Laptop używany do wyszukiwania

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące symbol samochodu osobowego

Ubezpieczenie GAP

Kup dobry i tańszy GAP fakturowy. U nas kupujesz ze zniżką – sprawdź cennik

Samochody w salonie

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Mężczyzna pokazuje zawartość Iphona

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego, a konkretniej jest najlepsza tylko dla określonych klientów. Dla innych lepsza będzie inna… Dlatego wskazanie najlepszego polskiego leasingodawcy jest w praktyce niewykonalne. Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.

Krótko: Sposób, żeby wybrać najlepszą firmę leasingową

Nie wiesz, gdzie wziąć leasing? Najskuteczniejszy sposób, żeby wybrać najlepszą dla siebie ofertę dobrego i renomowanego leasingodawcy to bycie świadomym klientem. W przypadku leasingu nie jest to trudne. Wystarczy zebrać z rynku kilka propozycji i je przeanalizować. Możemy w tym pomóc, a ty sam podejmiesz decyzję.

Spis treści

Co to znaczy „najlepsza”?

Co to znaczy, że dana firma jest najlepsza? Dla każdego będzie to oznaczało coś innego, bo każdy ma trochę inne oczekiwania. Jednemu będzie zależało, żeby szybko otrzymać finansowanie, najlepiej w procedurze uproszczonej i bez szczegółowego badania zdolności kredytowej. Z kolei dla kogoś innego priorytetem będą określone warunki umowne albo możliwość przeprowadzenia trochę bardziej złożonej transakcji, np.: leasing nietypowej maszyny lub pojazdu od sprzedawcy zza granicy.

Nie da się przyłożyć jednej miary, dzięki której uda się określić, że akurat ta lub inna firma leasingowa zasłuży na miano najlepszej. Każdy „przypadek” trzeba rozpatrywać bardzo indywidualnie, dlatego, że różne są nie tylko wymagania, ale także potencjały przedsiębiorców chcących skorzystać z leasingu.

Więc po jednej stronie mamy zróżnicowane oczekiwania ze strony klientów, a z drugiej różnorodną ofertę po stronie firm leasingowych, np.: są takie, które nastawiają się na obsługę danej branży lub branż, wreszcie preferują jedne środki trwałe, a nie finansują innych i odwrotnie.

Nie da się tego uśrednić i wskazać najlepszego rozwiązania, bo to trochę tak jakby próbować pogodzić oczekiwania osoby chcącej mieć samochód sportowy z kimś, kto potrzebuje auta dostawczego i powiedzieć im, że wobec tego najlepszy dla obydwu będzie SUV.

Najtańsza nie znaczy najlepsza

Jest jednak wspólna cecha, która jest niezbędna, aby móc uznać daną firmę jako pretendującą do grona najlepszych. Jest to oczywiście niski koszt finansowania. Jednak i tu warto podkreślić, że niekoniecznie najlepszą firmą leasingową będzie ta, która w danym momencie zaoferuje najtańszą ofertę leasingu. Niski koszt całkowity to zdecydowanie nie wszystko, co należy brać pod uwagę.

Na zadowolenie leasingobiorcy będzie składać się nie tylko to, że oferta była tania, ale również to w jaki sposób przebiegają formalności związane z zawarciem umowy leasingu. Czy pracownicy firmy są kompetentni, w jaki sposób przebiega obsługa posprzedażna, np.: likwidacja szkód itd. Wreszcie jakie są warunki umowne oraz wysokość i zasady naliczania opłat dodatkowych.

"Niezależni doradcy" polecają firmy, które im płacą

Niestety nie warto także zdawać się na pomoc firm pośredniczących, które nazywają się niezależnymi doradcami, brokerami itp. Firmy tego typu nie reprezentują interesu klienta, ponieważ pobierają prowizję od firm leasingowych. Wskazują więc te firmy, gdzie możliwie najwięcej zarobią w jak najprostszy sposób, co w praktyce sprowadza się do tego, że wszyscy obecnie polecają dwie firmy, z których zwłaszcza jedna zasługuje na miano jednej z najgorszych (pomimo tego, że ma dość tanią ofertę).

Dowiedz się więcej: Wątpliwa atrakcyjność leasingu oferowanego u dealerów i w komisach

Jak wybrać najlepszą firmę leasingową?

Najlepiej jest za każdym razem samemu porównywać co najmniej kilka dostępnych ofert leasingu na polskim rynku. Nie jest to trudne, nie jest czasochłonne i nie potrzebna jest do tego olbrzymia wiedza. Jest to o tyle wskazane, że oferta firm leasingowych również ewoluuje. Wprowadzają one coraz więcej usług, poprawiają obsługę klienta, modyfikują warunki umów itd. Firma leasingowa, która niedawno była najlepsza czy najtańsza niekoniecznie będzie taką teraz, a tym bardziej za jakiś czas. I vice versa – firmy teoretycznie gorsze też się „podciągają”.

Dlatego wybór leasingodawcy najlepiej zacząć od przesłania zapytania ofertowego do co najmniej kilku leasingodawców, a następnie porównać ich oferty. Pomocna w tym będzie nasza Wyszukiwarka Leasingu, która jest najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty bezpośrednio (bez pośredników) od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.

Gdzie wziąć leasing?

Załóżmy, że uzyskałeś już kilka ofert do porównania, ale nadal nie jesteś pewien, gdzie wziąć leasing – w sensie, który leasingodawca jest tym, z którego usług warto skorzystać, a który jest tym, którego najlepiej unikać (np.: stosuje niepartnerskie zapisy umowne, nalicza wysokie opłaty dodatkowe itp.).

Wtedy oferty, które otrzymałeś możesz przesłać do nas w celu ich analizy. Dla użytkowników Wyszukiwarki jest ona robiona bezpłatnie. W ten sposób można świadomie samemu wybrać najlepszą ofertę i najlepszą firmę leasingową, bo nie tylko analizujemy warunki i obliczamy rzeczywiste koszty, ale także przekazujemy naszą opinię o każdym leasingodawcy, co bardzo ułatwia zorientowanie się, która firma jest warta uwagi, a którą najlepiej omijać. Tutaj informacja, jak wygląda nasza analiza, a tu opinie osób, które skorzystały z naszej pomocy.

Firmy leasingowe - opinie i rankingi

Dodatkowa rada w ramach uzupełnienia do niniejszego artykułu: Radzimy ostrożnie i z dystansem podchodzić do opinii o leasingodawcach i różnych rankingów dostępnych w internecie. W dużym skrócie (bo jest to zbyt obszerne zagadnienie, żeby opisywać je w jednym materiale) wiarygodność jednych i drugich jest często dyskusyjna. Tematowi opinii poświęciliśmy już kiedyś oddzielny artykuł, a tu trochę więcej o nie zawsze uczciwych rankingach.

Firmy leasingowe można w uproszczeniu podzielić na dwie grupy – jedną tworzą dobre, a drugą złe. Jedne powstały, żeby oferować dobrą jakościowo usługę i zarabiać na zadowoleniu klienta, a drugie powstały po to, żeby maksymalizować zysk kosztem klienta raz złapanego w swoje sidła. Oczywiście jest to pewnego rodzaju uproszczenie, bo ten podział nie jest czarno-biały, jest tu miejsce także na różne odcienie szarości, a co więcej, są firmy, które z czasem zmieniają swoją strategię i stają się lepsze… albo gorsze. O takich szczegółach i niuansach informujemy oczywiście naszych użytkowników, którzy korzystają z Wyszukiwarki Leasingu, aby wiedzieli czego mogą się spodziewać po podpisaniu umowy.

OpiniaSerdeczne podziękowania za wykonane analizy, bardzo mi to pomogło, dzięki Wam mogłem jakoś spokojniej podjąć decyzję o wyborze leasingu. Dobrze, że istniejecie. Poruszanie się w dzisiejszym świecie finansowym to jak droga przez gęsty las i wymaga dobrego przewodnika, którym byliście dla mnie. Dziękuję.

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

4.3571428571429 1 1 1 1 1 4.36 (14)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

1. Wypełnij tylko jeden formularz
2. Otrzymasz wiele ofert i naszą analizę
3. Sam wybierzesz najlepszą propozycję

Indywidualna pomoc w wyborze leasingu

Użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatną analizę otrzymanych ofert i warunków umów, co bardzo ułatwia wybór leasingu i pozwala uniknąć poważnych błędów. Sprawdź jak >

Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Który leasingodawca (firma) jest najlepszy? Gdzie wziąć leasing? >

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Wyniki finansowe na monitorze komputeraRankingi firm leasingowych

Wszystkie rankingi leasingodawców, które ukazały się na FmLeasng.pl od 2009 do 2020 roku, aktualizowane co kwartał oraz branżowe statystyki sprzedaży.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Nowy samochód osobowy w fabryceAuto Leasing

Warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych u polskich leasingodawców - ten rodzaj finansowania oferuje 22 z nich. Informacja o wariantach, procedurach, okresach finansowania, wysokości wymaganego udziału własnego itp.


Kalkulator i arkuszJak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

Leasingodawcy preferują, żeby leasingobiorcy korzystali z ich oferty ubezpieczenia. Jednak warto sprawdzić i porównać warunki z konkurencyjnymi propozycjami, żeby nie przepłacić za polisę.


Michał Krupiński

Autor: Michał Krupiński

Jestem autorem tego artykułu. W branży leasingowej działam od 2000 roku, co – jak łatwo policzyć – daje ponad 20-letnie doświadczenie. Od 2009 jestem wydawcą i współzałożycielem serwisu FmLeasing.pl.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Michał Krupiński

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl