Dmuchana zabawka w basenie

Czas urlopów nie omija również branży leasingowej. Chciałoby się powiedzieć, że nie ma to negatywnego wpływu na sprawność i działanie firm leasingowych, ale niestety nie zawsze tak jest. Niedogodności mogą spotkać szczególnie klientów, którzy w okresie letnim zamierzają wybrać ofertę i podpisać umowę leasingu. Jak sobie z tym radzić i przyspieszyć procedurę?

Krótko: Leasing w wakacje?

1. Czas urlopów może mieć wpływ na szybkość załatwiania leasingu w okresie wakacji.
2. Można sobie z tym poradzić, sprawnie przygotowując kompletny wniosek o leasing i dokumenty firmowe oraz monitorując pracę doradcy, a także dostawcy.
3. FmLeasing.pl działa w wakacje jak zawsze, czyli bez opóźnień pomagamy w otrzymaniu i analizie ofert polskich leasingodawców poprzez Wyszukiwarkę Leasingu.

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Czas urlopów w firmach leasingowych

Procedura leasingowa potrafi zająć do kilku dni, a w bardziej złożonych sytuacjach nawet dłużej – o tym, ile dokładnie piszemy tu. W tym czasie może zdarzyć się, że doradca prowadzący sprawę klienta nie zdąży doprowadzić transakcji do końca przed wyjazdem na swój urlop. Wówczas sprawę przejmie inna osoba, nie zawsze w pełni znająca bieżącą sytuację. Z pewnością może to być spore utrudnienie prowadzące do opóźnień w przebiegu procedury.

Może też zdarzyć się sytuacja odwrotna - to handlowiec prowadzący sprawę przejmie od swojego, rozpoczynającego urlop kolegi jego sprawy - przez co przybędzie mu pracy, co może również prowadzić do opóźnień.

Jak sobie z tym radzić?

Tymczasem wielu przyszłych leasingobiorców, gdy tylko zdecyduje się na ofertę danej firmy leasingowej, chciałoby jak najszybciej przeprowadzić całą procedurę. Czasem jest to autentyczna potrzeba, np. konieczność odbioru maszyny w celu uruchomienia/usprawnienia produkcji, a czasem zwyczajny kaprys, np. chęć pojechania nowym samochodem na weekend nad morze. Niezależnie jakie są motywy, warto zdawać sobie sprawę, że w okresie wakacji wszelkie formalności mogą trwać odrobinę dłużej niż normalnie i dotyczy to każdej bez wyjątku firmy leasingowej.

Na szczęście można także samemu wspomóc cały proces, od przesłania wniosku i dokumentów, do odbioru przedmiotu leasingu - dotyczy to zresztą nie tylko okresu wakacji, ferii czy świąt, ale każdego innego momentu. Tymi wskazówkami dzielimy się w naszym poradniku: Jak przyspieszyć procedurę leasingu?

FmLeasing.pl działa w wakacje bez opóźnień

Wakacyjne opóźnienia nie będą za to dotyczyły nas… Wszyscy użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu, którzy zdecydują się na leasing w wakacje będą, jak w każdym innym czasie, na bieżąco dostawać od nas wsparcie, z pomocą w ocenie i analizie ofert uzyskanych od leasingodawców włącznie.

Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z naszej Wyszukiwarki Leasingu otrzymują od nas bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

20 paź
Tych reklam nie zobaczysz w polskiej TV. Samochód stanie się usługą
19 paź
Już dwie Tesle na polskich drogach są „od nas”
18 paź
Audi dla biznesu na FmLeasing.pl
18 paź
Najnowsze wydanie zestawienia ofert Auto-Abonamentowych
13 paź
Po co wymyślono auta w abonamencie?
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl