Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

https://www.fmleasing.pl/porady/leasing-w-przypadku-osob-niepelnosprawnych

Jeden z naszych użytkowników zadał nam pytanie w jaki sposób firmy leasingowe podchodzą do osób niepełnosprawnych. W tym przypadku chodzi o osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim. Użytkownik obawiał się, że leasingodawcy mogą patrzeć mniej przychylnym okiem podczas procedury przyznawania finansowania...

Niepełnosprawność bez wpływu na prowadzoną działalność...

Nie spotkaliśmy się nigdy z sytuacją dyskryminowania kogokolwiek przy udzielaniu finansowania poprzez leasing tylko z uwagi na niepełnosprawność właściciela firmy bądź osób pozostających w jej zarządzie. Co więcej, analitycy często nie mają nawet takiej informacji rozpatrując wniosek.

Teoretycznie można sobie jednak wyobrazić, że handlowiec, która przygotowuje wniosek do rozpatrzenia wspomni w opisie, że wnioskujący jest osobą niepełnosprawną. Nie można wtedy wykluczyć, że analityk będzie chciał dociec jaki jest stopień niepełnosprawności i czy może mieć ona istotny, negatywny wpływ na prowadzoną działalność.

Przedmiot, np.: samochód osobowy dostosowany do osoby niepełnosprawnej a leasing

Inną sprawą natomiast może być kwestia przedmiotu leasingu. Jeżeli przedmiotem ma być samochód osobowy, który miałby być w sposób nieodwracalny przystosowany do użytkowania przez osobą niepełnosprawną, to taki fakt może mieć znaczenie przy ocenie ryzyka transakcji przez analityka. Przerobiony pojazd staje się potencjalnie trudniej sprzedawalny w przypadku windykacji lub zwrócenia go przez leasingobiorcę.

Nie oznacza to, że taka transakcja nie mogłaby być przeprowadzona, ale leasingodawca mógłby uwarunkować podpisanie umowy od, np.: dokonania wyższej wpłaty własnej lub dokonania jakiejś formy zabezpieczenia.

5 1 1 1 1 1 5.00 (3)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Niepełnosprawni oczami leasingodawców >

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Nowy samochód osobowy w fabryceAuto Leasing

Warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych u polskich leasingodawców - ten rodzaj finansowania oferuje 22 z nich. Informacja o wariantach, procedurach, okresach finansowania, wysokości wymaganego udziału własnego itp.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to największy portal poświęcony leasingowi istniejący od 2009 roku. Ułatwiamy leasingobiorcom wybór finansowania oraz pomagamy ograniczać koszty związane z leasingiem
Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl