Pytanie dotyczące leasingu

Podjąłem decyzję - chcę zmienić samochód. Wybrałem już markę i wiem, które modele mieszczą się w moim budżecie. Wiem także, że będę chciał sfinansować go leasingiem. Tylko nie wiem od czego zacząć. Nie byłem jeszcze w żadnym salonie, ani nie mam wybranej oferty leasingu.

Krótko: Leasing samochodu - od czego zacząć?

1. Oferta leasingu dostępna jest u każdego dealera
2. Firmy leasingowe mogą zaoferować rabaty na wybrane marki samochodowe
3. Nasza rada: Szukaj samochodu i leasingu niezależnie, w tym samym czasie
4. Sztuczka stosowana przez dealerów samochodowych

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Przed takim jak powyżej dylematem „od czego zacząć” staje wiele osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z leasingu i nie wiedzą jak to wygląda od kuchni. Nie wiedzą czy powinny najpierw wybrać leasingodawcę i ofertę finansowania i dopiero wtedy zamówić konkretne auto, czy też odwrotnie, najpierw wybrać i zamówić samochód, a dopiero potem rozejrzeć się za finansowaniem. Podpowiadamy od czego zacząć i jak postępować, żeby wynegocjować zarówno dobrą cenę samochodu, jak i atrakcyjne warunki leasingu.

Oferta leasingu dostępna jest u każdego dealera

Trzeba wiedzieć, że każdy salon samochodowy może zaoferować także różne formy finansowania – czy to w postaci kredytu czy leasingu. Można zatem zacząć działania od wizyty u dealera, gdzie jest możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu – zarówno samochodu, jak i leasingu.

Problem w tym, że dealerzy działają jak pośrednicy finansowi, polecając produkty instytucji finansowych, z którymi współpracują. W zamian za to otrzymują prowizję, która jest doliczona do leasingu, czyli podraża jego koszt dla klienta – tym bardziej podraża im klient jest mniej świadomy.

Firmy leasingowe mogą zaoferować rabaty na wybrane marki samochodowe

Prawdą jest, że firmy leasingowe współpracują z wybranymi producentami samochodów, czy nawet konkretnymi dealerami, mogąc zaproponować swoim klientom rabaty flotowe. Teoretycznie można zatem rozpocząć działania od wyboru finansującego, który będzie w stanie zaproponować duży rabat na wybrany model auta.

Niestety często zdarza się, że rabaty leasingodawców wcale nie są imponujące i przy odrobinie zdolności negocjacyjnych, indywidulany klient może uzyskać większy upust na dany model samochodu niż firma leasingowa w ramach uśrednionego rabatu flotowego.

Poza tym takie zamawianie samochodu przez leasingodawcę wymaga większego zaangażowania handlowca firmy leasingowej, a z tym niestety bywa różnie…

Nasza rada: Szukaj samochodu i leasingu niezależnie, w tym samym czasie

Dlatego – odpowiadając na pytanie od czego najlepiej zacząć – doradzamy, żeby w tym samym czasie skontaktować się z kilkoma dealerami i z kilkoma firmami leasingowymi, aby niezależnie od siebie ustalić warunki dostawy i cenę wybranego modelu pojazdu oraz negocjować warunki leasingu.

Takie postępowanie pozwoli dobrze zorientować się w dostępnych na rynku opcjach, a co za tym idzie ułatwi wynegocjowanie korzystnej ceny auta oraz kosztu finansowania.

Sztuczka stosowana przez dealerów samochodowych

Wracając jeszcze na chwilę do dealerów samochodowych… Większość z nich zarabia spore kwoty na prowizjach za poleconych klientów i niechętnie z nich rezygnuje. Z naszych obserwacji wynika, że wielu dealerów sprzedaje leasing tym drożej, im mniej zorientowany jest klient. Dlatego świadomy klient, który przyjdzie do salonu z własną ofertą leasingu, jest w stanie z miejsca uzyskać dużo tańszą kontrpropozycję od dealera.

Jednak jeżeli handlowiec zorientuje się, że klient jest zdeterminowany, żeby wybrać ofertę finansowania inną niż proponowaną w salonie, to może nawet „zagrozić”, że cofnie cześć lub cały rabat od ceny samochodu.

Niemożliwe? Niestety użytkownicy FmLeasing.pl nagminnie skarżą się nam, że tak właśnie zostali potraktowani przez dealera, kiedy upierali się skorzystać z oferty wybranego przez siebie leasingodawcy. Trzeba jednak wiedzieć, że bardzo często jest to negocjacyjny blef. W takich sytuacjach najlepiej będzie „wstać od stołu” i udać się do innego salonu…

Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z naszej Wyszukiwarki Leasingu otrzymują od nas bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

15 gru
Megafuzja w leasingu? Na razie to tylko teoria, ale…
11 gru
Jak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?
07 gru
RPP: Leasing nadal rekordowo tani, już 33 miesiąc z rzędu
07 gru
Europa i Niemcy rosną najszybciej od 10 lat, a Polska nie...
29 lis
Yanosik - sposób na uniknięcie mandatów i nie tylko
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl