Najlepsza firma leasingowa.

Najlepsza firma leasingowa. Czy jest szansa wskazać, która z firm leasingowych działających na polskim rynku jest najlepsza? Nie da się przyłożyć jednej miary, dzięki której uda się określić, że akurat ta, a nie inna firma leasingowa jest najlepsza. Każdy „przypadek” trzeba rozpatrywać bardzo indywidualnie, dlatego, że różne są nie tylko wymagania, ale także potencjały przedsiębiorców chcących skorzystać z leasingu.

Krótko: Sposób, żeby wybrać najlepszą ofertę leasingu

Najskuteczniejszy sposób, żeby wybrać najlepszą dla siebie ofertę leasingu dobrego i renomowanego leasingodawcy to bycie świadomym klientem. W przypadku leasingu nie jest to trudne.

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Podobnie same firmy leasingowe mają zróżnicowaną ofertę, kierując ją do różnych grup odbiorców, nastawiając się bardziej na obsługę danej branży lub branż, wreszcie preferują dane środki trwałe (np. samochody), a nie tolerują innych (np. sprzętu IT).

Najtańsza nie znaczy najlepsza

Warto też zaznaczyć, że niekoniecznie najlepszą firmą leasingową będzie ta, która w danym momencie zaoferuje najtańszą ofertę leasingu. Niski koszt całkowity to nie wszystko.

Na zadowolenie leasingobiorcy będzie składać się nie tylko to, że oferta była tania, ale również to w jaki sposób przebiegają formalności związane z zawarciem umowy leasingu. Czy pracownicy firmy są kompetentni, w jaki sposób przebiega obsługa posprzedażna, np. likwidacja szkód, itd.

"Niezależni doradcy" nie pomogą

Niestety nie można też w tym względzie zdać się na firmy pośredniczące, którzy mienią się niezależnymi doradcami. Firmy tego typu nie reprezentują interesu klienta, ponieważ pobierają prowizję od firm leasingowych. Wskazują więc te firmy, gdzie możliwie najwięcej zarobią w jak najprostszy sposób.

Dowiedz się więcej: Wątpliwa atrakcyjność leasingu oferowanego u dealerów i w komisach

Jak wybrać najlepszą firmę leasingową?

Jesteśmy zdania, że najlepiej jest za każdym razem samemu porównywać co najmniej kilka dostępnych ofert leasingu na polskim rynku. Nie jest to trudne, nie jest czasochłonne i nie potrzebna jest do tego tajemna wiedza. Jest to o tyle wskazane, że oferta firm leasingowych również ewoluuje. Wprowadzają one coraz więcej usług, poprawiają obsługę klienta, modyfikują warunki umów itd. Firma leasingowa, która „wczoraj” była najlepsza, czy najtańsza niekoniecznie będzie taką „dziś”, „jutro”, a tym bardziej „pojutrze”. I vice versa – firmy teoretycznie gorsze też się „podciągają”.

Dlatego warto przesłać zapytanie ofertowe do conajmniej kilku leasingodawców, a następnie porównać ich oferty. Z pomocą w wyborze może przyjść nasza Wyszukiwarka Leasingu, która jest najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty bezpośrednio (bez pośredników) od wielu dobrze ocenianych leasingodawców. Otrzymane dzięki Wyszukiwarce oferty można następnie przesłać do nas w celu ich analizy. W ten sposób można świadomie samemu wybrać najlepszą ofertę i najlepszą firmę leasingową.

Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z naszej Wyszukiwarki Leasingu otrzymują od nas bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

20 paź
Tych reklam nie zobaczysz w polskiej TV. Samochód stanie się usługą
19 paź
Już dwie Tesle na polskich drogach są „od nas”
18 paź
Audi dla biznesu na FmLeasing.pl
18 paź
Najnowsze wydanie zestawienia ofert Auto-Abonamentowych
13 paź
Po co wymyślono auta w abonamencie?
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl