ręki w polskich salonach

Może jednak nowe auto zamiast poleasingówki? Przygotowaliśmy zestawienie linków do wirtualnych salonów, czyli stron producentów samochodów, gdzie znajdziesz dostępne od ręki nowe auta osobowe stojące obecnie na placach dealerskich w całej Polsce: Nowe samochody dostępne od ręki w polskich salonach

Aktualności z rynku poleasingowego

Stabilna sytuacja na rynku poleasingowym oraz cesji leasingu

05 lut 2024, 16:29

Po zawirowaniach spowodowanych covidem, rynek poleasingowy i cesji leasingu ustabilizował się. Ilość wystawianych online w 2024 r. ogłoszeń pojazdów i sprzętu poleasingowego oraz cesji leasingu wynosi 7,5 tys. sztuk. Czyli nieco mniej niż przed rokiem (-4,4%).

Wykres ilości ogłoszeń poleasingowych i cesji w latach 2020-2024 r.

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

4.5789473684211 1 1 1 1 1 4.58 (19)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej