Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Samochód w leasingu i montaż haka holowniczego

Hak holowniczy w samochodzie osobowym przydaje się nie tylko do ciągnięcia przyczepy, ale jest bardzo wygodnym rozwiązaniem umożliwiającym montaż bagażników rowerowych. Nic dziwnego, że coraz więcej właścicieli osobówek decyduje się na zamontowanie haka w swoim pojeździe. W przypadku samochodów będących przedmiotem leasingu nie może się to jednak odbyć bez wiedzy leasingodawcy.

Wystąpienie o zgodę finansującego

Przed zamontowaniem haka holowniczego w samochodzie, należy wystąpić o zgodę na taką modyfikację do leasingodawcy. Firmy leasingowe dysponują zazwyczaj gotowymi wzorami wniosków o wydanie zgody, które należy wypełnić, podpisać i wysłać pocztą, e-mailem lub faksem.

Po uzyskaniu zgody należy dokonać montażu haka, a następnie udać się do stacji kontroli pojazdów w celu  wykonania badania technicznego.

Adnotacja w dowodzie rejestracyjnym

Posiadając już pokwitowanie z badania technicznego samochodu z zamontowanym hakiem, należy przesłać je wraz z dowodem rejestracyjnym do firmy leasingowej.

Wówczas upoważniony pracownik finansującego udaje się do Wydziału Komunikacji w miejscu zarejestrowania pojazdu, w celu dokonania w dowodzie rejestracyjnym adnotacji o zamontowanym haku holowniczym.

Koszty: montaż + opłata manipulacyjna

Koszt montażu haka ponosi oczywiście leasingobiorca. Ponadto leasingodawcy naliczają opłatę manipulacyjną za wydanie zgody na montaż haka i dokonanie wpisu w dowodzie rejestracyjnym. Wynosi ona najczęściej 100 - 200 złotych.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Opłaty dodatkowe w leasingu oraz Montaż instalacji gazowej LPG w leasingowanym samochodzie

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl