Trudny leasing

Pytanie użytkownika jarekl z forum: "Witam mam pytanie czy leasingowany samochód można używać jako taxi? Czy firmy leasingowe wyrażają na to zgodę?"

Odpowiedzi

Nie ma żadnych formalnych przeszkód, żeby leasingować taksówkę.Trzeba jednak pamiętać, że taksówka jest generalnie samochodem dość mocno eksploatowanym, który bardzo szybko traci na wartości i nie ma szans, żeby w przypadku odsprzedaży takiego samochodu uzyskać cenę zbliżoną do pojazdów użytkowanych "normalnie".

Stąd firma leasingowa może zażądać wyższej wpłaty własnej, np.: nie mniej niż 20-25%, żeby zmniejszyć swoje ryzyko. Również preferowała będzie krótsze okresy leasingu, np.: 36-48 miesięcy w miejsce np.: 60 miesięcy.

Sam samochód, który ma być tą taksówką też powinien być, jak nie nowy, to chociaż w miarę młody...

Im te, powyższe, zmienne będą korzystniejsze dla leasingodawcy tym łatwiej będzie uzyskać leasing taxi na dobrych warunkach .Trzeba też pamiętać o ubezpieczeniu AC, które jest obowiązkiem w przypadku leasingu i które w przypadku taxi jest sporo wyższe niż dla "normalnego" samochodu.

Więcej odpowiedzi w wątku na forum: Leasing taxi (taksówki)?

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl