Negocjowanie warunków leasingu

Słowo “prowincja” nie kojarzy się najlepiej. W tym jednak przypadku nie używamy go w sposób pejoratywny. Tym bardziej, że w kontekście leasingu za prowincję można uznać nawet całkiem duże miasto, które zamieszkuje około 150 - 200 tysięcy mieszkańców. Chcemy jedynie zwrócić uwagę na pewne negatywne zjawiska i sposoby radzenia sobie z nimi.

Krótko: Porównuj i negocjuj ofertę leasingową

1. Większa konkurencja w branży leasingowej w największych miastach powoduje, że oferta jest tam tańsza.
2. W małych miejscowościach oferta leasingowa dostępna jest głównie jako dodatek, w bankach i u pośredników, a przez to często jest droższa.
3. Pomocny jest internet. Umożliwia zapoznanie się z tańszymi ofertami i skuteczne negocjacje lokalnie.

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Duże miasta - silna konkurencja i wysoka jakość obsługi

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w największych polskich miastach, korzystający i chcący korzystać z leasingu teoretycznie mają lepiej. W zasadzie każda szanująca się firma leasingowa ma swoje przedstawicielstwa i oddziały w każdym mieście wojewódzkim i pozostałych dużych ośrodkach miejskich.

Dlatego na tych największych rynkach konkurencja w branży leasingowej jest najsilniejsza. Co za tym idzie bez większego wysiłku i zdolności negocjacyjnych można uzyskać bardzo tanie finansowanie.

Ponadto jakość obsługi z reguły stoi na wysokim poziomie, bo duże rynki pracy siłą rzeczy przyciągają najaktywniejsze osoby, chcące pracować w tej branży.

Mniejsze miasta i miejscowości - mniej leasingodawców

Mniejsze miejscowości, a za takie w branży leasingowej można uznać nawet całkiem spore miasta, np.: około 100 tysięcy mieszkańców, są znacznie słabiej “obsadzone” przez firmy leasingowe. Jeżeli nawet znajdują się tu jakieś przedstawicielstwa, to zazwyczaj nie więcej niż jednej-dwóch firm.

Oferta leasingowa w mniejszych miejscowościach dostępna jest co najwyżej w bankach-matkach, jako swojego rodzaju dodatek do produktów bankowych, ewentualnie u dealerów lub w komisach, w formie pośrednictwa.

Droższy leasing w mniejszych miejscowościach

Mniejsza konkurencja i większa ilość pośredników powoduje, że oferta leasingowa w mniejszych ośrodkach jest zazwyczaj zauważalnie droższa niż w dużych miastach. Potwierdzają to nasze spostrzeżenia - analizując oferty leasingu użytkowników FmLeasing.pl, którzy uzyskali je na własną rękę, obserwujemy, że ci z mniejszych miejscowości otrzymują droższe propozycje, z wyższą marżą, niż ci z dużych ośrodków.

Jak sobie z tym radzić?

Rozwiązanie tego problemu w dzisiejszych czasach jest dość proste. Wystarczy skorzystać z internetu i pozyskać oraz porównać co najmniej kilka ofert czołowych leasingodawców. Dzięki temu można skorzystać z tańszego finansowania, ewentualnie zyskuje się dobrą podstawę do dalszych negocjacji z przedstawicielami handlowymi i pośrednikami operującymi lokalnie.

Polecamy tutaj naszą publikację Jak skutecznie znaleźć leasing w internecie.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Czy lepiej jest wybrać leasingodawcę, którego oddział jest w pobliżu?

Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z naszej Wyszukiwarki Leasingu otrzymują od nas bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

20 paź
Tych reklam nie zobaczysz w polskiej TV. Samochód stanie się usługą
19 paź
Już dwie Tesle na polskich drogach są „od nas”
18 paź
Audi dla biznesu na FmLeasing.pl
18 paź
Najnowsze wydanie zestawienia ofert Auto-Abonamentowych
13 paź
Po co wymyślono auta w abonamencie?
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl