Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Negocjowanie warunków leasingu

Decydując się na leasing należy robić to rozważnie i to naprawdę rozważnie! Nie wystarczy tylko wybrać pierwszego lepszego finansującego, który zapewni nam „ekspresowy” odbiór przedmiotu . Przed zawarciem umowy dobrze jest porównać chociaż kilka ofert od kilku leasingodawców.

Znajdź chwilę czasu na analizę

Oczywiście warunki finansowe to nie wszystko. Dobrze jest także porównać zapisy w umowach leasingu i OWUL a także Tabele Opłat i Prowizji. Idealnie byłoby jeszcze spróbować dowiedzieć się czegoś o swoim ewentualnym, przyszłym leasingodawcy – jaką cieszy się opinią, jak postępuje z klientem już w trakcie trwania umowy, itd.

Są to wszystko czynności, które mogą zająć trochę czasu… W zabieganym świecie znaleźć te chociaż kilka godzin nie jest łatwo, ale trzeba pamiętać, że ich "oszczędzenie" może szybko się zemścić – jak w poniższym przypadku….

Przypadek klienta, któremu się spieszyło

Kilka dni temu zwrócił się do nas o poradę jeden z użytkowników, który chciał dowiedzieć się czy finansowe warunki leasingu można negocjować po czasie… to znaczy już po podpisaniu umowy i odbiorze przedmiotu. Czy są jakieś prawne zapisy, które to umożliwiają – pytał – i czy możemy mu w tym pomóc. Przesłał nam przy tym kopię podpisanej umowy.

Faktycznie – warunki finansowe można śmiało uznać za skandaliczne. Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach, kiedy na rynku jest tak wiele konkurujących ze sobą firm leasingowych nie da się już "nadziać" na tak drogą ofertę… A jednak... Na nasze pytanie skierowane do nieszczęsnego klienta jak to się stało, odpowiedź była następująca: „Niestety spieszyłem się i wykorzystano to z premedytacją”.

Faktycznie, w toku dalszej korespondencji okazało się, że ów przedsiębiorca wygrał przetarg i musiał rozszerzyć swój park o ciągnik siodłowy i specjalistyczną naczepę aby w krótkim czasie móc zacząć realizować kontrakt.

Chwycił więc za telefon i zaczął dzwonić po pobliskich firmach leasingowych, szczerze opowiadając, że ma nóż na gardle… Oczywiście szybko znalazła się taka firma, która mu "pomogła", ale sądząc po warunkach finansowych skasowała za to jak za przysłowiowe zboże.
A wystarczyło poświęcić te parę minut czy nawet godzin więcej i zapoznać się z ofertą kilku leasingodawców, podjąć się nawet prób negocjacji, itd. Akurat czas samej ralizacji umowy w każdej firmie leasingowej jest praktycznie taki sam, więc nikt mu nie robił łaski, żeby aż tak miał przepłacać.

Negocjacje tylko "przed", a nie "po"

Niestety po czasie – i tego dowiedział się od nas wspomniany przedsiębiorca – nie ma możliwości negocjowania warunków leasingu. Co więcej – nie można nawet wywrzeć presji na finansującym, bo jest on właścicielem przedmiotu leasingu i ma zagwarantowane rozliczenie nawet ewentualnie zerwanej umowy leasingu na takich warunkach finansowych, na jakich je zawarł.

„Nasz” przedsiębiorca dowiedział się jedynie od swojego leasingodawcy, że przy następnej umowie zostanie potraktowany „ulgowo” – czego tak naprawdę nie dowie się dopóki nie porówna tych „ulgowych” warunków z konkurencją….

Jaki z tego wniosek? Chyba każdy już wie, a jeśli komuś nie chciało się/nie miał czasu przeczytać, to pozostaje uczyć się na własnych błędach...

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl