Leasing używanego samochodu

Do lamusa powoli odchodzi mit o firmowych samochodach osobowych, które po kilku latach intensywnej eksploatacji są zajeżdżonymi gruchotami w fatalnym stanie technicznym. Coraz rzadziej słyszy się także żart, że "najlepszy" samochód to ten służbowy, bo nie trzeba o niego dbać, jeździć oszczędnie, a i tak pracodawca za wszystko zapłaci...

Większa świadomość użytkowników

Dlaczego ten mit już się nie broni? Bo dojrzewamy jako społeczeństwo w każdym aspekcie życia, a więc dojrzewamy także jako użytkownicy samochodów. Dodatkowo niedbanie o nie ma bardzo krótkie nogi i szybko podnosi koszty eksploatacji – a jest to czynnik, na który patrzy już wielu przedsiębiorców, żeby móc być nadal konkurencyjnymi.

O ile więc możemy spotkać się jeszcze z zaniedbanymi, leciwymi samochodami wykorzystywanymi przez niektórych przedsiębiorców, aż do ich technicznej śmierci, o tyle rzadko kiedy dotyczy to samochodów osobowych poleasingowych i poflotowych (pokontraktowych).

Dlaczego poleasingowe i pokontraktowe lepsze?

  • Firmy leasingowe i flotowe najchętniej finansują samochody nowe, ewentualnie nie starsze niż 4-5 letnie. Siłą rzeczy zatem samochody poleasingowe są względnie młode, nie rzadko jeszcze na gwarancji.
  • Samochody, które były "w leasingu" u drobnych i mniejszych przedsiębiorców użytkowane są często także jako pojazdy prywatne, a o takie najczęściej się dba, bo są one nie tylko wizytówką firmy, ale także określeniem statusu majątkowego, czy wręcz źródłem satysfakcji, a nawet przyjemności…
  • Z kolei firmy leasingujące lub posiadające w wynajmie długoterminowym duże floty pojazdów coraz częściej wprowadzają systemy nagród i kar motywujących ich pracowników do oszczędnej eksploatacji powierzonych pojazdów. Taka polityka przynosi im po prostu konkretne oszczędności. Coraz więcej firm zwalcza także piratów drogowych we własnych szeregach, poprzez choćby monitorowanie zużycia paliwa w pojazdach powierzonych pracownikom.

To dlatego coraz rzadziej widzimy na ulicach „przedstawicieli handlowych”, którzy pędzą na złamanie karku, wyprzedzają na trzeciego i powodują wiele niebezpiecznych, lub choćby irytujących innych uczestników ruchu, sytuacji.

Dobry stan techniczny, czasem nawet gwarancja

Z powyższych powodów samochody używane, sprzedawane przez firmy leasingowe i flotowe bardzo często są w bardzo dobrym stanie technicznym – nierzadko nadal jeszcze na gwarancji.

Wiarygodny sprzedający

Istotną, a może nawet najistotniejszą sprawą jest… uczciwość sprzedającego. Każda firma leasingowa sprzedaje samochód w takim stanie w jakim zwrócił go korzystający. Nie ma tu kręcania liczników, kasowania błędów komputera, pucowania wnętrza i polerowania lakieru aby ukryć jakiekolwiek wady lub ewentualne zaniedbania.

Ocena rzeczoznawcy

Pojazdy poleasingowe przed wystawieniem na sprzedaż są także wyceniane przez rzeczoznawców, którzy – na wszelki wypadek – zwracają najczęściej uwagę na najdrobniejsze szczegóły, choćby drobne rysy czy najmniejsze wycieki. Z treścią takiej wyceny można zapoznać się nie tylko przed zakupem pojazdu, ale nawet jeszcze przed jego osobistymi oględzinami.

Faktura z pełnym VAT

Faktura VAT to kolejny atut samochodów poleasingowych i poflotowych. Każdy kto szukał używanego samochodu do swojej firmy wie jak trudnym jest znalezienie w komisach, czy w serwisach ogłoszeniowych, pojazdów sprzedawanych na podstawie tego dokumentu. Najczęściej mamy do czynienia z umowami kupna-sprzedaży, ewentualnie fakturami VAT-marża, które nie tylko utrudniają efektywne rozliczanie kosztów podatkowych, ale często uniemożliwiają choćby „wzięcie w leasing” takich pojazdów.

To wszystko powoduje, że samochody osobowe poleasingowe i poflotowe (pokontraktowe) oferowane w sprzedaży bezpośrednio przez finansujących są coraz częściej poszukiwane przez przedsiębiorców.

Gdzie szukać samochodów poleasingowych i poflotowych?

1. Poszczególni leasingodawcy i firmy flotowe najczęściej zamieszczają ofertę poleasingową na własnych stronach internetowych. Na FmLeasing.pl zamieściliśmy linki prowadzące do tych stron.

2. Jeszcze wygodniejszym sposobem może być skorzystanie z naszej bazy ofert poleasingowych i poflotowych, gdzie każdego miesiąca można zapoznać się z setkami aktualizowanych ogłoszeń bezpośrednio z firm leasingowych i flotowych.

Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl