Młody leasingobiorca

Jak firmy leasingowe podchodzą do młodych przedsiębiorców? Czy młody wiek osoby prowadzącej działalność lub będącej udziałowcem lub wspólnikiem w spółce może być przeszkodą w uzyskaniu leasingu?

Jak firmy leasingowe podchodzą do młodych przedsiębiorców?

Leasingodawcy w zdecydowanej większości nie mają sformalizowanych ograniczeń w udzielaniu leasingu osobom młodym. Teoretycznie wystarczy po prostu prowadzić działalność i okazać odpowiednie dokumenty na tę okoliczność, jak wpis do ewidencji działalności gospodarczej czy KRS.

Nie ma co jednak ukrywać - leasingodawcy oceniając wniosek firmy o leasing patrzą również na wiek właściciela bądź udziałowców, czy osób pozostających w zarządzie. Młodość rządzi się swoimi prawami i wiedzą o tym także analitycy firm leasingowych. Dlatego rozpatrując wniosek o leasing mogą wydać decyzję odmowną, bądź zażądać dodatkowego zabezpieczenia, np.: poręczenia rodziców lub innych osób, zabezpieczenia na majątku, ewentualnie mogą zasugerować konieczność wniesienia większej opłaty wstępnej, np. 25 - 30%.

Nie ma tu jednej reguły… Dlatego nie da się odpowiedzieć jednoznacznie czy młody wiek właściciela może być przeszkodą w uzyskaniu przez niego leasingu. Niektóre firmy mogą takiego finansowania odmówić, jednak ostatecznie któryś z wielu leasingodawców na rynku powinien na taki leasing wyrazić zgodę.

Wiele zależy od rodzaju inwestycji

Z pewnością nie będą mieli większego problemu młodzi przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność już jakiś czas, w branży mającej potencjał i chcący leasingować przedmiot, który będzie albo ich narzędziem pracy, albo przynajmniej będzie miał znamiona przemyślanej inwestycji.
Młodzieńcy, którzy ledwie zarobili swoje pierwsze pieniądze i chcący zaopatrzyć się w używane BMW lub szybki motocykl mogą liczyć się z większymi trudnościami. Jednak ostatecznie nawet oni powinni znaleźć leasingodawcę, który podejmie to ryzyko…

Inne kwestie dotyczące finansowania dla młodych przedsiębiorców

Odpowiedzi na pytania i kwestie poruszone przez użytkowników Portalu FmLeasing.pl

Leasing i firma na córkę lub syna?

Niektórzy przedsiębiorcy dość szybko wprowadzają swoje dzieci do rodzinnego biznesu. Jest to naturalne i zrozumiałe. Zdarzają się jednak także sytuacje, że firma jest przepisywana lub wręcz zakładana od nowa na córkę lub syna, aby przedsiębiorca mógł kontynuować działalność unikając spłaty starych długów i zobowiązań, które zaciągnął. W takiej sytuacji dziecko najczęściej ma niewiele do powiedzenia i jest tylko twarzą firmy, żeby nie użyć mniej eleganckiego określenia - jest słupem. Takie rzezy także są brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku i mogą mieć negatywny wpływ na decyzję. Jednak wszystko nadal zależy od indywidualnej sytuacji, więc nie przekreśla to szansy na uzyskanie finansowania.

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl