Analizowanie oferty leasingu

Prezentowany kalkulator jest rodzajem prostej do pobrania aplikacji, która umożliwia łatwe porównanie ofert leasingu. Wszystko dzięki temu, że pozwala on poznać rzeczywisty, a nie nominalny, koszt każdej oferty leasingowej.

Jeżeli szukasz oferty - skorzystaj z Wyszukiwarki Leasingu

Jeśli trafiłeś tu szukając łatwego sposobu na zapoznanie się z warunkami i kosztami leasingu, to proponujemy przejście bezpośrednio do Wyszukiwarki Leasingu lub skorzystanie z naszego Kalkulatora leasingowego online.

Dlaczego kalkulator do porównywania ofert?

Przede wszystkim dlatego, że służy on do porównywania ofert leasingu, a nie ich prezentacji, a konkretnie ich rzeczywistego rocznego oprocentowania - podobnie jak RRSO przy kredycie. W sieci dostępnych jest wiele aplikacji nazywanych przez ich twórców jako „leasing kalkulator”, czy „kalkulator leasingowy”, jednak służą one tak naprawdę do prezentowania ofert i z kalkulatorami mają niewiele wspólnego. Dodatkowo prezentują one jedynie uśrednione, a często nawet nierealnie optymistyczne i w praktyce niemożliwe do zrealizowania kalkulacje leasingu.

Przetestowaliśmy: Kalkulatory leasingu – ich przydatność jest wątpliwa

Po co znać rzeczywisty koszt leasingu?

Dzięki temu kalkulatorowi możliwe jest łatwe porównywanie ofert leasingu. Jaka jest jego główna zaleta? Przede wszystkim wylicza on rzeczywisty koszt finansowania. Przyjęło się, że leasingodawcy umieszczają na swoich kalkulacjach tzw. całkowity koszt leasingu. Są to najczęściej - wyrażone w procentach - zsumowane wszystkie raty, pierwsza wpłata, opłaty manipulacyjne i wykup. Jest to wskaźnik, który bardzo ułatwia porównywanie ofert jednak nie zawsze pokazuje wszystko… Tym bardziej, że zdarzają się leasingodawcy, którzy nie trzymają się dobrego zwyczaju podawania w koszcie całkowitym wszystkich opłat, tylko czasami nie uwzględniają w nim, np.: wykupu lub opłat manipulacyjnych.

Zdarza się też, że oferty kilku leasingodawców mogą się różnić od siebie niuansami, które utrudniają ich porównywanie, np.: okres leasingu u jednego finansującego może wynosić 36 miesięcy (rat), podczas gdy u innego będzie to 35. Minimalne różnice mogą dotyczyć także wysokości wykupu – wówczas może dojść do sytuacji, gdzie pozornie oferta z mniejszym kosztem całkowitym będzie w rzeczywistości ofertą droższą…

Podobne rozterki mogą dotyczyć podjęcia decyzji dotyczącej wyboru wysokości opłaty wstępnej. Oferta leasingu z czynszem inicjalnym na poziomie 35% będzie miała zawsze koszt całkowity niższy od oferty z wpłatą 10 czy 15%. Nie oznacza to jednak, że koszt finansowania (koszt pożyczonego kapitału) będzie mniejszy w przypadku tej pierwszej – często jest wręcz odwrotnie.

Odpowiedzi na te wątpliwości i różnice w ofertach może dać właśnie kalkulator do porównywania ofert leasingu. Ta przydatna porównywarka uwzględnia koszt pieniądza w czasie zwracając rzeczywisty procentowy koszt finansowania w leasingu.
Po skorzystaniu z kalkulatora można dowiedzieć się, która oferta jest rzeczywiście najlepsza oraz jaki wariant leasingu (z jaką wpłatą, z jakim wykupem) okaże się najkorzystniejszy.

Kalkulator do pobrania

Porównywarkę wystarczy pobrać z naszego serwera oraz otworzyć na swoim komputerze. Nie zawiera ona żadnych reklam ani innych, inwazyjnych dodatków.

Kalkulator prezentuje się następująco:
Leasing kalkulator 

Kalkulator jest oparty o następujące wzory:

Wzór na oprocentowanie rzeczywiste:
 

Wzór na wysokość raty miesięcznej:
 
gdzie:
r – oprocentowanie raty rzeczywiste (miesięczne) 
N- liczba rat (liczba miesięcy)
F – wartość końcowa (cena wykupu)
C – Zadłużenie ( wartość przedmiotu leasingu pomniejszona o wszelkie opłaty wstępne)
P - Wysokość raty (miesięcznej) 

Do pobrania wersja 32 i 64 bitowa:
Kalkulator do porównywania ofert leasingu 2.1 - pobierz >>

Podziękowania dla twórcy

Kalkulator do porównywania ofert leasingu stworzył użytkownik naszego forum dyskusyjnego - Rafael22, przy pomocy i dzięki praktycznym wskazówkom także innych użytkowników forum. Wielkie podziękowania za tę praktyczną aplikację!

Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl