Leasing zagraniczny

Pytanie użytkownika BalBas zadane na forum: Reprezentuję firmę z Niemiec. Mamy dużo zapytań z Polski o maszyny, które produkujemy i sprzedajemy. Dużo pytań jest czy możliwy jest leasing. Moim zdaniem jedynym wyjściem jest współpraca z firmami polskimi leasingowymi. Czy jesteście w stanie pomóc od czego zacząć?

Odpowiedź użytkownika Michael:
Takie transakcje, że dostawcą jest firma spoza granic Polski, w tym przypadku z Niemiec są dość często przeprowadzane.
Trzeba tylko pamiętać, że koszt takiej transakcji jest wyższy, bo z reguły firmy leasingowe poza kosztami rzeczywistymi takiego importu/nabycia wewnątrzwspólnotowego doliczają jeszcze swoją prowizję "za fatygę", np. 1000 - 2000 złotych.

Odpowiedź użytkownika Lui:
Warto wspomnieć, że są to też procedury długotrwałe czasowo i opłacalne przy urządzeniach lub samochodach znacznej wartości, bo jest dużo kosztów związanych ze sprowadzeniem, które podrażają leasing.

Pozostałe wypowiedzi na forum: Leasing przedmiotu bezpośrednio z Niemiec

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl