Problemy finansowe przy leasingu

Jedną z częściej poszukiwanych w wyszukiwarkach fraz jest „leasing bez BIK”. Wiele osób mających złą historię kredytową, a także długi wpisane do KRD, ewentualnie zaległości podatkowe i ZUS poszukuje finansowania i liczy, że wybawieniem będzie leasing. Na FmLeasing.pl oczywiście mamy taką ofertę, ale spójrzmy na to także z innej niż zwykle strony…

Krótko: Jesteś zainteresowany ofertą leasingu bez BIK, KRD?

Koniecznie przeczytaj ten artykuł zanim skorzystasz z leasingu dla klientów ze złą historią BIK, zadłużeniem KRD itp. Natomiast tutaj znajdziesz szczegóły oferty leasingu bez BIK >

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Zamiast doradzać co zrobić i do której firmy leasingowej się zwrócić, żeby otrzymać leasing przy złej historii w BIK i/lub niespłaconych długach wpisanych w KRD, radzimy, żeby zastanowić się czy skorzystanie z leasingu nie będzie przypadkiem sprowadzeniem na siebie jeszcze większych kłopotów.

Tak - jest możliwość skorzystania z leasingu „bez BIK/KRD”. Usługę taką oferują nieliczne firmy i z reguły każą sobie za to słono - co zrozumiałe - płacić.

Permanentne zaległości

Nie to jednak może być najgorsze. Doświadczenie i statystyki mówią, że duża grupa osób i przedsiębiorców wpisana negatywnie w BIK bądź KRD ma permanentny problem z terminowym regulowaniem płatności.

Duża część wpisów w rejestrach dłużników to nie tylko jednorazowe wpadki, błędy młodości czy inne, czasem nawet niezawinione świadomie sytuacje. Wiele osób ma poważniejszy problem - pieniądze się po prostu ich nie trzymają i już. Nieważne czy przez niefrasobliwość, przesadny optymizm, czy życie ponad stan. W takich przypadkach można śmiało mówić o zjawisku recydywy.

Leasing może być gwoździem do trumny

Jeżeli ktoś jest taką właśnie osobą, która ciągle ma problemy z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań, to powinien bardzo poważnie zastanowić się czy leasing będzie dla niej dobrym rozwiązaniem. W leasingu to naprawdę nie będą przelewki. Właścicielem przedmiotu leasingu jest finansujący i w przypadku braku płatności może on przedmiot po prostu odebrać.

W praktyce wygląda to w ten sposób, że po upłynięciu terminu płatności raty, leasingodawca wysyła wezwanie, w którym wyznacza dodatkowy termin do zapłaty. Dodajmy, że wezwanie jest dodatkowo płatne – z reguły kilkadziesiąt złotych. Jeżeli korzystający nie zapłaci w dodatkowym terminie, to umowa najczęściej zostaje wypowiedziana.

Dowiedz się więcej: Konsekwencje opóźnień w płatnościach rat leasingowych

Wznowienie umowy może być poza zasięgiem

Wtedy może zacząć się prawdziwy dramat. Finansujący może zgodzić się wznowić wypowiedzianą umowę, ale dopiero po uregulowaniu wszystkich płatności, których może zrobić się bardzo dużo…

Składają się bowiem na nie rata/y zaległe, rata bieżąca, odsetki oraz opłata za wznowienie umowy, która może wynosić od kilkuset do ponad tysiąca i więcej złotych. Jeżeli cała zaległość nie zostanie szybko spłacona, to będzie dodatkowo powiększona o koszty windykacji – najczęściej powyżej tysiąca złotych. Nietrudno zatem policzyć, że z jednej niezapłaconej w terminie raty może w prosty sposób zrobić się wielotysięczne zadłużenie, które stanie się trudne do spłacenia.

Jedyne co wówczas pozostanie to zwrócić przedmiot leasingu – to jednak nie musi być koniec problemów… Jeżeli wartość oddanego lub odebranego samochodu czy maszyny nie pokryje zaległości z umowy oraz pozostałych do jej końca rat, które nie zostały spłacone, to kwoty tej będzie dochodził finansujący. Także w sądzie i przez komornika, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Dlatego doradzamy, aby decydując się na leasing zastanowić się poważnie nad stanem swoich finansów i nawykami płatniczymi. Nie wystarczy leasing dostać, trzeba także spłacać raty - najlepiej terminowo.

Leasing bez BIK, KRD

Oferta leasingu dla zadłużonych, ze złą historią BIK, z wpisami w KRD itp.


Uwaga!

Po wypełnieniu formularza, Twoje zapytanie zostanie przekazane prosto do firm leasingowych oferujących leasing bez BIK, KRD itd. Handlowcy tych firm będą się kontaktować z Tobą bezpośrednio. Twoje zapytanie przekazujemy wyłącznie do wiarygodnych leasingodawców - co w przypadku trudnego leasingu ma duże znaczenie.

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

4.6857142857143 1 1 1 1 1 4.69 (35)

Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Problemy w BIK i KRD? Pomyśl zanim weźmiesz leasing, bo możesz żałować >

Chcesz dowiedzieć się więcej?


ZegarIle trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu?

Podajemy przybliżony czas trwania wszystkich formalności (od złożenia wniosku do wydania przedmiotu) oraz jak one wyglądają w praktyce u większości polskich leasingodawców.


Nożyce przecinające wstęgęZakończenie umowy leasingu przed czasem

Zdarzają się sytuacje kiedy leasingobiorca nie chce kontynuować umowy. Mogą to być problemy finansowe lub chęć zamiany środka trwałego na inny, np. nowszy lub lepszy. Informujemy, jakie są opcje.


Michał Krupiński

Autor: Michał Krupiński

Jestem autorem tego artykułu. W branży leasingowej działam od 2000 roku, co – jak łatwo policzyć – daje już blisko 20-letnie doświadczenie. Od 2009 jestem wydawcą i współzałożycielem serwisu FmLeasing.pl.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Michał Krupiński

Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl