Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Laptop używany do wyszukiwania

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące symbol samochodu osobowego

Ubezpieczenie GAP

Kup dobry i tańszy GAP fakturowy. U nas kupujesz ze zniżką – sprawdź cennik

Samochody w salonie

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Kosztowne "pułapki" przy leasingu

Otrzymaliśmy pytanie poprzez forum od jednego z użytkowników, który został zaskoczony wysoką polisą ubezpieczeniową na samo zakończenie leasingu. Pytanie brzmiało czy tak powinno być, bo jako klient poczuł się lekko oszukany.

Cały wpis użytkownika znaleźć można na forum w wątku:
Drogie ubezpieczenie na koniec leasingu?

Cytujemy natomiast odpowiedź użytkownika Michael, który wyjaśnia o co w tym może chodzić i jak można zapobiec „ubraniu się” w drogą kontynuację ubezpieczenia tuż przed zakończeniem leasingu:

Co do takich "niespodzianek", to niestety obawiam się, że może to być celowa zagrywka - choć nie mam pewności jak jest w tym przypadku.
Niestety jednak są leasingodawcy - i wiem, że BRE do tego grona się zaliczał swojego czasu - którzy podpisywali umowę tak, żeby leasingobiorcy kończyło się ubezpieczenie jeszcze zanim wykupi przedmiot leasingu - czasem jest to kwestia dosłownie kilku-kilkunastu dni. Co bardziej "cwane" firmy leasingowe zadbały dodatkowo o to, żeby na pożegnanie klientowi wystawić polisę w "odpowiedniej" wysokości.

(...)

Ktoś w takiej "korporacji" chce być cwany, bo po takich akcjach na papierku wzrasta rentowność zainwestowanego kapitału. A, że klient czuje się "wydymany" i nie ma zamiaru wracać, to już tego na papierku nie widać.
Zwykłe dziadostwo po prostu i tyle.

Podkreślę jednak, że na szczęście nie wszyscy leasingodawcy postępują w taki sposób. Niektórzy jak nawet w kiedyś coś takiego spróbowali, to na szczęście szybko im przeszło.

Jako taką najprostszą wskazówkę podpowiem, że jeśli ktoś chce brać leasing np.: na 3 lata, to niech spojrzy czy rat jest 35 czy 36. Jak 35, to co prawda nie ma gwarancji, że nie wypadnie ona po terminie kontynuacji polisy, ale przy 36 ratach jest to prawie pewne.
A generalnie to po prostu sprawdzać daty, ewentualnie zawczasu dowiedzieć się ile wyniesie kontynuacja ubezpieczenia. Jeżeli będzie to wysoka opłata, to spróbować ubezpieczenia zewnętrznego (spoza oferty finansującego) albo w ostateczności spróbować wykupić przedmiot przed terminem - o ile nie będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami wcześniejszego zakończenia umowy.

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio
Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl