Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Ręka trzymająca długopis i zaznaczająca niebieskim tuszem ostatnie pole w serii pięciu kwadratów z czterema już zaznaczonymi na liście kontrolnej

Przekazujemy Ci 5-punktową checklistę – czyli 5 spraw, które powinieneś wziąć pod uwagę i wykonać, aby zagwarantować sobie wybór nie tylko dobrego i taniego leasingu i towarzyszących mu ubezpieczeń, ale także dobrze dobranego do Twoich oczekiwań i budżetu. Poza listą kontrolną znajdziesz tu także zestaw przydatnych narzędzi i porad, jeśli tylko zechcesz zgłębić temat wyboru finansowania.

1. Zdefiniowałem swoje potrzeby i możliwości

 1. Ustaliłem swój budżet całkowity i miesięczny – koszty leasingu sprawdziłem w: Kalkulator Leasingu.
 2. Pamiętałem o kosztach ubezpieczeń, w tym GAP oraz wydatkach eksploatacyjnych.

2. Poznałem aspekty podatkowe i wybrałem rodzaj leasingu

 1. Zorientowałem się w korzyściach podatkowych leasingu – skonsultowałem się ze swoją księgowością (jeśli było to konieczne).
 2. Dobrałem rodzaj leasingu, np.: finansowy czy operacyjny, z wysokim czy z niskim wykupem.
FmLeasing.pl: Korzystaj z naszej eksperckiej pomocy przy wyborze leasingu oraz w jego trakcie.

3. Znalazłem odpowiedni pojazd/sprzęt, wynegocjowałem cenę

 1. Wybrałem markę i model interesującego mnie pojazdu lub sprzętu.
 2. Sprawdziłem jego dostępność u dealerów i negocjowałem cenę.
  W przypadku używanych szukałem takich, które sprzedawane były na podstawie faktury VAT.

4. Wybrałem tani i dobry leasing

 1. Zebrałem oferty od kilku leasingodawców – użyłem w tym celu Wyszukiwarki Leasingu.
 2. Porównałem warunki umowy, wysokość rat, opłaty dodatkowe, ustaliłem RRSO leasingu przez Kalkulator RRSO
Symbol żarówkiUwaga! Po skorzystaniu z Wyszukiwarki Leasingu otrzymuje się bezpłatną analizę wszystkich ofert leasingu, w tym obliczone RRSO, wskazówki dotyczące warunków umowy i opinie o leasingodawcach.

5. Nie przepłaciłem za ubezpieczenie, w tym za GAP

 1. Ubezpieczenia są istotnym kosztem nabycia, dlatego porównałem je podobnie jak warunki leasingu.
 2. Zwróciłem uwagę, czy proponowany przez leasingodawców GAP nie był zbyt drogi. Ile powinno kosztować dobre i tanie ubezpieczenie GAP sprawdziłem tu: Kalkulator GAP

Narzędzia przydatne przy wyborze leasingu

Porady ułatwiające wybór dobrego i taniego leasingu

Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Zbliżenie dwóch samochodów osobowych stojących w salonie dealerskimChcę samochód w leasingu. Od czego muszę zacząć?

Podjąłeś decyzję i chcesz zmienić samochód oraz sfinansować go leasingiem. Od czego powinieneś zacząć? Czy najpierw wybrać samochód, a potem leasing – czy może odwrotnie? Podpowiadamy, jak wynegocjować jednocześnie dobrą cenę samochodu oraz ofertę leasingu.


Prawy przód nowego zielonego samochodu Mini CopperLeasing samochodu osobowego - kompleksowy poradnik

Odpowiadamy na czym polega leasing samochodów. Ile kosztuje i gdzie wziąć? Kto może otrzymać, jakie warunki trzeba spełnić i jakie przedstawić dokumenty? Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty i leasingodawcy? Ile można zaoszczędzić na podatkach?


Samochód podczas przeglądu z otwartą maskąLeasing samochodów używanych - wszystko na ten temat

Niektóre firmy leasingowe chętnie finansują samochody używane, inne mniej. Dlatego każda z nich ma swoją własną politykę finansowania. Tu znajdziesz wszystko o leasingu samochodu używanego. Procedury, wymagania, okres umowy, wpłata wstępna, wybór dostawcy.


Tablica z napisem 4 błędy4 poważne błędy popełniane przy leasingu samochodu

Cztery najczęściej spotykane błędy to: niestaranny wybór oferty leasingowej, złe oszacowanie okresu finansowania, przecenienie lub niedocenienie swoich możliwości finansowych, nienegocjowanie kosztów ubezpieczenia w kolejnych latach.


Tył złotego nowoczesnego samochodu z włączonymi czerwonymi światłami LEDKoszty podatkowe leasingu samochodów osobowych

Kompleksowo omówione zasady podatkowe zaliczania w koszty uzyskania przychodu leasing oraz użytkowanie samochodów osobowych w firmach. Sprawdź, jak zaliczać w koszty raty leasingu, ubezpieczenia i wydatki eksploatacyjne oraz jak obliczyć koszty samochodu powyżej 150 tys. zł.


Widok biurka z laptopem, kalkulatorem, dokumentami i świnką skarbonką symbolizują oszczędności sooby liczącej koszty leaisnguZasady odliczania VAT od samochodów firmowych

Od samochodów osobowych wykorzystywanych do celów działalności i prywatnych, odliczysz połowę VAT od nabycia, leasingu i wydatków eksploatacyjnych. Cały VAT możesz odliczać tylko od pojazdów typowo „roboczych” oraz osobówek wykorzystywanych wyłącznie do celów firmowych.


Kalkulator i arkuszJak korzystnie wykupić samochód z leasingu?

Prowadzący działalność i wspólnicy spółek cywilnych mogą zastosować wykup prywatny, który w połączeniu z darowizną na osobę z bliskiej rodziny umożliwia dalszą odsprzedaż przedmiotu po pół roku z pominięciem opodatkowania.


Kobiece dłonie chroniące zabawkowy samochód osobowy symbolizujące ochronę ubezpieczenia GAPUbezpieczenia GAP – poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się ubezpieczeniem GAP dla swojego samochodu? Nie wiesz co to jest, jak działa, czy to dobre rozwiązanie i czy warto z niego skorzystać? Z tego poradnika dowiesz się wszystkiego.


Dłonie mężczyzny ubranego w garnitur chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowyUbezpieczenie GAP w leasingu

Ile powinno kosztować ubezpieczenie GAP? Gdzie można je wykupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy i czy w ogóle warto ubezpieczać samochód?


Kalkulator i arkuszJak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

Leasingodawcy preferują, żeby leasingobiorcy korzystali z ich oferty ubezpieczenia. Jednak warto sprawdzić i porównać warunki z konkurencyjnymi propozycjami, żeby nie przepłacić za polisę.


Wystawa na targach samochodowych20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

Nie wiesz jakie auto wziąć w leasing? Sprawdź ranking 20 najchętniej wybieranych przez polskie firmy nowych samochodów osobowych, porównaj ich ceny minimalne i przeciętne oraz oblicz koszt leasingu - to może być inspiracja.


Dwa modele Renault Master na parkingu10 najczęściej leasingowanych aut dostawczych

Sprawdź ranking 10 najczęściej kupowanych i branych w leasing nowych samochodów dostawczych. Poznaj kryteria, jakimi warto się kierować przy wyborze „dostawczaka” i 3 Kroki do uzyskania dobrego i taniego leasingu


Wielopoziomowy garaż samochodowyLista najtańszych nowych samochodów - ceny zakupu i wysokość rat leasingowych

Potrzebujesz taniego samochodu do firmy, dla pracowników, może masz dość dokładania do eksploatacji wysłużonych aut? Prezentujemy najtańsze dostępne w Polsce modele samochodów osobowych oraz typu VAN wraz z kosztami leasingu.


5 1 1 1 1 1 5.00 (1)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie


Nowy samochód osobowy w fabryceAuto Leasing

Warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych u polskich leasingodawców - ten rodzaj finansowania oferuje 22 z nich. Informacja o wariantach, procedurach, okresach finansowania, wysokości wymaganego udziału własnego itp.


Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Lista kontrolna ułatwiająca wybór leasingu >

Michał Krupiński

Autor: Michał Krupiński

Jestem autorem tego artykułu. W branży leasingowej działam od 2000 roku, co – jak łatwo policzyć – daje ponad 20-letnie doświadczenie. Od 2009 jestem wydawcą i współzałożycielem serwisu FmLeasing.pl.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Michał Krupiński

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl