Leasing dla rozpoczynających działalność

Przedsiębiorca, który dopiero rozpoczyna swoją działalność i nie ma żadnej historii finansowej może również zawrzeć umowę leasingu, jednak tylko wybranych środków trwałych.

Samochody w procedurach uproszczonych

Nie ma większych problemów z uzyskaniem leasingu nowych i używanych samochodów osobowych i dostawczych. Stosowana jest wtedy procedura uproszczona, gdzie jedynym warunkiem jest przedstawienie dokumentów rejestrowych firmy oraz dokonanie co najmniej 15% (częściej 20% lub większej) wpłaty wstępnej.

Pozostałe środki trwałe tylko z poręczeniem

Z pozostałymi środkami trwałymi nie jest już tak łatwo. Minimalny okres prowadzenia działalności wynosi już wtedy co najmniej 6, a częściej 12 miesięcy, a wnioskujący musi za ten okres przedstawić dokumenty finansowe, które potwierdzą jego zdolność kredytową.

Wyjściem z takiej sytuacji może być poręczenie innej firmy, która działa dość długo i ma odpowiednie wyniki finansowe. Wówczas poręczyciel badany jest przez firmę leasingową tak jakby to on faktycznie był leasingobiorcą. Preferowane jest aby poręczyciel prowadził działalność taką samą lub zbliżoną do profilu działalności leasingobiorcy.

Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl