Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Dmuchana zabawka w basenie

Czas urlopów nie omija również branży leasingowej. Chciałoby się powiedzieć, że nie ma to negatywnego wpływu na sprawność i działanie firm leasingowych, ale niestety nie zawsze tak jest. Niedogodności mogą spotkać szczególnie klientów, którzy w okresie letnim zamierzają wybrać ofertę i podpisać umowę leasingu. Jak sobie z tym radzić i przyspieszyć procedurę?

Krótko: Leasing w wakacje?

1. Czas urlopów może mieć wpływ na szybkość załatwiania leasingu w okresie wakacji.
2. Można sobie z tym poradzić, sprawnie przygotowując kompletny wniosek o leasing i dokumenty firmowe oraz monitorując pracę doradcy, a także dostawcy.
3. FmLeasing.pl działa w wakacje jak zawsze, czyli bez opóźnień pomagamy w otrzymaniu i analizie ofert polskich leasingodawców poprzez Wyszukiwarkę Leasingu.

Spis treści

  1. Czas wakacji w firmach leasingowych
  2. Jak przyśpieszyć procedurę w okresie urlopów?
  3. FmLeasing.pl działa w wakacje bez opóźnień
  4. Wakacyjny wyjazd leasingowanym samochodem za granicę

Czas wakacji w firmach leasingowych

Procedura leasingowa potrafi zająć do kilku dni, a w bardziej złożonych sytuacjach nawet dłużej – o tym, ile dokładnie piszemy tu. W tym czasie może zdarzyć się, że doradca prowadzący sprawę klienta nie zdąży doprowadzić transakcji do końca przed wyjazdem na swój urlop. Wówczas sprawę przejmie inna osoba, nie zawsze w pełni znająca bieżącą sytuację. Z pewnością może to być spore utrudnienie prowadzące do opóźnień w przebiegu procedury.

Może też zdarzyć się sytuacja odwrotna - to handlowiec prowadzący sprawę przejmie od swojego, rozpoczynającego urlop kolegi jego sprawy - przez co przybędzie mu pracy, co może również prowadzić do opóźnień.

Jak przyśpieszyć procedurę w okresie urlopów?

Tymczasem wielu przyszłych leasingobiorców, gdy tylko zdecyduje się na ofertę danej firmy leasingowej, chciałoby jak najszybciej przeprowadzić całą procedurę. Czasem jest to autentyczna potrzeba, np. konieczność odbioru maszyny w celu uruchomienia/usprawnienia produkcji, a czasem zwyczajny kaprys, np. chęć pojechania nowym samochodem na weekend nad morze. Niezależnie jakie są motywy, warto zdawać sobie sprawę, że w okresie wakacji wszelkie formalności mogą trwać odrobinę dłużej niż normalnie i dotyczy to każdej bez wyjątku firmy leasingowej.

Na szczęście można także samemu wspomóc cały proces, od przesłania wniosku i dokumentów, do odbioru przedmiotu leasingu - dotyczy to zresztą nie tylko okresu wakacji, ferii czy świąt, ale każdego innego momentu.

Co możesz zrobić, aby usprawnić procedurę załatwienia leasingu? Ułatw pracę doradcy leasingowemu w następujący sposób:

  • Prześlij wniosek i wymagane dokumenty w komplecie i za jednym razem.
  • Ustal z dostawcą (dealerem) tak wiele spraw, jak się da.
  • Przejmij na siebie kontakt z rzeczoznawcą, jeśli przedmiot finansowania wymaga wyceny.
  • Wywieraj kulturalną presję na doradcę, aby pamiętał, że zależy ci na czasie.

Rozwinięcie powyższych wskazówek znajdziesz w poradniku: Jak przyspieszyć procedurę leasingu?

FmLeasing.pl działa w wakacje bez opóźnień

Wakacyjne opóźnienia nie będą za to dotyczyły nas… Wszyscy użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu, którzy zdecydują się na leasing w wakacje będą, jak w każdym innym czasie, na bieżąco dostawać od nas wsparcie, z pomocą w ocenie i analizie ofert uzyskanych od leasingodawców włącznie.

Wakacyjny wyjazd leasingowanym samochodem za granicę

Wiele osób posiadających samochód w leasingu zastanawia się jak postępować, chcąc wyjechać nim za granicę. Czy potrzebne jest uzyskanie zgody od właściciela, czyli firmy leasingowej na wyjazd zagraniczny? Co z ubezpieczeniem OC, AC, GAP i zieloną kartą? Więcej: Samochodem w leasingu za granicę

5 1 1 1 1 1 5.00 (9)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Tablica z napisem 5 rzeczySzybki leasing - 5 wskazówek dla spieszących się

Załatwienie formalności leasingowych w ekspresowym tempie jest oczywiście możliwe, warto jednak zrozumieć jak działa ten mechanizm i przede wszystkim jak uniknąć kosztownych błędów.


Nowy samochód osobowy w fabryceAuto Leasing

Warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych u polskich leasingodawców - ten rodzaj finansowania oferuje 22 z nich. Informacja o wariantach, procedurach, okresach finansowania, wysokości wymaganego udziału własnego itp.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Wakacje i zawarcie umowy leasingu - jak sobie radzić w okresie urlopów >

Jarosław Król

Autor: Jarosław Król

Jestem autorem tego artykułu. Publikuję na FmLeasing.pl od stycznia 2010 roku oraz jestem odpowiedzialny za wprowadzanie rozwiązań ułatiwających naszym użytkownikom korzystanie z serwisu.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Jarosław Król

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl