Problemy finansowe przy leasingu

Gazeta.pl porusza problem różnej maści naciągaczy, którzy zarabiają na ludziach znajdujących się w trudnej lub najczęściej krytycznej sytuacji finansowej. Naciągacze "oferują" rzekome pożyczki na całkiem dogodnych warunkach bez sprawdzania BIK i innych baz dłużników.

Wystarczy wysłać SMS, żeby złożyć wniosek... a potem jeszcze kilka, a najlepiej kilkanaście/kilkadziesiąt kolejnych, żeby rzekomo sprawdzać status rozpatrywanego wniosku.
Oczywiście nie ma mowy o żadnej pożyczce, a koszt takiego SMSa to z reguły kilkadziesiąt złotych. Ten biznes polega po prostu na wyłudzaniu SMS-ów.

Gazeta.pl pisze o pożyczkach, ale od jakiegoś czasu docierają do nas informacje o podobnych/identycznych praktykach w przypadku leasingu.

Dlatego uważajcie na tego rodzaju oferty typu leasing bez BIK, KRD, gdzie trzeba wysyłać SMS-y, czy też wpłacać zaliczki, itd. Najprawdopodobniej jest to zwyczajne oszustwo.

Więcej o pożyczkach za SMS... gazeta.pl

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Desperacko szukasz leasingu? Uważaj na oszustów!

Data publikacji: 30.05.2011

Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z naszej Wyszukiwarki Leasingu otrzymują od nas bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

20 paź
Tych reklam nie zobaczysz w polskiej TV. Samochód stanie się usługą
19 paź
Już dwie Tesle na polskich drogach są „od nas”
18 paź
Audi dla biznesu na FmLeasing.pl
18 paź
Najnowsze wydanie zestawienia ofert Auto-Abonamentowych
13 paź
Po co wymyślono auta w abonamencie?
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl