Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Podstawy leasingu

Stowarzyszenie Leasingobiorców "Fair Business" powstało w 2005 roku stawiając sobie za cel ochronę małych i średnich firm korzystających lub mających zamiar korzystać z leasingu. Stowarzyszenie stara się pomagać w sporach leasingobiorców z firmami leasingowymi, piętnować patologię i wskazywać na leasingodawców, którzy stosują nieuczciwe praktyki.

Stowarzyszenie próbuje również wpłynąć na rozwiązania prawne, mające na celu lepszą ochronę interesów leasingobiorców. Taką inicjatywą jest propozycja regulacji w Kodeksie Cywilnym spraw związanych z rozliczeniem umowy leasingu. Proponowane zmiany mają, w założeniu, uniemożliwić ewentualność niekorzystnego sposobu rozliczania umów leasingu w przypadku ich wypowiedzenia z winy leasingobiorcy.
Stowarzyszenie chce tym samym systemowo wykluczyć zdarzające się sytuacje, kiedy zaległości i zobowiązania z tytułu wypowiedzianej umowy nie są pomniejszane o kwotę, którą uzyskał leasingodawca w drodze sprzedaży odebranego przedmiotu leasingu.

Inicjatywa powstania stowarzyszenia leasingobiorców jest pewnego rodzaju krokiem w kierunku równouprawnienia stron umowy leasingu. Szczególnie małe i średnie firmy mają często ograniczoną możliwość równej walki z prawną "machiną" ogromnych instytucji finansowych, jakimi jest zdecydowana większość firm leasingowych.

Ta równowaga stron powinna być zresztą w interesie samych firm leasingowych, które nie zawsze opierają się pokusie skorzystania ze swojej, znacznie silniejszej pozycji niż ogromna większość drobnych leasingobiorców.

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl