Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

3 sprawy dotyczące leasingu

Internet jest doskonałym narzędziem umożliwiającym szybkie zapoznanie się z ofertą leasingu. Przede wszystkim daje możliwość uzyskania taniego finansowania, na dobrych warunkach pod warunkiem jednak, że wiemy gdzie go szukać i jakich błędów unikać.

Krótko: Leasing przez internet

  • Internet umożliwia szybkie zapoznanie się z ofertami leasingu.
  • Jest także możliwość złożenia drogą elektroniczną wniosku i uzyskanie decyzji o finansowaniu.
  • Oferty leasingu w internecie dostępne są przez strony leasingodawców i pośredników finansowych. Tam moża zapoznać się z dokładnymi warunkami i kosztami, składając zapytanie ofertowe.
  • Wyszukiwarka Leasingu FmLeasing.pl umożliwia zapoznanie się z ofertą wielu leasingodawców, bez pośredników.
  • Ponadto użytkownicy Wyszukiwarki moga skorzystać z bezpłatnej analizy ofert i warunków umów.

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

1. Oferta leasingu i decyzja o finansowaniu przez internet

O ile sama finalizacja transakcji leasingowej odbywa się zazwyczaj w tradycyjny sposób, poprzez spotkanie z przedstawicielem wybranego leasingodawcy, o tyle samo uzyskanie oferty leasingu, a następnie złożenie wniosku i otrzymanie decyzji o przyznaniu finansowania można z powodzeniem przeprowadzić nie ruszając się sprzed komputera.

2. Gdzie w internecie szukać leasingu?

Polski internet poświęcony leasingowi można z grubsza podzielić na dwie grupy:

  • Pierwszą z nich tworzą firmy leasingowe prowadzące swoje serwisy www i umożliwiające składanie poprzez nie zapytań ofertowych przy użyciu rozbudowanych formularzy kontaktowych.
  • Drugą grupę tworzą pośrednicy, którzy działają w rozmaity sposób: jako brokerzy, agencje, platformy i porównywarki finansowe i tym podobne rozwiązania.

Oczywiście najtańszym rozwiązaniem z punktu widzenia klienta byłoby dotarcie bezpośrednio do odpowiedniego leasingodawcy i wynegocjowanie z nim satysfakcjonującego kosztu finansowania. Jednak - zwłaszcza osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z leasingu - mogą nie wiedzieć, do których konkretnie firm leasingowych warto zwrócić się, żeby uzyskać ofertę na oczekiwanych warunkach, dla sfinansowania wybranego przedmiotu (leasingodawcy mają swoje preferencje co do środków trwałych, które chcą lub których nie chcą finansować).

Ułatwieniem może być skorzystanie z propozycji wspomnianych wcześniej pośredników finansowych. Trzeba jednak pamiętać, że pośrednicy muszą doliczyć do sprzedawanego przez siebie leasingu prowizję, co przy dzisiejszym, niskim oprocentowaniu, potrafi proporcjonalnie znacznie podrożyć ofertę. Ponadto pośrednicy mają tendencję do proponowania oferty tego leasingodawcy, który z ich punktu widzenia zrealizuje transakcję najmniej bezproblemowo i wypłaci możliwie najwyższą prowizję. Interes pośrednika niestety nie zawsze jest tożsamy z interesem klienta. Dlatego korzystając z takich usług lepiej jest stosować zasadę ograniczonego zaufania, niż oczekiwać „niezależnego doradztwa.”

3. Koszt to nie wszystko. Ważne także warunki umowy

Warto podkreślić, że poszukiwanie i negocjowanie dobrej oferty leasingu nie powinno oznaczać skupienia się jedynie na jej koszcie całkowitym. Istotne są również warunki zapisane w umowie i OWUL oraz Tabeli Opłat i Prowizji. Tutaj natomiast mogą występować spore różnice w warunkach proponowanych przez poszczególnych finansujących - opisywaliśmy je jakiś czas temu: Czytaj, co podpisujesz! Umowy leasingodawców mogą znacznie różnić się od siebie.

Chcąc wychwycić te różnice czasem nie wystarczy być tylko biegłym w analizie zapisów umownych, ale także dobrze znać rynek i praktyki stosowane przez poszczególne firmy leasingowe.

Wyszukiwarka Leasingu FmLeasing.pl

Nasza Wyszukiwarka Leasingu umożliwia pozyskanie oferty leasingu przez internet, bez udziału pośredników. Wybrane firmy leasingowe same, poprzez swoich handlowców, zaprezentują swoją ofertę. Jednak to, co jest bardzo istotne, to fakt, że użytkownicy Wyszukiwarki otrzymują dodatkowo naszą analizę otrzymanych od leasingodawców ofert i warunków umów, co znacznie ułatwia wybór odpowiedniego finansującego i oferty. Wybór samodzielny - co podkreślamy - bez niczyich sugestii. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami użytkowników, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasing FmLeasing.pl.

Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl