Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Symbol procentu na ciemnoniebieskim tle ułożonym z małychy sześcianów

Tutaj możesz pobrać kalkulator, który jest rodzajem prostej aplikacji umożliwiającej łatwe porównanie ofert leasingu. Oblicza on roczne rzeczywiste oprocentowanie leasingu, czyli coś w rodzaju RRSO, dzięki czemu może posłużyć jako doskonała porównywarka kosztów leasingu.

Nie masz jeszcze ofert do porównania?

Jeśli trafiłeś tu szukając łatwego sposobu na zapoznanie się z warunkami i kosztami leasingu, to proponujemy przejście bezpośrednio do Wyszukiwarki Leasingu, dzięki której otrzymasz oferty bezpośrednio od wielu leasingodawców:

Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Jak działa kalkulator do porównywania ofert?

Służy on do porównywania ofert leasingu, a konkretnie ich rzeczywistego rocznego oprocentowania - podobnie jak RRSO przy kredycie. Po pobraniu porównywarki, wystarczy ją zainstalować, a nastepnie wprowadzić warunki uzyskanych wcześniej ofert leasingu, tj.:

  • liczbę rat
  • opłatę wstępną
  • wykup
  • miesięczną ratę

To wystarczy, aby poznać rzeczywiste oprocentowanie roczne.

Po co sprawdzać rzeczywisty koszt leasingu?

Dzięki tej aplikacji możliwe jest łatwe porównywanie ofert leasingu. Przyjęło się, że leasingodawcy umieszczają na swoich kalkulacjach tzw. całkowity koszt leasingu. Są to najczęściej - wyrażone w procentach - zsumowane wszystkie raty, pierwsza wpłata, opłaty manipulacyjne i wykup. Jest to wskaźnik, który bardzo ułatwia porównywanie ofert jednak nie zawsze pokazuje wszystko… Tym bardziej, że zdarzają się leasingodawcy, którzy nie trzymają się dobrego zwyczaju podawania w koszcie całkowitym wszystkich opłat, tylko czasami nie uwzględniają w nim, np.: wykupu lub opłat manipulacyjnych.

Zdarza się też, że oferty kilku leasingodawców mogą się różnić od siebie niuansami, które utrudniają ich porównywanie, np.: okres leasingu u jednego finansującego może wynosić 36 miesięcy (rat), podczas gdy u innego będzie to 35. Minimalne różnice mogą dotyczyć także wysokości wykupu – wówczas może dojść do sytuacji, gdzie pozornie oferta z mniejszym kosztem całkowitym będzie w rzeczywistości ofertą droższą…

Podobne rozterki mogą dotyczyć podjęcia decyzji dotyczącej wyboru wysokości opłaty wstępnej. Oferta leasingu z czynszem inicjalnym na poziomie 35% będzie miała zawsze koszt całkowity niższy od oferty z wpłatą 10 czy 15%. Nie oznacza to jednak, że koszt finansowania (koszt pożyczonego kapitału) będzie mniejszy w przypadku tej pierwszej – często jest wręcz odwrotnie.

Odpowiedzi na te wątpliwości i różnice w ofertach może dać właśnie kalkulator do porównywania ofert leasingu. Ta przydatna porównywarka uwzględnia koszt pieniądza w czasie zwracając rzeczywisty procentowy koszt finansowania w leasingu. Po skorzystaniu z kalkulatora można dowiedzieć się, która oferta jest rzeczywiście najlepsza oraz jaki wariant leasingu (z jaką wpłatą, z jakim wykupem) okaże się najkorzystniejszy.

Kalkulator (porównywarka) do pobrania

Porównywarkę wystarczy pobrać z naszego serwera oraz otworzyć na swoim komputerze. Nie zawiera ona żadnych reklam ani innych, inwazyjnych dodatków.

Tak wygląda porównywarka (kalkulator)

Porównywarka kosztów leasingu - widok aplikacji

Do pobrania wersja 32 i 64 bitowa:
Kalkulator do porównywania ofert leasingu 2.1 - pobierz >>

Kalkulator RRSO online

 Nowsze  Poza opisywaną tu porównywarką, udostępniliśmy także kalkulator online do obliczania RRSO. Czyli uzyskasz ten sam efekt bez konieczności instalowania aplikacji. Skorzystaj teraz z naszego kalkulatora i porównaj swoje oferty: Sprawdź RRSO leasingu zanim wybierzesz ofertę

Informacje dodatkowe

Wzory użyte przy tworzeniu porównywarki

Wzór na oprocentowanie rzeczywiste:

Wzór na oprocentowanie rzeczywiste

Wzór na wysokość raty miesięcznej:

Wzór na wysokość raty miesięcznej

r – oprocentowanie raty rzeczywiste (miesięczne) 
N- liczba rat (liczba miesięcy)
F – wartość końcowa (cena wykupu)
C – Zadłużenie ( wartość przedmiotu leasingu pomniejszona o wszelkie opłaty wstępne)
P - Wysokość raty (miesięcznej) 

Podziękowania dla twórcy

Kalkulator do porównywania ofert leasingu stworzył użytkownik naszego forum dyskusyjnego - Rafael22, przy pomocy także innych użytkowników forum. Wielkie podziękowania za tę praktyczną porównywarkę!

5 1 1 1 1 1 5.00 (10)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Kobiece dłonie chroniące zabawkowy samochód osobowy symbolizujące ochronę ubezpieczenia GAPUbezpieczenia GAP – poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się ubezpieczeniem GAP dla swojego samochodu? Nie wiesz co to jest, jak działa, czy to dobre rozwiązanie i czy warto z niego skorzystać? Z tego poradnika dowiesz się wszystkiego.


Dłonie chroniące symbol samochodu osobowegoJak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu?

Poznaj sposoby oszczędzania na ubezpieczeniu przy korzystaniu z leasingu. Kupuj taniej Autocasco i OC oraz GAP. Uważaj na przedłużenia polis na kolejne lata leasingu.


Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Kalkulator do porównania ofert leasingu 2.1 >

Jarosław Król

Autor: Jarosław Król

Jestem autorem tego artykułu. Publikuję na FmLeasing.pl od stycznia 2010 roku oraz jestem odpowiedzialny za wprowadzanie rozwiązań ułatiwających naszym użytkownikom korzystanie z serwisu.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Jarosław Król

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl