Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Interesują Cię usługi poleasingowe? U nas znajdziesz oferty i ogłoszenia poleasingowe, a także zbiór wiedzy w formie przewodnika, który pomoże Ci odnaleźć się w tematyce leasingowej. Przygotowaliśmy dla Ciebie dwie opcje ułatwiające filtrowanie informacji: Baza ogłoszeń poleasingowych, aby zapoznać się z ofertą dostępną na FmLeasing.pl, a także Linki do stron z ofertą poleasingową, aby sprawdzić ogłoszenia i aukcje wystawiane przez wszystkie polskie firmy leasingowe i flotowe. Dzięki temu na FmLeasing.pl masz wszystko w jednym miejscu.

W ogłoszeniach znajdziesz takie oferty jak samochody, laptopy i inny sprzęt poleasingowy dostępny na korzystnych warunkach. Ponadto, nasza porównywarka leasingowa pomoże Ci znaleźć najlepsze oferty leasingu, a także trafne ubezpieczenie w leasingu oraz wynajem długoterminowy samochodów – a to wszystko dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości. Zapoznaj się z przewodnikiem i przekonaj się, dlaczego warto skorzystać z naszych usług!

Przewodnik poleasingowy

W jednym miejscu znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o sprzęcie i pojazdach poleasingowych i poflotowych. Poświęć chwilę na zapoznanie się z przewodnikiem, aby wiedzieć o co w tym chodzi i przede wszystkim gdzie szukać oferty poleasingowej.

Oferta poleasingowa i poflotowa na FmLeasing.pl
O co chodzi?


Bardzo ważną częścią działalności Portalu FmLeasing.pl jest ułatwianie dostępu do oferty poleasingowej, poflotowej i powindykacyjnej (w żargonie branżowym jest to remarketing). Znaczenie remarketingu zwłaszcza w przypadku samochodów osobowych szybko rośnie w Polsce, ponieważ coraz więcej firm, a także osób prywatnych decyduje się korzystać z leasingu z wysokim wykupem (wynajem długoterminowy lub auto-abonament).

Oznacza to, że korzystający nie wykupują pojazdu po zakończeniu kontraktu wynajmu, tylko zwracają go do finansującego. Dla leasingodawców oznacza to konieczność sprzedaży zwróconych aut na rynku wtórnym. Każda z firm leasingowych i flotowych ma swoją indywidualną politykę związaną z zagospodarowaniem sprzętu poleasingowego. Wiele z nich sprzedaje samochody oraz maszyny i urządzenia poprzez internet, a konkretniej w internecie zamieszcza swoją ofertę sprzedaży.

 1. Na FmLeasing.pl udostępniamy kompleksowe zestawienie adresów serwisów i stron internetowych, na których można zapoznać się z ofertą poleasingową i poflotową polskich firm udzialejących leasingu i wynajmu długoterminowego.
 2. Ponadto dysponujemy także własną bazą ogłoszeń, gdzie znajdziecie wiele, aktualizowanych codziennie ofert sprzedaży bądź licytacji przedmiotów poleasingowych, a także cesje umów, czyli ogłoszenia dotyczące leasingu do przejęcia.

Na FmLeasing.pl znajdziecie przedmioty nie tylko niewykupione i zwrócone po zakończeniu kontraktu (umowy), ale także pochodzące z windykacji leasingowej, czyli najprościej rzecz ujmując, przedmioty odbierane klientom firm leasingowych, z powodu zaległości finansowych lub nie wywiązywania się z innych obowiązków nałożonych umową, a konkretnie:

 • samochody osobowe
 • pojazdy ciężarowe i ciężki transport
 • sprzęt, maszyny i urządzenia

FmLeasing.pl nie prowadzi samodzielnej sprzedaży poleasingowej, a jedynie informuje o miejscach, gdzie taka sprzedaż się odbywa oraz o wybranych, wystawionych środkach trwałych (w formie ogłoszeń). Dzięki temu oferta poleasingowa znajduje się w jednym miejscu.

Gdzie szukać poleasingowych i powindykacyjnych?
Ogłoszenia i linki - aukcje, sprzedaż, cesje umów leasingu


Baza ogłoszeń poleasingowych

Widok fragmentu ogłoszenia poleasingowego na FmLeasing.pl

Ogłoszenie poleasingowe na FmLeasing.pl

Jednym ze sposobów poszukiwania oferty poleasingowej jest skorzystanie z naszej bazy ogłoszeń, gdzie co miesiąc można zapoznać się z setkami aktualizowanych ofert sprzedaży maszyn i urządzeń oraz pojazdów poleasingowych bezpośrednio z firm leasingowych i flotowych. Przejdź: Poleasingowa sprzedaż i aukcje

Linki do stron z ofertą poleasingową

Widok fragmentu zestawienia linków do stron poleasingowych na FmLeasing.pl

Zestawienie linków do stron poleasingowych na FmLeasing.pl

Poszczególni leasingodawcy i firmy flotowe najczęściej zamieszczają ofertę poleasingową na własnych stronach internetowych lub tworzą oddzielne, dedykowane serwisy. Sprzęt i samochody oferowane są w formie sprzedaży (kup teraz) lub licytacji (aukcja). W Portalu FmLeasing.pl można znaleźć odnośniki (linki) prowadzące bezpośrednio do wszystkich tych serwisów, co ułatwia zapoznanie się z kompleksową ofertą poleasingową na terenie całego kraju. Odsyłamy także do miejsc, w których znajdują się ogłoszenia cesji zamieszczane przez osoby i firmy, które chcą oddać leasing. Linki do stron z ofertą poleasingową - aukcje, sprzedaż i cesje

Poleasingowe dzielimy na zwrócone dobrowolnie i z windykacji


Przedmioty poleasingowe i poflotowe można podzielić na dwie grupy:

Przedmioty zwrócone dobrowolnie

Są to przede wszystkim samochody bądź inne środki trwałe, gdzie leasingobiorca nie zdecydował się wykupić przedmiotu po zakończeniu umowy, np.: zawarł nową umowę, a stary przedmiot zwrócił finansującemu, ewentualnie zrezygnował z leasingu przed czasem i "odstawił" przedmiot do finansujcego.

Do grupy tej można zaliczyć także samochody z tzw. wynajmu długoterminowego flot, gdzie już w założeniu leasingobiorca nie zamierza wykupić przedmiotu leasingu tylko zwraca go do finansującego - pojazdy takie określane są mianem samochodów poflotowych bądź pokontraktowych.

Przedmioty poleasingowe zwracane dobrowolnie z reguły są kompletne i w dobrym lub bardzo dobrym stanie, tzn. nie posiadają braków w wyposażeniu, mają komplet dokumentów, zwłaszcza dokumenty związane z serwisowaniem, itp. W przypadku samochodów poflotowych istnieje niemal pewność, że okresowe przeglądy robione były w terminach, w autoryzowanych stacjach obsługi.

Przedmioty odebrane (powindykacyjne)

Przedmioty zwrócone, a częściej odebrane leasingobiorcom, z powodu zaległości płatniczych bądź innych naruszeń umowy, mogą (choć nie muszą) mieć braki w wyposażeniu i dokumentacji. Nie ma niestety reguły jeżeli chodzi o stan techniczny takiego przedmiotu. Czasami mogą to być samochody lub maszyny celowo uszkodzone, rozkompletowane, czy "ogołocone", a czasem będą to przedmioty w stanie wzorowym.

Zalety przedmiotów poleasingowych i poflotowych


Uczciwość i rzetelność sprzedawcy

Firmy leasingowe i flotowe sprzedają przedmioty w takim stanie w jakim one są. Nie ma tu "kręcenia" liczników, przemilczeń lub oszustw dotyczących przeszłości wypadkowej, itp. Nie oznacza to jednakże, że takie przedmioty nie mogły zostać wcześniej "podretuszowane" przez leasingobiorcę bądź jeszcze wcześniej (dotyczy przedmiotów, które były wyleasingowane już jako używane). Jednak jeżeli tak się nie stało wcześniej, to istnieje duża szansa, że zakup takiego przedmiotu nie będzie kupowaniem kota w worku.

Faktura z pełnym VAT

W zdecydowanej większości przypadków przedmioty poleasingowe i samochody poflotowe sprzedawane są na podstawie faktury VAT z pełną stawką. Na przedmioty takie można zatem bez przeszkód zawrzeć kolejną umowę leasingu, a także odliczyć VAT.

Potwierdzony stan techniczny

Przedmioty z reguły wyceniane są przez rzeczoznawcę, a z wyceną można najczęściej zapoznać się przed zakupem. Dzięki temu można dość dobrze zapoznać się ze stanem samochodu bądź maszyny i urządzenia jeszcze przed obejrzeniem. W przypadku samochodów można choćby sprawdzić, które elementy karoserii były ewentualnie lakierowane.

Dlaczego warto nabyć samochód poleasingowy?


Samochód podczas przeglądu z otwartą maską

Do lamusa powoli odchodzi mit o firmowych samochodach osobowych, które po kilku latach intensywnej eksploatacji są zajeżdżonymi gruchotami w fatalnym stanie technicznym. Coraz rzadziej słyszy się także żart, że "najlepszy" samochód to ten służbowy, bo nie trzeba o niego dbać, jeździć oszczędnie, a i tak pracodawca za wszystko zapłaci...

Większa świadomość korzystających z aut firmowych

Dlaczego ten mit już się nie broni? Bo dojrzewamy jako społeczeństwo w każdym aspekcie życia, a więc dojrzewamy także jako użytkownicy samochodów. Dodatkowo niedbanie o nie ma bardzo krótkie nogi i szybko podnosi koszty eksploatacji – a jest to czynnik, na który patrzy już wielu przedsiębiorców, żeby móc być nadal konkurencyjnymi.

O ile więc możemy spotkać się jeszcze z zaniedbanymi, leciwymi samochodami wykorzystywanymi przez niektórych przedsiębiorców, aż do ich technicznej śmierci, o tyle rzadko kiedy dotyczy to samochodów osobowych poleasingowych i poflotowych (pokontraktowych).

Dlaczego samochody poleasingowe i pokontraktowe mogą być lepsze?

 • Firmy leasingowe i flotowe najchętniej finansują samochody nowe, ewentualnie nie starsze niż 4-5 letnie. Siłą rzeczy zatem samochody poleasingowe są względnie młode, nie rzadko jeszcze na gwarancji.
 • Samochody, które były "w leasingu" u drobnych i mniejszych przedsiębiorców użytkowane są często także jako pojazdy prywatne, a o takie najczęściej się dba, bo są one nie tylko wizytówką firmy, ale także określeniem statusu majątkowego, czy wręcz źródłem satysfakcji, a nawet przyjemności…
 • Z kolei firmy leasingujące lub posiadające w wynajmie długoterminowym duże floty pojazdów coraz częściej wprowadzają systemy nagród i kar motywujących ich pracowników do oszczędnej eksploatacji powierzonych pojazdów. Taka polityka przynosi im po prostu konkretne oszczędności. Coraz więcej firm zwalcza także piratów drogowych we własnych szeregach, poprzez choćby monitorowanie zużycia paliwa w pojazdach powierzonych pracownikom.

To dlatego coraz rzadziej widzimy na ulicach „przedstawicieli handlowych”, którzy pędzą na złamanie karku, wyprzedzają na trzeciego i powodują wiele niebezpiecznych, lub choćby irytujących innych uczestników ruchu, sytuacji.

 • Dobry stan techniczny, czasem nawet gwarancja

Z powyższych powodów samochody używane, sprzedawane przez firmy leasingowe i flotowe bardzo często są w bardzo dobrym stanie technicznym – nierzadko nadal jeszcze na gwarancji.

 • Wiarygodny sprzedający

Istotną, a może nawet najistotniejszą sprawą jest… uczciwość sprzedającego. Każda firma leasingowa sprzedaje samochód w takim stanie w jakim zwrócił go korzystający. Nie ma tu kręcania liczników, kasowania błędów komputera, pucowania wnętrza i polerowania lakieru aby ukryć jakiekolwiek wady lub ewentualne zaniedbania.

 • Ocena rzeczoznawcy

Pojazdy poleasingowe przed wystawieniem na sprzedaż są także wyceniane przez rzeczoznawców, którzy – na wszelki wypadek – zwracają najczęściej uwagę na najdrobniejsze szczegóły, choćby drobne rysy czy najmniejsze wycieki. Z treścią takiej wyceny można zapoznać się nie tylko przed zakupem pojazdu, ale nawet jeszcze przed jego osobistymi oględzinami.

 • Faktura z pełnym VAT

Faktura VAT to kolejny atut samochodów poleasingowych i poflotowych. Każdy kto szukał używanego samochodu do swojej firmy wie jak trudnym jest znalezienie w komisach, czy w serwisach ogłoszeniowych, pojazdów sprzedawanych na podstawie tego dokumentu. Najczęściej mamy do czynienia z umowami kupna-sprzedaży, ewentualnie fakturami VAT-marża, które nie tylko utrudniają efektywne rozliczanie kosztów podatkowych, ale często uniemożliwiają choćby „wzięcie w leasing” takich pojazdów.

To wszystko powoduje, że samochody osobowe poleasingowe i poflotowe (pokontraktowe) oferowane w sprzedaży bezpośrednio przez finansujących są coraz częściej poszukiwane przez przedsiębiorców.

Czy przedmioty poleasingowe i poflotowe można wyleasingować?


Najczęściej tak - mogą one być przedmiotem kolejnej umowy leasingu choć to zależy często od ich wieku. Im starsze, tym trudniej o leasing. Taką umowę leasingu można zawrzeć z leasingodawcą, który aktualnie jest właścicielem środka trwałego, bądź też z inną firmą leasingową. Wówczas obecna firma-właściciel musi sprzedać przedmiot kolejnemu finansującemu.

Wiadomości z rynku poleasingowego i cesji


Zaskoczenie na rynku poleasingowym – mniej ofert

Może to być spore zaskoczenie dla tych, którzy spodziewali się, że następstwem covidowego kryzysu będzie większa ilość zwracanych pojazdów i sprzętu poleasingowego. Jest dokładnie odwrotnie!

Więcej w naszym podsumowaniu półrocza w leasingu: Leasing w I półroczu 2020 – mogło być gorzej

04 sie 2020, 10:52

Rośnie ilość środków poleasingowych i ofert cesji leasingu

Choć w 2019 roku rynek leasingu skurczył się o blisko 6%, to wzrosła ilość dostępnych na rynku przedmiotów poleasingowych i ofert przejęcia leasingu – w ciągu roku o blisko 20% pod względem ilości.

Nie musi być to jednak efekt pogarszającej się sytuacji ekonomicznej polskich przedsiębiorstw (efekt pandemii COVID-19 nie jest jeszcze zauważalny), ale tego, że w rynek rósł bardzo dynamicznie aż do 2018 roku włącznie (o ponad 65% w latach 2015-2018) – siłą rzeczy musiało się to przełożyć na większą ofertę poleasingową. Wzrost ilość ogłoszeń cesji leasingu jest jeszcze większy, bo w ciągu roku aż o 33%.

FmLeasing.pl monitoruje ofertę poleasingową i cesji w Polsce dostępną on-line, ułatwiając jednocześnie naszym użytkownikom dostęp do niej: Linki do stron z ofertą poleasingową - aukcje, sprzedaż i cesje

31 mar 2020, 15:02
4.4285714285714 1 1 1 1 1 4.43 (14)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to największy portal poświęcony leasingowi istniejący od 2009 roku.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór finansowania i pomagamy ograniczać koszty związane z leasingiem.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl