Negocjowanie warunków leasingu

Słowo “prowincja” nie kojarzy się najlepiej. W tym jednak przypadku nie używamy go w sposób pejoratywny. Tym bardziej, że w kontekście leasingu za prowincję można uznać nawet całkiem duże miasto, które zamieszkuje około 150 - 200 tysięcy mieszkańców. Chcemy jedynie zwrócić uwagę na pewne negatywne zjawiska i sposoby radzenia sobie z nimi.

Krótko: Porównuj i negocjuj ofertę leasingową

1. Większa konkurencja w branży leasingowej w największych miastach powoduje, że oferta jest tam tańsza.
2. W małych miejscowościach oferta leasingowa dostępna jest głównie jako dodatek, w bankach i u pośredników, a przez to często jest droższa.
3. Pomocny jest internet. Umożliwia zapoznanie się z tańszymi ofertami i skuteczne negocjacje lokalnie.

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Duże miasta - silna konkurencja i wysoka jakość obsługi

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w największych polskich miastach, korzystający i chcący korzystać z leasingu teoretycznie mają lepiej. W zasadzie każda szanująca się firma leasingowa ma swoje przedstawicielstwa i oddziały w każdym mieście wojewódzkim i pozostałych dużych ośrodkach miejskich.

Dlatego na tych największych rynkach konkurencja w branży leasingowej jest najsilniejsza. Co za tym idzie bez większego wysiłku i zdolności negocjacyjnych można uzyskać bardzo tanie finansowanie.

Ponadto jakość obsługi z reguły stoi na wysokim poziomie, bo duże rynki pracy siłą rzeczy przyciągają najaktywniejsze osoby, chcące pracować w tej branży.

Mniejsze miasta i miejscowości - mniej leasingodawców

Mniejsze miejscowości, a za takie w branży leasingowej można uznać nawet całkiem spore miasta, np.: około 100 tysięcy mieszkańców, są znacznie słabiej “obsadzone” przez firmy leasingowe. Jeżeli nawet znajdują się tu jakieś przedstawicielstwa, to zazwyczaj nie więcej niż jednej-dwóch firm.

Oferta leasingowa w mniejszych miejscowościach dostępna jest co najwyżej w bankach-matkach, jako swojego rodzaju dodatek do produktów bankowych, ewentualnie u dealerów lub w komisach, w formie pośrednictwa.

Droższy leasing w mniejszych miejscowościach

Mniejsza konkurencja i większa ilość pośredników powoduje, że oferta leasingowa w mniejszych ośrodkach jest zazwyczaj zauważalnie droższa niż w dużych miastach. Potwierdzają to nasze spostrzeżenia - analizując oferty leasingu użytkowników FmLeasing.pl, którzy uzyskali je na własną rękę, obserwujemy, że ci z mniejszych miejscowości otrzymują droższe propozycje, z wyższą marżą, niż ci z dużych ośrodków.

Jak sobie z tym radzić?

Rozwiązanie tego problemu w dzisiejszych czasach jest dość proste. Wystarczy skorzystać z internetu i pozyskać oraz porównać co najmniej kilka ofert czołowych leasingodawców. Dzięki temu można skorzystać z tańszego finansowania, ewentualnie zyskuje się dobrą podstawę do dalszych negocjacji z przedstawicielami handlowymi i pośrednikami operującymi lokalnie.

Polecamy tutaj naszą publikację Jak skutecznie znaleźć leasing w internecie.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Czy lepiej jest wybrać leasingodawcę, którego oddział jest w pobliżu?

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl