Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Wybór przedmiotu leasingu

Są osoby, które mają trochę mylne wyobrażenie o leasingu w kwestii wyboru środka trwałego do finansowania.

Klient odpowiedzialny za wybór przedmiotu

Leasing w zasadzie niczym nie różni się od kredytu jeżeli chodzi o wybór przedmiotu do finansowania. To klient (przyszły leasingobiorca) powinien udać się do dealera, czy komisu i wybrać interesujący go samochód, maszynę, urządzenie czy inny środek trwały. Dopiero po uzgodnieniu ze sprzedawcą ceny, warunków zamówienia i dostawy oraz ewentualnych rabatów, powinien zwrócić się do firmy leasingowej o przyznanie finansowania i zawarcie umowy leasingu.

Oczywiście czynności te - czyli negocjacje z dostawcą i leasingodawcą - można prowadzić także równolegle. Czasem także przedsiębiorcy zależy na uzyskaniu promesy przyznania leasingu zanim zdecyduje się złożyć zamówienie u dostawcy.

Nie zmienia to jednak faktu, że to klient zainteresowany leasingiem jest odpowiedzialny za wybór przedmiotu.

Leasing nie jest wypożyczalnią

Tymczasem części osób wydaje się, że firma leasingowa jest swojego rodzaju wypożyczalnią, która posiada jakiś, ograniczony wachlarz samochodów czy urządzeń przeznaczonych do „wyleasingowania”

Stąd do firm leasingowych często trafiają zapytania ofertowe o treści, np.: „interesuje mnie kombi do 50 tysięcy netto, diesel” albo „chcę wyleasingować koparko-ładowarkę, maksymalnie 4-letnią, producent obojętny”, itd.

Mało konkretne zapytania ofertowe ignorowane

Tymczasem handlowcy firm leasingowych zapytania tego typu najczęściej ignorują. Brutalnie rzecz ujmując, doświadczenie uczy, że z tak mało konkretnego i niezorientowanego klienta chleba i tak nie będzie.

Handlowiec firmy leasingowej nie wyręczy cię

Oczywiście część osób uważa (i często słusznie), że firmy leasingowe posiadają dobre rozeznanie w ofercie, np.: dealerów samochodów, a czasem mają nawet jakieś dodatkowe zniżki. Dlatego często życzą sobie, żeby to przedstawiciel leasingodawcy przygotował nie tylko ofertę leasingu, ale także propozycję cenową samochodów.

Niestety handlowiec, który ma ograniczony czas i narzucony budżet do wykonania, rzadko kiedy będzie zainteresowany poświęcaniem czasu mało zdecydowanemu klientowi. Nawet jeżeli to zrobi, to często na odczepnego…

Trochę inaczej w przypadku wynajmu długoterminowego pojazdów

Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku samochodów w wynajmie długoterminowym. Tutaj faktycznie, firmy flotowe (CFM) najczęściej przygotowują kompleksową ofertę finansowania wraz z konkretną propozycją samochodów. Klient ogranicza się jedynie do wskazania cech, które powinny spełniać pojazdy (np.: klasa, silnik, wyposażenie, kolor).

Wynika to głównie z tego, że w przypadku wynajmu długoterminowego ryzyko ceny i utraty wartości pozostaje po stronie firmy CFM.

Chcesz rozeznać się wstępnie w warunkach leasingu?

W przypadku zwykłego leasingu to klient powinien poświęcić trochę czasu, żeby wybrać odpowiedni przedmiot finansowania i dopiero wiedząc „czego się chce”, należy udać się do leasingodawcy.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Gdzie szukać poleasingowych i powindykacyjnych? Sprawdź przewodnik

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl