Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Leasingowany samochód na wyścigach

Dla wielu osób samochód osobowy jest nie tylko środkiem transportu służącym do przemieszczania się w konkretnym celu, ale także źródłem przyjemności, a nawet hobby. Coraz więcej osób w naszym kraju – podobnie jak dzieje się to na rozwiniętym motoryzacyjnie zachodzie – bierze aktywny udział w życiu klubów motoryzacyjnych, uczestniczy w mniej lub bardziej amatorskich wyścigach na torach, track dayach, jazdach sprawnościowych, czy nawet rajdach.

Co na to firmy leasingowe?

Czy firmy leasingowe zgadzają się, żeby ich klienci wykorzystywali leasingowane samochody do jazd wyścigowych? Teoretycznie nie.

Co prawda tylko niektóre firmy zdecydowały się na umieszczenie w OWUL konkretnych zapisów mówiących wprost o braku możliwości użytkowania leasingowanego samochodu do jazd wyścigowych, treningowych, doszkalających, itp.

To jednak w każdym OWUL znaleźć można zapisy mówiące o tym, że pojazdu nie można użytkować w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem i/lub mogącym narazić go na utratę, zniszczenie, itd. Takie zapisy można z całą pewnością interpretować jako brak zgody na użytkowanie auta w sposób – nazwijmy to – sportowy.

Dlaczego nie?

W rzeczywistości – o czym pisaliśmy już wielokrotnie – leasingodawcy mają bardzo ograniczone możliwości sprawdzenia co dzieje się z przedmiotem leasingu i, prawdę mówiąc, niewiele ich to obchodzi, o ile umowa jest prawidłowo obsługiwana i spłacana przez korzystającego.

W takim razie, w jakim celu finansujący zakazują jazd wyścigowych? Stosując takie zapisy leasingodawcy jednoznacznie odcinają się od ewentualnych negatywnych następstw związanych z takim wykorzystaniem samochodu (którego było nie było są właścicielem).

Najczęstszym następstwem sportowego wykorzystania auta są oczywiście usterki, awarie i szkody. Zwłaszcza te ostatnie mogą wiązać się z odmową wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela, jeżeli szkoda była następstwem użycia pojazdu np.: do jazdy po torze wyścigowym.

To dlatego finansującemu zależy, żeby w tego typu spornych przypadkach nie było wątpliwości, na co wyraził zgodę, a na co nie.

Jednak wszystko można uzgodnić

Trzeba jednak wspomnieć, że wielu leasingodawców jest skłonnych wyrazić zgodę na wyścigowe wykorzystanie samochodu, o ile zostanie on odpowiednio ubezpieczony.

Co więcej, zdarzają się nawet przypadki leasingowania samochodów rajdowych, których użytkowanie wiąże się nie tylko z dużym ryzykiem szkody, ale także zaawansowanymi przeróbkami karoserii i układu napędowego.

Wyścigi = tuning samochodu

Skoro jesteśmy przy modyfikacjach samochodu, to polecamy odrębny artykuł: Leasing a tuning samochodu

Więcej o leasingu samochodów?

Tu dowiesz się wszystkiego o finansowaniu samochodów osobowych i dostawczych - znajdziesz oferty oraz skorzystasz z przewodnika: Auto Leasing - oferty i przewodnik

4.75 1 1 1 1 1 4.75 (4)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie długoterminowym?


Przeglądane dokumentyUżytkowanie przedmiotu leasingu przez osobę trzecią

Rodzina, domownicy, bliscy oraz pracownicy leasingobiorcy mogą najczęściej bez przeszkód korzystać z przedmiotu leasingu. Jednak wypożyczenie lub podnajęcie wymaga zgody leasingodawcy.


Nowy samochód osobowy w fabryceAuto Leasing

Warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych u polskich leasingodawców - ten rodzaj finansowania oferuje 22 z nich. Informacja o wariantach, procedurach, okresach finansowania, wysokości wymaganego udziału własnego itp.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl