Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Samochód w leasingu

Zdarza się, że nazwa własna jakiejś usługi lub, częściej, produktu staje się popularna i zaczyna być używana jako synonim całej grupy podobnych usług lub produktów. Zjawisko to nazywane jest pospoliceniem nazw marketingowych, a chyba najbardziej znanym tego przykładem są „adidasy”, jak wiele osób określa potocznie każde buty sportowe.

Krótko: Leasing balonowy i mobilny to jedynie nazwy handlowe

1. Leasing mobilny i balonowy to nazwy własne produktów oferowanych odpowiednio przez Getin Leasing i Getin Fleet oraz EFL.
2. Obie nazwy przyjęły się dość powszechnie jako potoczne określenie rodzajów leasingu samochodów osobowych z dużym wykupem i dodanymi usługami, np.: serwisem, wymianą opon itp.
3. Wiele innych firm leasingowych i CFM oferuje tego typu finansowanie pojazdów, jednak używa innych ich nazw handlowych lub nie nazywa ich wcale.

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Zdarza się w korespondencji z naszymi użytkownikami, że pytają nas o leasing mobilny, a czasem nawet o balonowy. W domyśle chodzi im o leasing samochodu osobowego z wysokim wykupem i ewentualnie dodanymi usługami dodatkowymi, np.: doliczoną do miesięcznej raty usługą serwisu pojazdu. Tymczasem obie te formy finansowania są tak naprawdę „zaledwie” nazwami handlowymi produktów oferowanych przez konkretnych leasingodawców

Leasing mobilny

Leasing mobilny jest produktem oferowanym od dłuższego już czasu przez Getin Leasing, a ostatnio także przez Getin Fleet, czyli spółkę z tej samej grupy kapitałowej, oferującej usługi Car Fleet Management.

W ramach leasingu mobilnego korzystający może zawrzeć umowę nawet z zerowym udziałem własnym i jednocześnie z wysoką wartością rezydualną samochodu, którego nie trzeba wykupować po zakończeniu umowy. Do rat miesięcznych doliczone są także zryczałtowane koszty serwisu w różnych wariantach (standardowy bądź rozszerzony zakres przeglądów), koszty samochodu zastępczego, ubezpieczeń itd.

Leasing balonowy

Leasing balonowy ma znacznie dłuższą, bo już kilkunastoletnią historię, a raczej miał, bo Europejski Fundusz Leasingowy, który wymyślił go na początku lat dwutysięcznych nie posługuje się już tą nazwą. Nie zmienia to faktu, że spora cześć klientów nadal kojarzy i posługuje się nią do dziś.

Nic dziwnego, bo leasing balonowy był w sumie pierwszą próbą przebicia się do świadomości polskiego przedsiębiorcy z usługą leasingu operacyjnego z wysokim wykupem. Stąd właśnie jego nazwa określająca wysoką wartość rezydualną auta jako ratę balonową, której nie ma obowiązku płacić, a zamiast tego lepiej rozpocząć kolejny leasing, nowego samochodu.

Problemy z jednolitym nazewnictwem

Jak widać z opisu, obie nazwy dotyczą usług pochodnych wynajmowi długoterminowemu, czy też full service leasingowi. Są to po trosze takie odpowiedniki „adidasów” dla branży leasingowej. W sumie nazw określających tego typu leasing jest sporo i coraz trudniej jest obecnie jakoś to wszystko uporządkować. Ostatnio na popularności zyskuje także określenie „auta na abonament”. Nie zmienia to faktu, że zarówno leasing mobilny jak i balonowy są nazwami handlowymi produktów konkretnych towarzystw leasingowych.

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl