Publikacja dotycząca leasingu

Jeden z naszych użytkowników zadał nam pytanie w jaki sposób firmy leasingowe podchodzą do osób niepełnosprawnych. W tym przypadku chodzi o osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim. Użytkownik obawiał się, że leasingodawcy mogą patrzeć mniej przychylnym okiem podczas procedury przyznawania finansowania...

Nie spotkaliśmy się nigdy z sytuacją dyskryminowania kogokolwiek przy udzielaniu finansowania poprzez leasing tylko z uwagi na niepełnosprawność właściciela firmy bądź osób pozostających w jej zarządzie. Co więcej, analitycy często nie mają nawet takiej informacji rozpatrując wniosek.

Teoretycznie można sobie jednak wyobrazić, że handlowiec, która przygotowuje wniosek do rozpatrzenia wspomni w opisie, że wnioskujący jest osobą niepełnosprawną. Nie można wtedy wykluczyć, że analityk będzie chciał dociec jaki jest stopień niepełnosprawności i czy może mieć ona istotny, negatywny wpływ na prowadzoną działalność.

Inną sprawą natomiast może być kwestia przedmiotu leasingu. Jeżeli przedmiotem ma być samochód osobowy, który miałby być w sposób nieodwracalny przystosowany do użytkowania przez osobą niepełnosprawną, to taki fakt może mieć znaczenie przy ocenie ryzyka transakcji przez analityka.

Przerobiony pojazd staje się potencjalnie trudniej sprzedawalny w przypadku windykacji lub zwrócenia go przez leasingobiorcę.

Nie oznacza to, że taka transakcja nie mogłaby być przeprowadzona, ale leasingodawca mógłby uwarunkować podpisanie umowy od, np.: dokonania wyższej wpłaty własnej lub dokonania jakiejś formy zabezpieczenia.

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl