Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Osoba siedząca przy biurku z długopisem w ręku obok modelu czerwonego samochodu, smartfona i dokumentów, pracująca nad ubezpieczeniem auta.

Zbliżasz się do końca ochrony AC/OC w pierwszym roku i masz obawy, ile będzie kosztowało ubezpieczenie auta w leasingu na kolejny rok? Propozycja kontynuacji od Twojego leasingodawcy lub dealera, u którego brałeś pierwszy pakiet, może okazać się droga. Podpowiadamy, jak w prosty sposób unikniesz wysokiego kosztu AC i OC w leasingu na kolejne lata. Dajemy także możliwość porównania ubezpieczeń OC i autocasco dla samochodów w leasingu.

Jak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

Każdej firmie leasingowej zależy, żebyś skorzystał z oferowanego przez nią ubezpieczenia samochodu. Nie dość, że jest to dla niej wygodniejsze, to jeszcze ma z tego dodatkowy zarobek. O ile jednak w pierwszym roku leasingodawcy zazwyczaj są w stanie zaproponować stosunkowo tanie pakiety na zachętę, o tyle już przedłużenia na kolejne lata mogą być dość drogie, a czasami bardzo drogie. Analogicznie bywa to z pakietami dealerskimi, które są korzystne na początku, żeby przekonać do zakupu auta, ale propozycja kontynuacji z salonu może okazać się nieprzyjemnym zaskoczeniem.

Powód jest banalny – zdobyli Cię już wcześniej jako klienta, więc teraz mają możliwość sprzedania tego samego produktu po wyższej cenie.

Co możesz zrobić, żeby w prosty sposób zaoszczędzić na pakiecie w kolejnych latach leasingu? Po prostu znajdź ubezpieczenie taniej we własnym zakresie i z wyprzedzeniem poinformuj o tym leasingodawcę. Zobacz, jak to zrobić.

1. Sprawdź koszty ubezpieczenia z miesięcznym wyprzedzeniem

Leasingodawcy mogą nieco utrudnić Ci skorzystanie z tańszego, znalezionego na własną rękę ubezpieczenia autocasco i OC. Większość z nich wymaga, aby kolejna polisa została zawarta, a często także opłacona na co najmniej 14 dni przed upływem kończącej się ochrony. Niektórzy chcą – zwłaszcza ci gorsi – żeby zrobić to jeszcze wcześniej, czasem nawet na 30 dni przed końcem polisy.

Najlepiej, żebyś z odpowiednim wyprzedzeniem, czyli na co najmniej miesiąc przed końcem obowiązującego ubezpieczenia zorientował się, jaki będzie koszt kontynuacji ubezpieczenia u leasingodawcy lub dealera, a następnie porównał go z pakietami AC/OC oferowanymi w innych miejscach. Poniżej o tym, jak znaleźć lub wynegocjować tańsze ubezpieczenie w leasingu.

2. Porównanie ubezpieczeń AC OC dla samochodów w leasingu

Pamiętaj, że leasingodawca – jako formalny właściciel auta – nie zadowoli się pierwszym lepszym pakietem AC/OC, który znajdziesz. Polisa leasingowanego auta powinna mieć odpowiednią sumę ubezpieczenia, zakres oraz być pozbawiona większości wyłączeń i franszyz.  Takich wymogów najczęściej nie spełniają ubezpieczenia tzw. direct, które można zakupić online. Z tego powodu porównywarki ubezpieczeniowe prawie w ogóle nie proponują AC/OC dla leasingu.

Dlatego, aby znaleźć najtańsze ubezpieczenie AC dla auta w leasingu i porównać je z ofertą leasingodawcy lub dealera, powinieneś zwrócić się do dobrych agencji lub brokerów, którzy mają doświadczenie w obsłudze firm leasingowych oraz leasingobiorców.

Jedną z takich firm jest Multiagencja Ubezpieczeniowa współpracująca z FmLeasing.pl. Agenci mający doświadczenie w obsłudze branży leasingowej przedstawią najtańsze ubezpieczenie spośród ubezpieczycieli takich, jak: PZU, Ergo Hestia, Allianz, Warta, Generali i innych, które jednocześnie zapewni dobrej jakości ochronę i spełni wymogi Twojego leasingodawcy.

Porównaj koszt pakietu OC i AC w leasingu

Oszczędzaj na ubezpieczeniu! Sprawdź składkę konkurencyjną do polisy leasingodawcy

Ile zyskasz? Przykład oszczędności 23%

W poniższej tabeli zobaczysz z życia wzięte porównanie kosztów ubezpieczenia przy przedłużeniu AC/OC na kolejny rok leasingu jednego z czytelników FmLeasing.pl. Skorzystał on z oferty Multiagencji Ubezpieczeniowej obsługującej użytkowników FmLeasing.pl, dzięki czemu zaoszczędził ponad 23%. Zwróć uwagę, że jest to przedłużenie u tego samego ubezpieczyciela i dokładnie ten sam zakres ochrony.

Porównanie kosztów ubezpieczenia Autocasco i OC

Ubezpieczyciel Ergo Hestia
  Oferta leasingodawcy
przesłana do klienta
Oferta multiagencji
obsługującej użytkowników FmLeasing.pl
OC posiadacza pojazdu 1125 zł 1070 zł
Autocasco (w tym kradzież) 5756 zł 4156 zł
Assistance 30 zł 49 zł
NNW 15 zł 45 zł
Do zapłaty 6926 zł
5320 zł
Oszczędność na kontynuacji AC+OC 1606 zł
Od 4 lat jestem zadowolonym właścicielem Audi wziętego w leasing. Drugiego roku przeszedłem na wasze ubezpieczenie AC/OC - dużo taniej i świetny kontakt. Teraz, biorąc nowe Audi, chwilowo korzystam z ubezpieczenia salonowego, ale za rok wracam do was, bo wiem, że u was będzie lepiej. Dzięki!
 

Pięć gwiazdek w Google od klientów FmLeasing.pl

3. Wystąp o zgodę leasingodawcy

Znalezioną na własną rękę ofertę ubezpieczenia powinieneś przesłać do akceptacji swojemu leasingodawcy. Zazwyczaj wystarczy przesłanie e-maila lub kontakt przez portal klienta. Po otrzymaniu zgody zawierasz umowę tańszego ubezpieczenia.

Pamiętaj, żeby wystąpić o akceptację na co najmniej 14 dni (u niektórych leasingodawców nawet 30 dni) przed końcem obowiązywania dotychczasowej polisy. Niektóre firmy leasingowe mogą naliczyć dodatkową opłatę manipulacyjną (ok. 200 zł) za wydanie zgody na zawarcie zewnętrznej polisy.

Jeśli nie wystąpisz o zgodę, leasingodawca może „z automatu” wystawić swoją polisę, a Ty zostaniesz postawiony przed faktem dokonanym i koniecznością jej opłacenia. W skrajnej sytuacji może dojść do sytuacji, w której  „wykupisz” podwójne ubezpieczenie samochodu – swoje własne i leasingodawcy. Odkręcenie tego może być czasochłonne i kosztowne.

Symbol żarówkiCzy wiesz, że przedstawiając leasingodawcy własne, tańsze ubezpieczenie, może on obniżyć cenę swojego, aby nakłonić Cię mimo wszystko do skorzystania z jego oferty?

Podsumowanie – Checklista Do Zrobienia

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie dla auta w leasingu w 3 krokach?

  1. Sprawdź, jakie zasady przedłużania polis na kolejne lata stosuje Twój leasingodawca oraz jaki koszt ubezpieczenia Ci zaproponuje. Zrób to kilka tygodni, a najlepiej około miesiąc przed końcem obowiązywania aktualnego pakietu.
  2. Zwróć się do dobrych agencji lub brokerów, aby zaproponowali Ci AC/OC tańsze od pakietu leasingodawcy. Możesz skorzystać z Multiagencji Ubezpieczeniowej współpracującej z FmLeasing.pl.
  3. Tańsze ubezpieczenie prześlij do swojego leasingodawcy, aby wyraził on zgodę na jego wykupienie. Być może przedstawi Ci wtedy także jeszcze tańszą alternatywę.

Porównaj koszt pakietu OC i AC w leasingu

Oszczędzaj na ubezpieczeniu! Sprawdź składkę konkurencyjną do polisy leasingodawcy

Tańsze ubezpieczenie GAP?

Pakiet OC+AutoCasco nie jest jedynym ubezpieczeniem, na którym można poszukać oszczędności. Taniej można kupić także polisę GAP, wystarczy zrobić to na własną rękę, zamiast decydować się na wariant proponowany przez leasingodawcę. Więcej na ten temat dowiesz się z naszej kolejnej publikacji: Ubezpieczenie GAP w leasingu

Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu?

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej? Poznaj sposoby oszczędzania na ubezpieczeniach przy korzystaniu z leasingu w naszym kompleksowym poradniku na ten temat: Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu?

Więcej o leasingu samochodów?

Tu dowiesz się wszystkiego o finansowaniu samochodów osobowych i dostawczych - znajdziesz oferty oraz skorzystasz z przewodnika: Auto Leasing - oferty i przewodnik

4.84375 1 1 1 1 1 4.84 (32)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Kalkulator i arkuszJak korzystnie wykupić samochód z leasingu?

Prowadzący działalność i wspólnicy spółek cywilnych mogą zastosować wykup prywatny, który w połączeniu z darowizną na osobę z bliskiej rodziny umożliwia dalszą odsprzedaż przedmiotu po pół roku z pominięciem opodatkowania.


Drewniany samochód zabawkaJak zacząć jeździć samochodem o połowę droższym w ciągu 3 lat?

Weź samochód w leasing, wykup go i sprzedaj. Kolejny będziesz mógł wziąć nawet o połowę droższy nie płacąc więcej za ratę. Sprawdź jak…


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Kalkulator i arkuszLeasing i podatki

Zagadnienia podatkowe dotyczące leasingu (PIT, CIT, VAT). Koszty i odliczenia. Zestawienie wszystkich poradników na FmLeasing.pl poruszających bezpośrednio i pośrednio kwestie podatkowe.


Nożyce przecinające wstęgęZakończenie umowy leasingu przed czasem

Zdarzają się sytuacje kiedy leasingobiorca nie chce kontynuować umowy. Mogą to być problemy finansowe lub chęć zamiany środka trwałego na inny, np. nowszy lub lepszy. Informujemy, jakie są opcje.


Michał Krupiński

Autor: Michał Krupiński

Jestem autorem tego artykułu. W branży leasingowej działam od 2000 roku, co – jak łatwo policzyć – daje ponad 20-letnie doświadczenie. Od 2009 jestem wydawcą i współzałożycielem serwisu FmLeasing.pl.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Michał Krupiński

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl