Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Podstawy leasingu

Chcąc przybliżyć organizacje i stowarzyszenia związane z branżą leasingową, zarówno reprezentujące interesy leasingodawców jak i leasingobiorców, zaczynamy od największej, najstarszej i najbardziej znanej. Związek Polskiego Leasingu, bo o nim mowa jest organizacją branżową zrzeszającą firmy leasingowe oraz Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

ZPL powstał w 1994 roku jako "Konferencja Przedsiębiorstw Leasingowych w Polsce - Związek Pracodawców". W 2003 roku nazwę zmieniono na Związek Przedsiębiorstw Leasingowych, a w 2008 roku, kiedy do związku przystąpił PZWLP, na obecną – Związek Polskiego Leasingu.

ZPL powołany został aby reprezentować interesy swoich członków. Obecnie (stan na luty 2010) są nimi 34 firmy leasingowe oraz PZWLP.
Związek reprezentuje interesy branży leasingowej wobec organów administracji publicznej i samorządowej. Współpracuje z innymi organizacjami branżowymi, takimi jak Związek Banków Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan". ZPL jest członkiem Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa i Transparentności Obrotu Gospodarczego, Koalicji Polskich Środowisk Finansowych na Rzecz Absorpcji Funduszy UE, uczestniczy w pracach Rady Rozwoju Rynków Finansowych (przy Ministerstwie Finansów) i uczestniczy w pracach grup i zespołów roboczych przygotowujących i opiniujących projekty regulacji prawnych dotyczących branży leasingowej.

Związek Polskiego Leasingu podejmuje się również zadań edukacyjnych i promujących leasing oraz prowadzi szczegółowe statystyki, które kwartalnie pokazują obraz rynku leasingu jako całości oraz wyniki sprzedaży poszczególnych członków związku.
Warto dodać, że ZPL jest członkiem Leaseurope, działającej od 1972 roku organizacji zrzeszającej obecnie 46 związków branży leasingowej z 33 krajów Europy.

Przynależność do związku niewątpliwie podnosi wiarygodność jej członków (firm leasingowych) w oczach przedsiębiorców i klientów.

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl