Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Procedury leasingowe

Przedsiębiorcy posiadający niewielką zdolność kredytową, np. dopiero rozpoczynający działalność gospodarczą, mogą mieć trudności z otrzymaniem leasingu. Oczywiście nie dotyczy to leasingu oferowanego w ramach procedur uproszczonych, np. leasing samochodów osobowych i ciężarowych o DMC do 3,5T. Problemy zaczynają się jeśli firma początkująca lub posiadająca niewielkie obroty chciałaby leasingować mniej popularną maszynę lub urządzenie albo środek transportu o znacznej wartości.

Jednym z rozwiązań może być uzyskanie poręczenia firmy trzeciej, posiadającej historię finansową i wystarczającą zdolność kredytową. Nie zawsze jednak jest to możliwe.

Innym rozwiązaniem, które może być dobrym zabezpieczeniem umowy leasingu jest gwarancja odkupu (buy-back). Gwarancję taką wystawia dostawca przedmiotu leasingu, który zobowiązuje się odkupić leasingowany środek trwały w przypadku kiedy leasingobiorca nie ma możliwości kontynuować umowy.
Gwarancje odkupu przybierają różne formy, które ustalane są w drodze trójstronnego (finansujący/korzystający/dostawca) porozumienia. Dla firmy leasingowej satysfakcjonującym rozwiązaniem będzie gwarancja odkupu ustalona na określoną kwotę (zbliżoną do szacowanej wartości rynkowej przedmiotu leasingu), która maleje w miarę płatności kolejnych rat przez leasingobiorcę.
Gwarancja odkupu musi mieć jednak odpowiednią wiarygodność. Firmy leasingowe uwzględnią ją jeśli wystawiający ją dostawca jest firmą w dobrej kondycji finansowej, działającą od co najmniej kilku lat i znaną w swojej branży, posiadającą odpowiednie autoryzacje, serwis, itd.

Warto też wspomnieć, że takie zobowiązanie dostawcy musi być realizowane bezwarunkowo, jeśli tylko umowa leasingu zostanie wypowiedziana z winy leasingobiorcy. Tym samym niejako dostawca bierze na siebie ciężar wykonania umowy przez leasingobiorcę.
Przedsiębiorcom zatem zostaje uwiarygodnić się przed dostawcą, aby zechciał on ponieść ryzyko udzielenia gwarancji…

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl