Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Poszukiwania leasingodawcy

Internet daje możliwość łatwego znalezienia odpowiedniego leasingodawcy oraz uzyskania taniej i dobrej oferty leasingu. Jednak, żeby oferta była jak najatrakcyjniejsza, a finansujący potraktował zapytanie poważnie i szybko przedstawił swoją ofertę warto jest stosować kilka zasad i unikać kilku błędów, oto niektóre z nich.

1. Składaj zapytanie dopiero wtedy, gdy jesteś już na leasing zdecydowany i masz wybrany przedmiot finansowania

Niesprecyzowane, niekonkretne zapytania często są ignorowane przez doradców, a nawet jeśli nie, to po złożeniu zapytania Twoje dane zapisywane są w bazie oferenta i jeżeli za kilka tygodni lub miesięcy będziesz chciał poważnie wrócić do sprawy leasingu może okazać się, że zostaniesz potraktowany jako jeden z „wiecznych pytaczy”. Przez co Twoje kolejne zapytanie może nie zostać potraktowane poważnie (oferta może być droższa, „na odczepnego”), lub może być wręcz zignorowane (brak oferty, konieczność dopraszania się o nią).

Daltego jeżeli chcesz tylko zorientować się w kosztach, to zamiast wypełniać formularze, lepiej jest skorzystać z narzędzi on-line, które to umożliwiają - jest to m.in. nasz kalkulator leasingowy.

2. Podaj jak najwięcej danych w formularzu kontaktowym

Dane kontaktowe i firmy są oczywiście obowiązkowe, ale warto rozszerzyć je o krótką informację o działalności, ewentualnie o wynikach finansowych, itp., które pokażą wyraźnie, że zapytanie jest poważne, a pytający jest konkretny i rzeczowy. 

3. Nie składaj zapytań gdzie popadnie

Zawsze namawiamy, żeby przed ostatecznym wyborem finansującego porównać chociaż kilka ofert. Lepiej jednak jest unikać składania zapytań w każdym możliwym miejscu w sieci, tj. bezpośrednio na stronach leasingodawców, a do tego w serwisach prowadzonych przez pośredników, brokerów i jeszcze dodatkowo w porównywarkach ofert, bo efekt może być odwrotny od zamierzonego.

W większości firm leasingowych proces przygotowywania ofert jest dość sformalizowany - oznacza to, że przed przesłaniem wyliczeń handlowiec musi najpierw wprowadzić dane do systemu i przypisać klienta do siebie. Często później jest rozliczany na tej podstawie ze swoich działań i skuteczności. Jeżeli handlowcy w danej firmie będą widzieli, że jeden klient trafia do nich z wielu różnych źródeł, to mogą takie zapytanie zignorować lub potraktować je „na odczepnego”.

Do tego może dojść także aspekt psychologiczny związany z byciem potraktowanym jako „szczwany lis”, o czym w punkcie poniżej.

4. Nie bądź szczwanym lisem

Każdy korzystający z leasingu chciałby zrobić to na możliwie najlepszych warunkach. Nie osiągniemy jednak tego jeśli nie będziemy traktowali oferentów z szacunkiem. Żaden przedsiębiorca nie znosi być traktowany przez swoich kontrahentów przedmiotowo czy pogardliwie. Tak samo jak oczekujemy szacunku od innych, tak samo okazujmy go innym, także podczas pozyskiwania ofert leasingu.

Jakkolwiek to zabrzmi, handlowiec też ma swoją godność i jeżeli zorientuje się, że traktujemy go protekcjonalnie, staramy się wbrew zasadom pierwszeństwa i innych fair play uzyskać jak najlepszą ofertę, to tak jak w przypadku poprzednich punktów, nasze zapytanie może zostać – brzydko mówiąc – olane.

Generalnie starajmy się, żeby wybór finansującego okazał się transakcją win-win, gdzie dwie strony zadowolone będą z zawartej transakcji. Dotyczy to zarówno warunków finansowych, jak i ogólnej atmosfery współpracy.

Przy okazji polecamy nasz Megaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu, w którym między innymi piszemy o tym, jak negocjować z leasingodawcami.

5. Czas na autoreklamę

O tym jak otrzymać wiele dobrych ofert od różnych, najwyżej ocenianych leasingodawców dowiesz się tu - Wyszukiwarka Leasingu >

Leasing przez internet - 3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Internet jest doskonałym narzędziem umożliwiającym szybkie zapoznanie się z ofertą leasingu. Przede wszystkim daje możliwość uzyskania taniego finansowania, na dobrych warunkach pod warunkiem jednak, że wiemy gdzie go szukać i jakich błędów unikać. Więcej: Leasing przez internet - 3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Nowy samochód osobowy w fabryceAuto Leasing

Warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych u polskich leasingodawców - ten rodzaj finansowania oferuje 22 z nich. Informacja o wariantach, procedurach, okresach finansowania, wysokości wymaganego udziału własnego itp.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl