Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Tego się wystrzegaj w leasingu

W sieci dostępnych jest wiele, tzw. kalkulatorów leasingu. W teorii umożliwiają one zainteresowanym zapoznanie się z wysokością opłat leasingu. Twórcom z kolei pomagają pozyskać kontakt do potencjalnych klientów zainteresowanych leasingiem. Co warte są kalkulatory leasingu?

Będąc uczciwym nie można powiedzieć, że nie warte są nic. Jednak ich przydatność jest niestety niewielka - tyle przynajmniej wynika z naszej obserwacji tych najpopularniejszych na przestrzeni kilku minionych miesięcy. Okazuje się, że generowane przez kalkulatory leasingu on-line wysokości opłat nie mają zbyt ścisłego związku z rzeczywistością.

Rzadko aktualizowane

Wygląda na to, że ich twórcy nie aktualizują ich zbyt często - co jest o tyle kluczowe, że oferty leasingu zmieniają się bardzo często i ma na to wpływ nie tylko wysokość Wibor, ale choćby trendy na rynku. Firmy leasingowe często zmieniają narzucane przez siebie marże, w zależności od swojej polityki (choćby ryzyka). Zmiennych jest tak wiele, że szkoda teraz czasu na ich wymienianie. Kalkulatory on-line tego niestety nie uwzględniają.

Raz zbyt tanio, raz za drogo

Jak wspomnieliśmy, przez rzadką aktualizację kalkulatory te często pokazują nierealną wysokość opłat. Z jednej strony ich twórcy zakładają często optymistyczne parametry, które w praktyce są niemożliwe do zrealizowania. Z drugiej strony nie reagują oni na obniżki ofert - tak jak dzieje się to na przykład ostatnio, kiedy obniżkom ulegają stopy procentowe, a co za tym idzie również stawki Wibor.

Większość kalkulatorów pokazuje takie same stawki od wielu miesięcy, podczas gdy oferty leasingu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni zmieniały się wielokrotnie.

Lepiej skorzystać z realnego przeglądu ofert

Krytykując przydatność kalkulatorów leasingowych, wypadałoby wskazać alternatywę dla nich. Nie będziemy zbyt skromni i polecimy po prostu naszą Wyszukiwarkę Leasingu.

W czym Wyszukiwarka Leasingu jest lepsza od kalkulatorów on-line?

Przede wszystkim nasze wyliczenia opierają się na aktualnych danych. Analizujemy i przeglądamy dziesiątki ofert leasingu - każdego dnia, dlatego nasze rozeznanie jest więcej niż dobre...

Poza realnymi kosztami przekazujemy także informację o procedurach i wymaganych dokumentach. Wreszcie informujemy o tym, czego kalkulatory on-line nie są w stanie zrobić, tj. np.: o braku możliwości zawarcia umowy leasingu jeżeli przedmiot finansowania jest zbyt stary, lub zainteresowany nie ma wystarczającej zdolności kredytowej.

Na koniec każdy użytkownik Wyszukiwarki Leasingu, jeżeli zdecyduje się skorzystać z leasingu, będzie mógł rozesłać swoje zapytanie bez pośredników do wielu leasingodawców, co pozwoli mu na uzyskanie konkretnych ofert leasingu bezpośrednio z firm leasingowych.
Więcej o zaletach Wyszukiwarki Leasingu >

 

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl