Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Negocjowanie warunków leasingu

Słowo „prowincja” nie kojarzy się najlepiej. W tym jednak przypadku nie używamy go w sposób pejoratywny. Tym bardziej, że w kontekście leasingu za prowincję można uznać nawet całkiem duże miasto, które zamieszkuje około 150 - 200 tysięcy mieszkańców. Chcemy jedynie zwrócić uwagę na pewne negatywne zjawiska i sposoby radzenia sobie z nimi.

Krótko: Porównuj i negocjuj ofertę leasingową

1. Większa konkurencja w branży leasingowej w największych miastach powoduje, że oferta jest tam tańsza.
2. W małych miejscowościach oferta leasingowa dostępna jest głównie jako dodatek, w bankach i u pośredników, a przez to często jest droższa.
3. Pomocny jest internet. Umożliwia zapoznanie się z tańszymi ofertami i skuteczne negocjacje lokalnie.

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Duże miasta – silna konkurencja i wysoka jakość obsługi

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w największych polskich miastach, korzystający i chcący korzystać z leasingu teoretycznie mają lepiej. W zasadzie każda szanująca się firma leasingowa ma swoje przedstawicielstwa i oddziały w każdym mieście wojewódzkim i pozostałych dużych ośrodkach miejskich.

Dlatego na tych największych rynkach konkurencja w branży leasingowej jest najsilniejsza. Co za tym idzie bez większego wysiłku i zdolności negocjacyjnych można uzyskać bardzo tanie finansowanie.

Ponadto jakość obsługi z reguły stoi na wysokim poziomie, bo duże rynki pracy siłą rzeczy przyciągają najaktywniejsze osoby, chcące pracować w tej branży.

Mniejsze miasta i miejscowości – mniej leasingodawców

Mniejsze miejscowości, a za takie w branży leasingowej można uznać nawet całkiem spore miasta, np.: około 100 tysięcy mieszkańców, są znacznie słabiej “obsadzone” przez firmy leasingowe. Jeżeli nawet znajdują się tu jakieś przedstawicielstwa, to zazwyczaj nie więcej niż jednej, dwóch firm.

Oferta leasingowa w mniejszych miejscowościach dostępna jest co najwyżej w bankach-matkach, jako swojego rodzaju dodatek do produktów bankowych, ewentualnie u dealerów lub w komisach, w formie pośrednictwa.

Droższy leasing w mniejszych miejscowościach

Mniejsza konkurencja i większa ilość pośredników powoduje, że oferta leasingowa w mniejszych ośrodkach jest zazwyczaj zauważalnie droższa niż w dużych miastach. Potwierdzają to nasze spostrzeżenia – analizując oferty leasingu użytkowników FmLeasing.pl, którzy uzyskali je na własną rękę, obserwujemy, że ci z mniejszych miejscowości otrzymują droższe propozycje, z wyższą marżą, niż ci z dużych ośrodków.

Jak sobie z tym radzić?

Rozwiązanie tego problemu w dzisiejszych czasach jest dość proste. Wystarczy skorzystać z internetu i pozyskać oraz porównać co najmniej kilka ofert czołowych leasingodawców. Dzięki temu można skorzystać z tańszego finansowania, ewentualnie zyskuje się dobrą podstawę do dalszych negocjacji z przedstawicielami handlowymi i pośrednikami operującymi lokalnie. Polecamy tutaj naszą publikację Jak skutecznie znaleźć leasing w internecie.

Czy wybierać leasingodawcę, który jest w pobliżu?

Można spotkać się czasami z poglądem, że najlepiej jest wybrać takiego leasingodawcę, który jest „w zasięgu ręki”. Którego oddział lub placówka znajduje się blisko siedziby przyszłego leasingobiorcy. Argumentem jest to, że w przypadku jakichś problemów, np. zgłaszania szkody, zagubienia faktury itp. można ewentualnie podjechać na miejsce i załatwić sprawę osobiście. W przypadku leasingu ten pogląd nie jest prawdziwy... Więcej: Czy lepiej jest wybrać leasingodawcę, którego oddział jest w pobliżu?

5 1 1 1 1 1 5.00 (1)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


ZegarIle trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu?

Podajemy przybliżony czas trwania wszystkich formalności (od złożenia wniosku do wydania przedmiotu) oraz jak one wyglądają w praktyce u większości polskich leasingodawców.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl