Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Dziecko ze smoczkiem stojące w łóżeczku

Jak firmy leasingowe podchodzą do młodych przedsiębiorców? Czy młody wiek osoby prowadzącej działalność lub będącej udziałowcem lub wspólnikiem w spółce może być przeszkodą w uzyskaniu leasingu? Niestety tak, ale można sobie z tym poradzić.

KRÓTKO: Czego dowiesz się z tego artykułu?

Osoby poniżej 25 roku życia mają trudniej uzyskać leasing, co wynika z wewnętrznych procedur większości leasingodawców. Rozwiązaniem może być wyższa wpłata wstępna lub dodatkowe zabezpieczenie (np.: poręczenie rodziców). Sporo zależy także od rodzaju prowadzonej działalności i przedmiotu, który ma być wzięty w leasing.

Spis treści

Jak firmy leasingowe podchodzą do młodych przedsiębiorców?

Teoretycznie, aby otrzymać leasing wystarczy „tylko” prowadzić działalność, a takową w Polsce może założyć w zasadzie każdy, kto ukończył 18 lat. Trochę inaczej patrzą na to jednak instytucje finansowe, w tym firmy leasingowe. Dla wielu z nich dopiero po 25 roku życia przedsiębiorca zyskuje na wiarygodności. Dlatego większość leasingodawców unika finansowania przedsiębiorców, którzy nie skończyli jeszcze 25 lat i jest to zazwyczaj zapisane w wewnętrznych procedurach.

Jak uzyskać leasing poniżej 25 roku życia?

Jak wspomnieliśmy, finansujący oceniając wniosek o leasing, biorą pod uwagę także wiek właściciela firmy bądź udziałowców, czy osób pozostających w zarządzie. Nie oznacza to jednak, że osoby poniżej 25 roku życia definitywnie nie uzyskają finansowania w postaci leasingu. Jednak zazwyczaj konieczne będzie spełnienie trochę ostrzejszych wymogów dotyczących zabezpieczenia ryzyka transakcji. Mogą to być, np.:

  • wyższa opłata wstępna, np.: 25-30% ceny przedmiotu leasingu
  • poręczenie osób trzecich, które ukończyły 25 rok życia (najczęściej wystarczające jest poręczenie przez rodziców, którzy nie mają złej historii kredytowej).

Wiele zależy od rodzaju prowadzonej działalności i inwestycji

Nie ma tu jednej reguły, dlatego nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, na jaki rodzaj działalności leasingodawcy patrzą bardziej przychylnym okiem... Z pewnością jednak łatwiej będą mieli młodzi przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność już jakiś czas, w branży mającej potencjał, wykonują usługi na rzecz poważnych kontrahentów lub są na tzw. samozatrudnieniu.

Znaczenie ma także rodzaj środka trwałego jaki „młodzieniec” chciałby sfinansować. Inaczej jest, jeśli w leasing ma być brane tzw. narzędzie pracy, np.: pojazd dostawczy lub osobowy niezbędny do pracy, a inaczej jeśli auto sportowe lub szybki motocykl…

Jednak ostatecznie każdy powinien znaleźć leasingodawcę, który podejmie ryzyko udzielenia finansowania młodemu przedsiębiorcy, co najwyżej – jak napisaliśmy wcześniej – konieczne będzie dodatkowe zabezpieczenie ryzyka transakcji.

Inne kwestie dotyczące finansowania dla młodych przedsiębiorców

Odpowiedzi na pytania i kwestie poruszone przez użytkowników Portalu FmLeasing.pl

Leasing i firma na córkę lub syna?

Niektórzy przedsiębiorcy dość szybko wprowadzają swoje dzieci do rodzinnego biznesu. Jest to naturalne i zrozumiałe. Zdarzają się jednak także sytuacje, że firma jest przepisywana lub wręcz zakładana od nowa na córkę lub syna, aby przedsiębiorca mógł kontynuować działalność unikając spłaty starych długów i zobowiązań, które zaciągnął. W takiej sytuacji dziecko najczęściej ma niewiele do powiedzenia i jest tylko twarzą firmy. Takie rzezy także są brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku i mogą mieć negatywny wpływ na decyzję. Jednak wszystko nadal zależy od indywidualnej sytuacji, więc nie przekreśla to szansy na uzyskanie finansowania.

5 1 1 1 1 1 5.00 (1)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Czy wiek przedsiębiorcy ma znaczenie przy leasingu? >

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Kobieta rysująca biznes planLeasing dla nowych firm rozpoczynających działalność

Leasing dla nowych firm jest możliwy, jednak nie zawsze jest to proste. Firm, która dopiero rozpoczyna swoją działalność, może zawrzeć umowę, ale tylko wybranych środków trwałych, ewentualnie powinna przedstawić dodatkowe zabezpieczenie.


ZegarIle trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu?

Podajemy przybliżony czas trwania wszystkich formalności (od złożenia wniosku do wydania przedmiotu) oraz jak one wyglądają w praktyce u większości polskich leasingodawców.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Nowy samochód osobowy w fabryceAuto Leasing

Warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych u polskich leasingodawców - ten rodzaj finansowania oferuje 22 z nich. Informacja o wariantach, procedurach, okresach finansowania, wysokości wymaganego udziału własnego itp.


Drewniany samochód zabawkaJak zacząć jeździć samochodem o połowę droższym w ciągu 3 lat?

Weź samochód w leasing, wykup go i sprzedaj. Kolejny będziesz mógł wziąć nawet o połowę droższy nie płacąc więcej za ratę. Sprawdź jak…


Michał Krupiński

Autor: Michał Krupiński

Jestem autorem tego artykułu. W branży leasingowej działam od 2000 roku, co – jak łatwo policzyć – daje ponad 20-letnie doświadczenie. Od 2009 jestem wydawcą i współzałożycielem serwisu FmLeasing.pl.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Michał Krupiński

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl