Hyundai Kona przed salonem

Podjąłem decyzję – chcę zmienić samochód. Wybrałem już markę i wiem, które modele mieszczą się w moim budżecie. Wiem także, że będę chciał sfinansować go leasingiem. Tylko nie wiem, od czego zacząć. Nie byłem jeszcze w żadnym salonie ani nie mam wybranej oferty leasingu.

Krótko: Leasing samochodu – od czego zacząć?

Nasza rada: Szukaj samochodu i leasingu niezależnie, w tym samym czasie. Takie postępowanie pozwoli dobrze zorientować się w dostępnych na rynku opcjach, a co za tym idzie ułatwi wynegocjowanie korzystnej ceny auta oraz kosztu finansowania.

Spis treści

× Auto z rabatem? Sprawdź co możemy zaoferować: Nowe samochody z rabatem na FmLeasing.pl

Przed takim właśnie dylematem „od czego zacząć” staje wiele osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z leasingu i nie wiedzą jak to wygląda od kuchni. Nie wiedzą, czy powinny najpierw wybrać leasingodawcę i ofertę finansowania i dopiero wtedy zamówić konkretne auto, czy też odwrotnie, najpierw wybrać i zamówić samochód, a dopiero potem rozejrzeć się za finansowaniem. Podpowiadamy, od czego zacząć i jak postępować, żeby wynegocjować zarówno dobrą cenę samochodu, jak i atrakcyjne warunki leasingu.

Oferta leasingu dostępna jest u każdego dealera

Trzeba wiedzieć, że każdy salon może zaoferować także różne formy finansowania – czy to w postaci kredytu, czy leasingu. Można zatem zacząć działania od wizyty u dealera, gdzie jest możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu – zarówno samochodu, jak i leasingu.

Problem w tym, że dealerzy działają jak pośrednicy finansowi, polecając produkty instytucji finansowych, z którymi współpracują. W zamian za to otrzymują prowizję, która jest doliczona do leasingu, czyli podraża jego koszt dla klienta – tym bardziej podraża, im klient jest mniej świadomy.

Ikona komentarza na forumPrzestroga na forum, jak dealer „zablokował” klienta u kilku leasingodawców jednocześnie, proponując mu bardzo drogi leasing z 4-procentową prowizją: Jak kupić - bezpośrednio z salonu czy z pomocą leasingu? >

Firmy leasingowe mogą zaoferować rabaty na wybrane marki

Prawdą jest, że firmy leasingowe współpracują z wybranymi producentami samochodów, czy nawet konkretnymi dealerami, mogąc zaproponować swoim klientom rabaty flotowe. Teoretycznie można zatem rozpocząć działania od wyboru finansującego, który będzie w stanie zaproponować duży rabat na wybrany model auta.

Niestety często zdarza się, że rabaty leasingodawców wcale nie są imponujące i przy odrobinie zdolności negocjacyjnych, indywidulany klient może uzyskać większy opust na dany model samochodu niż firma leasingowa w ramach uśrednionego rabatu flotowego.

Poza tym takie zamawianie samochodu przez leasingodawcę wymaga większego zaangażowania handlowca firmy leasingowej, a z tym niestety bywa różnie…

Nasza rada: Szukaj samochodu i leasingu niezależnie, w tym samym czasie

Dlatego – odpowiadając na pytanie, od czego najlepiej zacząć – doradzamy, żeby w tym samym czasie skontaktować się z kilkoma dealerami i z kilkoma firmami leasingowymi, aby niezależnie od siebie ustalić warunki dostawy i cenę wybranego modelu pojazdu oraz negocjować warunki leasingu.

Takie postępowanie pozwoli dobrze zorientować się w dostępnych na rynku opcjach, a co za tym idzie, ułatwi wynegocjowanie korzystnej ceny auta oraz kosztu finansowania.

Czy wiesz, że na FmLeasing.pl uzyskasz nie tylko oferty leasingu poprzez naszą Wyszukiwarkę, ale także możemy przygotować ofertę cenową interesującego Cię samochodu z maksymalnym możliwym rabatem oraz sprawdzić jego dostępność. Więcej informacji: Nowe samochody osobowe z rabatem na FmLeasing.pl

Sztuczka stosowana przez dealerów

Wracając jeszcze na chwilę do dealerów samochodowych… Większość z nich zarabia spore kwoty na prowizjach za poleconych klientów i niechętnie z nich rezygnuje. Z naszych obserwacji wynika, że wielu dealerów sprzedaje leasing tym drożej, im mniej zorientowany jest klient. Dlatego świadomy klient, który przyjdzie do salonu z własną ofertą leasingu, jest w stanie z miejsca uzyskać dużo tańszą kontrpropozycję od dealera.

Jednak jeżeli handlowiec zorientuje się, że klient jest zdeterminowany, żeby wybrać ofertę finansowania inną niż proponowaną w salonie, to może nawet „zagrozić”, że cofnie część lub cały rabat od ceny auta.

Niemożliwe? Niestety użytkownicy FmLeasing.pl nagminnie skarżą się nam, że tak właśnie zostali potraktowani przez dealera, kiedy upierali się skorzystać z oferty wybranego przez siebie leasingodawcy. Trzeba jednak wiedzieć, że bardzo często jest to negocjacyjny blef. W takich sytuacjach najlepiej będzie „wstać od stołu” i udać się do innego salonu…

Ikona komentarza na forumCiekawy wątek na forum, z którego można dowiedzieć się, jak użytkownik Wyszukiwarki Leasingu zaoszczędził 13 tys. zł na leasingu Mazdy CX-30: Zastanawiam się nad leasingiem Mazdy >

Leasing samochodu osobowego – kompleksowy poradnik

Na czym polega leasing samochodów? Ile kosztuje i gdzie wziąć? Kto może otrzymać, jakie warunki trzeba spełnić i jakie przedstawić dokumenty? Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty i leasingodawcy? Ile można zaoszczędzić na podatkach? Na te i inne pytania odpowiadamy w publikacji: Leasing samochodu osobowego – kompleksowy poradnik

Więcej o leasingu samochodów?

Tu dowiesz się wszystkiego o finansowaniu samochodów osobowych i dostawczych - znajdziesz oferty oraz skorzystasz z przewodnika: Auto Leasing - oferty i przewodnik

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

4.65 1 1 1 1 1 4.65 (20)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

1. Wypełnij tylko jeden formularz
2. Otrzymasz wiele ofert i naszą analizę
3. Sam wybierzesz najlepszą propozycję

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Ikona użytkowników forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Jak kupić - bezpośrednio z salonu czy z pomocą leasingu >

Chcesz dowiedzieć się więcej o leasingu samochodów?


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Wystawa na targach samochodowych20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

Nie wiesz jakie auto wziąć w leasing? Sprawdź ranking 20 najchętniej wybieranych przez polskie firmy nowych samochodów osobowych, porównaj ich ceny minimalne i przeciętne oraz oblicz koszt leasingu - to może być inspiracja.


Drewniany samochód zabawkaJak zacząć jeździć samochodem o połowę droższym w ciągu 3 lat?

Weź samochód w leasing, wykup go i sprzedaj. Kolejny będziesz mógł wziąć nawet o połowę droższy nie płacąc więcej za ratę. Sprawdź jak…


Kalkulator i arkuszJak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

Leasingodawcy preferują, żeby leasingobiorcy korzystali z ich oferty ubezpieczenia. Jednak warto sprawdzić i porównać warunki z konkurencyjnymi propozycjami, żeby nie przepłacić za polisę.


Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...
 

Portal FmLeasing.pl