Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Mężczyzna pokazuje zawartość Iphona

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego, a konkretniej jest najlepsza tylko dla określonych klientów. Dla innych lepsza będzie inna… Dlatego wskazanie najlepszego polskiego leasingodawcy jest w praktyce niewykonalne. Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.

Krótko: Sposób, żeby wybrać najlepszą firmę leasingową

Nie wiesz, gdzie wziąć leasing? Najskuteczniejszy sposób, żeby wybrać najlepszą dla siebie ofertę dobrego i renomowanego leasingodawcy to bycie świadomym klientem. W przypadku leasingu nie jest to trudne. Wystarczy zebrać z rynku kilka propozycji i je przeanalizować. Możemy w tym pomóc, a Ty sam podejmiesz decyzję.

Spis treści

 1. Co to znaczy „najlepsza firma leasingowa”?
 2. Najtańsza nie znaczy najlepsza
 3. Cechy najlepszych firm leasingowych
 4. Firmy leasingowe – dobre, przeciętne i złe
 5. Samodzielnie wybierz najlepszą firmę leasingową
 6. Decyzja – gdzie wziąć leasing?

Co to znaczy „najlepsza firma leasingowa”?

Co to znaczy, że dana firma jest najlepsza? Dla każdego będzie to oznaczało coś innego, bo każdy ma trochę inne oczekiwania. Jednemu będzie zależało, żeby szybko otrzymać finansowanie, najlepiej w procedurze uproszczonej i bez szczegółowego badania zdolności kredytowej. Z kolei dla kogoś innego priorytetem będą określone warunki umowne albo możliwość przeprowadzenia trochę bardziej złożonej transakcji, np.: leasing nietypowej maszyny lub pojazdu od sprzedawcy z zagranicy.

Nie da się przyłożyć jednej miary, dzięki której uda się określić, że akurat ta lub inna firma leasingowa zasłuży na miano najlepszej, dlatego, że różne są nie tylko wymagania, ale także potencjały przedsiębiorców korzystających z leasingu. Ponadto poszczególni leasingodawcy także mają swoje „preferencje”, np.: nastawiają się na obsługę danej branży lub branż, oraz odmienną ofertę, np.: finansują głównie maszyny i urządzenia, a nie finansują samochodów lub odwrotnie.

Ciężko jest uśrednić i wskazać najlepsze rozwiązanie dla każdego, bo to trochę tak jakby próbować pogodzić oczekiwania osoby chcącej mieć samochód sportowy z kimś, kto potrzebuje auta dostawczego i uznać, że wobec tego najlepszy dla obydwu będzie SUV.

Najtańsza nie znaczy najlepsza

Jednak jest wspólna cecha, która jest niezbędna, aby móc uznać daną firmę za należącą do grona najlepszych. Jest nią  niski koszt finansowania. Dobra firma leasingowa powinna mieć tanią ofertę – to oczywiste. Jednak i tu warto podkreślić, że niekoniecznie najlepszą firmą leasingową będzie ta, która w danym momencie zaoferuje najtańsze finansowanie. Niski koszt całkowity jest ważny, ale to zdecydowanie nie wszystko – poniżej znajdziesz listę cech, które powinien mieć dobry leasingodawca.

Cechy najlepszych firm leasingowych

 • niski koszt finansowania
 • rozsądny koszt proponowanych ubezpieczeń
 • ułatwienia dla klientów chcących korzystać z własnej oferty ubezpieczeniowej
 • partnerska umowa/OWUL
 • opłaty w TOiP niższe od przeciętnej rynkowej
 • sprawna obsługa klienta (m.in.: szybkie zawarcie umowy, likwidacja szkód, niezwłoczne wprowadzanie zmian w harmonogramie i umowie w tym dokonywanie cesji leasingu, łatwy kontakt z infolinią, decyzyjność, przejrzysta procedura wykupu)

Rozwinięcie znajdziesz w: Jaki Leasing Jest Najkorzystniejszy? Megaporadnik

Firmy leasingowe – dobre, przeciętne i złe

Firmy leasingowe można w uproszczeniu podzielić na trzy grupy – dobre, przeciętne i złe.

Dobre powstały, żeby oferować dobrą jakościowo usługę i zarabiać na zadowoleniu klienta.

Złe funkcjonują, żeby maksymalizować zysk kosztem klienta raz złapanego w swoje sidła.

Przeciętne to cała reszta, która nie wyróżnia się niczym szczególnym, tzn. może niekoniecznie przykłada się do zadowolenia klienta, ale przynajmniej nie utrudnia mu życia systemowo.

Na marginesie, radzimy ostrożnie i z dystansem podchodzić do opinii o leasingodawcach i różnych rankingów dostępnych w internecie. W dużym skrócie wiarygodność jednych i drugich jest często dyskusyjna. Tematowi opinii poświęciliśmy już kiedyś oddzielny artykuł, a tu trochę więcej o nie zawsze uczciwych rankingach.

Symbol żarówkiCzy wiesz, że po skorzystaniu z Wyszukiwarki Leasingu otrzymasz bezpłatną analizę, z której dowiesz się, do której grupy (dobra, zła, przeciętna) należą interesujący Cię leasingodawcy. Czytaj dalej...

Samodzielnie wybierz najlepszą firmę leasingową

Najlepiej jest za każdym razem samemu porównywać co najmniej kilka dostępnych ofert leasingu na polskim rynku. Nie jest to trudne, nie jest czasochłonne i niepotrzebna jest do tego olbrzymia wiedza. Jest to o tyle wskazane, że oferta firm leasingowych również ewoluuje. Wprowadzają one coraz więcej usług, poprawiają obsługę klienta, modyfikują warunki umów itd. Firma leasingowa, która niedawno była najlepsza czy najtańsza niekoniecznie będzie taką teraz, a tym bardziej za jakiś czas. I vice versa – firmy teoretycznie gorsze też się „podciągają”.

Dlatego wybór leasingodawcy najlepiej zacznij od przesłania zapytania ofertowego do co najmniej kilku leasingodawców, a następnie porównaj ich oferty. Pomocna w tym będzie nasza Wyszukiwarka Leasingu, która jest najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty bezpośrednio (bez pośredników) od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.

Decyzja – gdzie wziąć leasing?

Co powinieneś zrobić, jeśli uzyskałeś już kilka ofert do porównania, ale nadal nie jesteś pewien, gdzie wziąć leasing – w sensie, który leasingodawca jest tym, z którego usług warto skorzystać, a który jest tym, którego najlepiej unikać (np.: stosuje niepartnerskie zapisy umowne, nalicza wysokie opłaty dodatkowe itp.).

Oferty, które otrzymałeś, możesz przesłać do nas w celu ich analizy. Dla użytkowników Wyszukiwarki jest ona robiona bezpłatnie i ułatwi Ci świadomy wybór najlepszej oferty i najlepszej firmy leasingowej, bo nie tylko analizujemy warunki i obliczamy rzeczywiste koszty, ale także przekazujemy naszą opinię o każdym leasingodawcy, co bardzo ułatwia zorientowanie się, która firma jest warta uwagi, a którą najlepiej omijać. Tutaj informacja, jak wygląda nasza analiza, a tu opinie osób, które skorzystały z naszej pomocy.

Kciuk w górę„Serdeczne podziękowania za wykonane analizy, bardzo mi to pomogło, dzięki Wam mogłem jakoś spokojniej podjąć decyzję o wyborze leasingu. Dobrze, że istniejecie. Poruszanie się w dzisiejszym świecie finansowym to jak droga przez gęsty las i wymaga dobrego przewodnika, którym byliście dla mnie. Dziękuję.”

4.6896551724138 1 1 1 1 1 4.69 (29)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Wyniki finansowe na monitorze komputeraRankingi firm leasingowych

Wszystkie rankingi leasingodawców, które ukazały się na FmLeasng.pl od 2009 do 2020 roku, aktualizowane co kwartał oraz branżowe statystyki sprzedaży.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Nowy samochód osobowy w fabryceAuto Leasing

Warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych u polskich leasingodawców - ten rodzaj finansowania oferuje 22 z nich. Informacja o wariantach, procedurach, okresach finansowania, wysokości wymaganego udziału własnego itp.


Dłonie chroniące symbol samochodu osobowegoJak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu?

Poznaj sposoby oszczędzania na ubezpieczeniu przy korzystaniu z leasingu. Kupuj taniej Autocasco i OC oraz GAP. Uważaj na przedłużenia polis na kolejne lata leasingu.


Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Który leasingodawca (firma) jest najlepszy? Gdzie wziąć leasing? >

Michał Krupiński

Autor: Michał Krupiński

Jestem autorem tego artykułu. W branży leasingowej działam od 2000 roku, co – jak łatwo policzyć – daje ponad 20-letnie doświadczenie. Od 2009 jestem wydawcą i współzałożycielem serwisu FmLeasing.pl.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Michał Krupiński

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl