https://www.fmleasing.pl/porady/leasing-w-przypadku-osob-niepelnosprawnych

Jeden z naszych użytkowników zadał nam pytanie w jaki sposób firmy leasingowe podchodzą do osób niepełnosprawnych. W tym przypadku chodzi o osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim. Użytkownik obawiał się, że leasingodawcy mogą patrzeć mniej przychylnym okiem podczas procedury przyznawania finansowania...

Niepełnosprawność bez wpływu na prowadzoną działalność...

Nie spotkaliśmy się nigdy z sytuacją dyskryminowania kogokolwiek przy udzielaniu finansowania poprzez leasing tylko z uwagi na niepełnosprawność właściciela firmy bądź osób pozostających w jej zarządzie. Co więcej, analitycy często nie mają nawet takiej informacji rozpatrując wniosek.

Teoretycznie można sobie jednak wyobrazić, że handlowiec, która przygotowuje wniosek do rozpatrzenia wspomni w opisie, że wnioskujący jest osobą niepełnosprawną. Nie można wtedy wykluczyć, że analityk będzie chciał dociec jaki jest stopień niepełnosprawności i czy może mieć ona istotny, negatywny wpływ na prowadzoną działalność.

Przedmiot, np.: samochód osobowy dostosowany do osoby niepełnosprawnej a leasing

Inną sprawą natomiast może być kwestia przedmiotu leasingu. Jeżeli przedmiotem ma być samochód osobowy, który miałby być w sposób nieodwracalny przystosowany do użytkowania przez osobą niepełnosprawną, to taki fakt może mieć znaczenie przy ocenie ryzyka transakcji przez analityka. Przerobiony pojazd staje się potencjalnie trudniej sprzedawalny w przypadku windykacji lub zwrócenia go przez leasingobiorcę.

Nie oznacza to, że taka transakcja nie mogłaby być przeprowadzona, ale leasingodawca mógłby uwarunkować podpisanie umowy od, np.: dokonania wyższej wpłaty własnej lub dokonania jakiejś formy zabezpieczenia.

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

5 1 1 1 1 1 5.00 (3)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

1. Wypełnij tylko jeden formularz
2. Otrzymasz wiele ofert i naszą analizę
3. Sam wybierzesz najlepszą propozycję

Indywidualna pomoc w wyborze leasingu

Użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatną analizę otrzymanych ofert i warunków umów, co bardzo ułatwia wybór leasingu i pozwala uniknąć poważnych błędów. Sprawdź jak >

Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Niepełnosprawni oczami leasingodawców >

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Nowy samochód osobowy w fabryceAuto Leasing

Warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych u polskich leasingodawców - ten rodzaj finansowania oferuje 22 z nich. Informacja o wariantach, procedurach, okresach finansowania, wysokości wymaganego udziału własnego itp.


Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl