Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Wątpliwości związane z leasingiem

Stosunkowo często dostajemy pytania od Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii (najczęściej w Anglii), mających tam zarejestrowane firmy, o możliwość leasingu (najczęściej samochodu) w Polsce, od polskiej firmy leasingowej. Dlatego postanowiliśmy napisać dlaczego leasing w Polsce przez firmę zarejestrowaną wyłącznie w UK, czy ogólnie za granicą, nie jest możliwy.

Krótko: Konieczna rejestracja działalności w Polsce

Chcąc skorzystać z „polskiego” leasingu, przedsiębiorca zagraniczny musi zarejestrować jakąś formę działalności w Polsce (filia/oddział).

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Wysokie ryzyko dla leasingodawcy

Spójrzmy na problem od drugiej strony, tj. od strony polskiego leasingodawcy. Dla niego klient, który nie prowadzi w Polsce żadnej formy działalności, a dodatkowo ma użytkować przedmiot leasingu za granicą, stwarza znacznie wyższe ryzyko transakcji.

W przypadku gdyby zaszła konieczność windykacji, klient taki byłby w praktyce trudno uchwytny, a ewentualne dotarcie do niego bardzo kosztowne. Tym samym jedna z głównych cech leasingu, zgodnie z którą to finansujący pozostaje właścicielem przedmiotu leasingu przez okres trwania umowy, stałaby się czysto teoretyczna.

Miedzy innymi z tego powodu polskie firmy leasingowe nie są zainteresowane finansowaniem zagranicznych firm i podmiotów, niezwiązanych w żaden formalny sposób z Polską.

Konieczna rejestracja oddziału w Polsce

Rozwiązaniem tego „ograniczenia” może być zarejestrowanie w Polsce oddziału bądź filii. Może wiązać się to jednak z koniecznością odprowadzania składek ZUS i ewentualnie ponoszenia innych kosztów.

Dlatego rozwiązanie to wydaje się mieć sens tylko jeśli część działalności ma być prowadzona w Polsce nie tylko teoretycznie, ale także realnie.

Wówczas oczywiście nie będzie problemu z otrzymaniem finansowanie od polskiego leasingodawcy, nawet jeżeli główna siedziba firmy mieści się w Wielkiej Brytanii.

Najlepiej poszukać leasingu w UK

Polakom prowadzącym działalność wyłącznie w UK polecamy rozejrzenie się na brytyjskim rynku leasingowym. Jest on nawet bardziej rozwinięty niż w Polsce, więc bez trudu będzie można znaleźć finansowanie czy to w formie leasingu z opcją wykupu, czy też bez niej (wynajem).

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl