Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Osoby podpisujące umowę leasingową, z symbolem BIK w tle, ilustrujące kontekst artykułu o leasingu bez sprawdzania baz dłużników

Słyszałeś pewnie hasło "leasing bez baz". To obietnica, która dla osób ze słabszą historią kredytową, czy nawet niespłaconymi długami brzmi jak marzenie – leasing bez sprawdzania baz takich jak BIK, BIG czy KRD. Ale czy to rzeczywiście możliwe? Opisujemy, jak to wygląda naprawdę.

Leasing bez baz sugeruje, że firma leasingowa nie sprawdza historii kredytowej klienta w żadnej bazie danych. Jednak rzeczywistość jest nieco inna. Nawet jeśli jakaś firma oferuje leasing bez BIK, to często nie oznacza, że całkowicie pomija weryfikację w tej i innych bazach.

BIK, BIG i KRD to standardowe źródła informacji o historii kredytowej i zobowiązaniach finansowych. Firmy leasingowe korzystają z nich, aby ocenić ryzyko związane z udzieleniem leasingu.

„Leasing bez baz” to hasło reklamowe

Dlaczego więc mówi się o "leasingu bez baz"? Jest to po prostu hasło marketingowe, które ma przyciągnąć uwagę i brzmieć jak obietnica bezproblemowego uzyskania leasingu przez osoby, które stoją na straconej pozycji, ubiegając się o standardowe finansowanie bankowe.

W rzeczywistości jednak nawet leasingodawcy korzystający z takiego magnesu dla klientów w trudniejszym położeniu weryfikują wszystkie albo przynajmniej większość z baz dłużników. Różnica polega na tym, że są bardziej elastyczni i skłonni udzielić finansowania także przedsiębiorcom i osobom z negatywną historią kredytową. Choć też nie w każdym przypadku – o czym dalej…

W każdym razie leasing bez baz rozumiany jako brak weryfikacji w jakimkolwiek zestawieniu płatników w zasadzie nie istnieje.

Leasing bez baz w praktyce

Oczywiście nadal możesz uzyskać leasing, nawet jeśli Twoje dane w bazach są negatywne. Firmy leasingowe, które oferują taką usługę, są bardzo elastyczne w swojej ocenie. Mogą przymknąć oko na niski scoring w BIK, negatywne wpisy w bazach dłużników, czy nawet widniejące niespłacone zadłużenia.

Kiedy uzyskasz leasing pomimo negatywnych wpisów w bazach?

Leasing bez baz jest nieporównywalnie łatwiejszy do uzyskania od standardowego finansowania bankowego. Pod warunkiem jednak, że Twoja ogólna sytuacja finansowa przedstawia się obiecująco i daje nadzieję, że będziesz terminowo spłacał zaciągany leasing.

Dlatego leasingodawca udzielający leasingu bez baz będzie chciał się dowiedzieć:

  1. Jak długo prowadzisz działalność i czy jest ona dochodowa. Ewentualnie czy posiadasz dodatkowe źródło dochodu, np.: zatrudnienie na część etatu itp. Choć możliwe jest uzyskanie leasingu także przez osoby dopiero zaczynające działalność, to prowadzenie stabilnej działalności i posiadanie stałego źródła dochodu znacznie zwiększa szansę na otrzymanie leasingu.
  2. Czy posiadasz majątek, np.: jesteś właścicielem mieszkania/domu, pojazdów itp. Osobom nieposiadającym żadnego majątku będzie znacznie trudniej uzyskać finansowanie. Natomiast posiadanie mieszkania/domu bardzo często jest przepustką do uzyskania leasingu nawet pomimo bardzo słabej historii kredytowej.

Oczywiście poza powyższymi dwoma punktami leasingodawca nadal będzie weryfikował bazy typu BIK, BIG, KRD itp.

Jak zwiększyć szanse na uzyskanie leasingu?

Pamiętaj, że nawet pomimo bardzo złej historii i braku wystarczającego majątku firmowego bądź prywatnego, nadal masz szansę uzyskać finansowanie, dodatkowo zabezpieczając umowę. Do najczęściej stosowanych zabezpieczeń należą:

  • Wniesienie wyższej wpłaty własnej, np.: 30%
  • Poręcznie osoby (np.: rodzica, współmałżonka, itd.), która posiada dobrą historię kredytową

Gdzie szukać leasingu bez baz?

Nawet jeśli Twoja historia kredytowa jest daleka od ideału, nie oznacza to, że musisz rezygnować z marzeń o nowym samochodzie czy sprzęcie do Twojej działalności.

Chociaż termin "leasing bez baz" może być mylący, ważne jest, abyś wiedział, że istnieją opcje dla osób z trudniejszą historią kredytową. Jeśli interesuje Cię taka oferta, warto skontaktować się bezpośrednio z firmą leasingową, która ma doświadczenie w udzielaniu leasingów osobom z negatywnymi wpisami w bazach.

Taką ofertę znajdziesz także na FmLeasing.pl – przejdź do Leasing bez BIK i dowiedz się więcej o dostępnych możliwościach.

5 1 1 1 1 1 5.00 (2)

Leasing bez baz

Oferta leasingu dla zadłużonych, ze złą historią BIK, z wpisami w KRD itp.


Wielopoziomowy garaż samochodowyLista najtańszych nowych samochodów - ceny zakupu i wysokość rat leasingowych

Potrzebujesz taniego samochodu do firmy, dla pracowników, może masz dość dokładania do eksploatacji wysłużonych aut? Prezentujemy najtańsze dostępne w Polsce modele samochodów osobowych oraz typu VAN wraz z kosztami leasingu.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Kalkulator i arkuszJak korzystnie wykupić samochód z leasingu?

Prowadzący działalność i wspólnicy spółek cywilnych mogą zastosować wykup prywatny, który w połączeniu z darowizną na osobę z bliskiej rodziny umożliwia dalszą odsprzedaż przedmiotu po pół roku z pominięciem opodatkowania.


Kalkulator i arkuszJak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

Leasingodawcy preferują, żeby leasingobiorcy korzystali z ich oferty ubezpieczenia. Jednak warto sprawdzić i porównać warunki z konkurencyjnymi propozycjami, żeby nie przepłacić za polisę.


Dłonie mężczyzny ubranego w garnitur chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowyUbezpieczenie GAP w leasingu

Ile powinno kosztować ubezpieczenie GAP? Gdzie można je wykupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy i czy w ogóle warto ubezpieczać samochód?


Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Jak dostać leasing bez sprawdzania baz? >

Michał Krupiński

Autor: Michał Krupiński

Jestem autorem tego artykułu. W branży leasingowej działam od 2000 roku, co – jak łatwo policzyć – daje ponad 20-letnie doświadczenie. Od 2009 jestem wydawcą i współzałożycielem serwisu FmLeasing.pl.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Michał Krupiński

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl